Šis mirklis – zelta mirklis


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: ANITA BUZJUKA
 Mans vārds ir Anita. Reiz es izvēlējos gaismas un mīlestības ceļu, un tas ir mans patiesais ceļš. Esmu bezgala laimīga, ka man ir dota iespēja būt šeit starp jums. Es ļoti mīlu dzīvi un it visā saskatu mīlestību, to bezgalīgo, visaptverošo spēku, kas mūs visus vieno, un nav nekā dižāka par to. Vienmēr esmu vēlējusies būt starp tiem, kas mani iedvesmo un kurus iedvesmoju es, un tā tas arī notiek, piepildās mani vispārdrošākie sapņi, šobrīd esmu „Pavasara studijas” topošo lektoru kursā.

Dzīve ir brīnumainu iespēju lauks, un tikai no mums pašiem ir atkarīgs, vai mēs šīs iespējas izmantojam, vai nē. Iespējas mums tiek dotas ik uz soļa, tās var būt dažādas, gan kādu konkrētu piedāvājumu veidā, gan vienkārši kā iekšējs impulss, vēlme kaut ko darīt, mainīt savā dzīvē.

Es arvien biežāk cenšos ieklausīties sevī un tvert šos impulsus. Tas ir intuitīvi. Piemēram, ienāk pēkšņi prātā doma, ka man ir jāpiezvana kādam cilvēkam, tad vienkārši daru to, vai arī, man ir kāds jautājums, un es, atverot internetu, skaidri redzu atbildi, reizēm pat tiešā tekstā. Tas ir apbrīnojami, no kurienes tas nāk? Varbūt kādam tas šķitīs nejauši, bet nekas šai dzīvē nav nejauši, šādi dzīve, Dievs ar mums sarunājas. Ik mirkli mums tiek piedāvātas atbildes uz mūsu uzdotiem jautājumiem vai iekšējiem konfliktiem, un, esot vērīgākiem, mēs tās spējam saskatīt. Tas ir, kā teicis Koelju, ‘’visa pasaule sadodas rokās, lai mums palīdzētu’’... Šādi caur situācijām, cilvēkiem, Dievs mums sniedz atbalstu. Vai tas nav apbrīnas vērts?!...

...
Komentāri (14)  |  2012-03-21 01:40  |  Skatīts: 4918x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Es esmu savas dzīves autors!


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DZINTRA ČEVERE

Kādas it Tavas sajūtas, lasot, izrunājot šos vārdus? Vai Tu jūties kā savas dzīves autors, vai tomēr nē? Ir tāds teiciens, ja nezini kas esi – tev to pateiks citi… 

Pavasaris ir jau tuvu, tuvu. Šis skaistais laiks - daba mostas, putni sāk čivināt un rosīties, ledus iet, saulīte apspīd visu – mudina rosīties arī cilvēku. Taču ir cilvēki, kuri labprāt rosītos un darītu, bet nevar saprast ko īsti darīt, ar ko sākt, un ir tādi, kuri rosās un dara, bet kaut kā trūkst, viss it kā ir, bet… un protams, ir arī tādi, kuriem ir viss, viņi ir laimīgi, bet vēlas papildināt krāsas un mīlestību savā ikdienā, jo…vienmēr var labāk. Tas attiecās uz dažāda vecuma cilvēkiem, un katrs var pats saprast kurā posmā atrodas. Bet šodien, jo īpaši

...
Komentāri (8)  |  2012-03-16 04:01  |  Skatīts: 5179x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Laimes terapija un komforta zona


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: BRIGITA MIRONOVA-STANKĒVIČA

Nesen man bija saruna ar vienu cilvēku. Sarunas būtība bija saistībā ar frāzi no R.Šarmas grāmatas „Līderis bez titula” un tā ir sekojoša „izaugsme notiek tikai tad, kad Tu atrodies  ārpus savas komforta zonas”. Es pilnīgi piekrītu šim apgalvojumam. Mēs varam augt un attīstīties tikai tad, ja darām sev, ko neierastu. To var attiecināt uz jebkuru jomu un lietu savā dzīvē. Secinājums ir ļoti vienkāršs – ja es apzināti vai neapzināti daru lietas, kas man līdz šim nav ierastas – es augu. Tās var būt sākot ar to, ka ceļos 1h agrāk līdz tam, ka mainu pilnīgi visu savā dzīvē – jomu pa jomai. 

Un šeit veidojas šķietama pretruna. Es gribu dzīvot laimē un harmonijā – savā mīļotajā „komforta zoniņā”, bet tajā pašā laikā apzināti vai neapzināti kāpju no tās ārā, lai augtu un attīstītos – jo tas ir vienīgais veids kā to izdarīt. :) Par kādu harmoniju varētu būt runa, ja es visu laiku sev radu apstākļus, kas man liek savā ziņā iespringt?

...
Komentāri (2)  |  2012-03-14 23:57  |  Skatīts: 2737x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sastapties ar sevi


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DAINA ROZENBERGA

Ir rīts, ap plkst. 06:30. Es apsēžos uz grīdas, iekārtojos, lai nekur, nekas nespiež. Aizveru acis... un dodos savā ikrīta ceļojumā. Kur tas mani aizvedīs, nemaz nezinu.

Katru rītu 20-30 minūtes nododos meditācijai. To sāku ar „sazemēšanos”, kad iedomājos, kā no mana astes kaula izaug gara sakne, caur grīdu iestiepjas dziļi zemē (tas ir svarīgi, lai mūsu dvēsele neaizlido pārāk tālu :)), tad noskaitu Tēvreizi un pasakos Augstākiem spēkiem par atbalstu. Domas vēl šaudās pa galvu, klusuma nav... Skaitu afirmācijas...man vislabāk palīdz „Dievs, es Tevi ļoti mīlu”, burtiski šķiet, tas attīra prātu. Vienā mirklī domas pazūd... esmu es, šeit un tagad... Tas ir katra rīta skaistākais mirklis, aiz tā, ka pamostos...

...
Komentāri (15)  |  2012-03-14 17:42  |  Skatīts: 4421x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Dažreiz vajag spēku


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DAINA ROZENBERGA

Es šobrīd atkārtoti lasu Mirzakarīma Norbekova grāmatu „Muļķa pieredze, jeb kā atgūt redzi”, jo ļoti nopietni pievēršos savas veselības sakārtošanai un viennozīmīgi vēlos pilnībā atgūt perfektu redzi. Par to, kā man veiksies, es noteikti Tev pastāstīšu, bet šobrīd manu prātu nodarbina citas pārdomas un sajūtas. :)

Pats galvenais, par ko viscaur grāmatā runā Norbekovs ir – sāc vispirms priecāties, izjust prieku par to, ka Tava veselība uzlabojas un ķermenis noskaņosies uz veselību, izejot no zemapziņas pozitīvajām vibrācijām.

Lasot par prieku, manī tas vairojas 10 kārtīgi vairāk, jo saprotu, ka visi autori raksta tieši par to. V.Siņeļņikovs runā par prieka nozīmību, R.Šarma viennozīmīgi to uzsver un tad es atcerējos E.Gilbertes grāmatā „Ēd,lūdzies,mīli”, stāstu par Bali dziednieku, kurš Elizabetei mācīja meditēt – smaidot – ar seju un smaidīt ar aknām... :)

...
Komentāri (10)  |  2012-03-07 17:47  |  Skatīts: 4755x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kad dvēsele dzied


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: BRIGITA MIRONOVA-STANKĒVIČA

Vakar ar ģimeni skatījāmies filmu „In time”, kur apspēlēts tas, ka cilvēcei vienīgā vērtība ir laiks – arī naudas vienība ir laiks. Šī filma manī rosināja spēcīgas pārdomas par to, kā tas sasaucas ar realitāti. Laiku nav iespējams ne nopirkt, ne iegūt vai kā citādi saņemt vairāk par to cik tas ir. Tas mums visiem ir iedalīts vienā daudzumā neatkarīgi no dzimuma, sociālā statusa, izskata u.t.t. Mums visiem ir 24 h diennaktī, 7 dienas nedēļā un 365 dienas gadā. Es sāku aizdomāties kā mēs šo resursu izmantojam? Ir teiciens – laiks ir nauda! Taisnība, kad to tērējam darot darbu, mēs to pārvēršam naudā. Bet kā ir ar to, ka laiks ir prieks? Laiks ir gandarījums? Laiks ir piepildījums? 

Vai nav tā, ka šodienas ātrajā dzīves tempā, kur viss notiek ātrāk, straujāk, efektīvāk, progresīvāk, mēs paši sevi apzogam? Atņemam sev visdārgāko, kas mums ir – pie tam brīvprātīgi? Nepārtraukti cīnoties par izdzīvošanu, rēķinu nomaksu, jaunas, lielākas mājas iegādi, lielāku ietekmi, pierādot sev un citiem, ka esmu gana laba un konkurētspējīga darba tirgū, gana zinoša savā jomā u.t.t. Lai varam aizbraukt 1x gadā ceļojumā vai iegādāties sen kāroto kleitu?

...
Komentāri (8)  |  2012-03-07 15:23  |  Skatīts: 3721x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gavēņa laiks…


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DZINTRA ČEVERE

 40 dienas pirms lieldienām - tas ir laiks, kas kristiešiem tiek saukts par gavēni.  Šogad tas ir sācies jau 22.februārī.

Saskaņā ar vēdiskām tradīcijām ļoti labvēlīgas laiks gavēšanai, atslodzes dienu veikšanai ir katra mēneša pilnmēness un jauna mēness 11. mēness diena, saucas Ekadaši. Šīs dienas var atrast arī mēness kalendāros.

Mazliet papētot šā vārda nozīmi var redzēt, ka grieķu valodā vārds „nesteuo” nozīmē gavēnis, bet šis vārds sastāv no nolieguma „ne” un „esthio” – kas nozīmē „ēst”, tātad burtiski tulkojot  gavēnis nozīmē -  neēst. 

Mēs zinām, ka attīrīt organismu ir veselīgi, gan fiziskā gan garīgā līmenī. Tas dod spēku, skaidru prātu un tīrākas domas. 

Taču, kā mēs varam to izmatot savā labā un ko no tā varam iegūt?

...
Komentāri (9)  |  2012-02-29 17:42  |  Skatīts: 4375x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Marts aiz durvīm


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DAINA ROZENBERGA

 Sveika, vēl pēdējās Februāra dienās. :)

Es jau jūtu, kā zem sniega sniegpulksteņi  meklē ceļu uz sauli. Vēl mirklis un mums daba apkārt ziedēs un dziedās arī mūsu dvēsele.

Šīs sajūtas manī ļoti vairo enerģiju, spēku un arī lielu mīlestību.  Jūtos, kā tas sērfotājs, par ko stāsta Inese. Esmu jau uz sava dēļa un gatava šim enerģijas vilnim. :) Un ja reiz tā visa manī ir tik daudz, tas nozīmē – jādalās! Pavasaris ir brīnumains un vēl īpašāku to varam padarīt pašas.

Pavasaris, manuprāt, ir absolūts sievišķības mēnesis. Visu ziemu esam tuntulējušās biezos mēteļos, aiz kārtu kārtām paslēpušas savu augumu skaistās aprises, bet nu kā sīpoliņi atbrīvosimies no tām visām... Pakāpeniski atkal iznesot sevi saulītē! :) Semināros, īpaši tēmās, kurās runājam par pašapziņu  („Pašapziņa un tēls”) un sievišķību („Sieviete un sievišķība”) – stāstām par kolāžu, ko mums katrai būtu interesanti sagatavot. Bet, cik no mums aiziet mājās un to izdara? Tad nu lūk, šobrīd ļoti apsveram par iespēju piedāvāt Tev veidot šāda veida kolāžu, vai arī dārgumu karti – uz vietas pie mums „Pavasara studijā”. Pagaidām vēl „meditējam” par šo domu, kā tas varētu izpausties  - vai kā pilnīgi atsevišķa nodarbība, vai kā daļa no, jau augstāk minētajiem semināriem, par to Tevi noteikti informēsim.

...
Komentāri (13)  |  2012-02-28 00:46  |  Skatīts: 3834x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Izvēles brīvība


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: BRIGITA MIRONOVA-STANKĒVIČA

Jau kādu brīdi mājas lapā aktuāla ir tēma par izvēli. Šobrīd arī man tā ir ļoti aktuāla. Tādēļ  vēlos ar Tevi dalīties savās pārdomās par šo jautājumu.

Mums uz zemes ir ļoti daudz dots. Skaista daba ar fantastiskiem četriem gadalaikiem, cilvēki mums līdzās un attiecību brīnums. Spēja domāt, just, sajust, saredzēt, sadzirdēt.....es varētu turpināt bezgalīgi uzskaitīt cik daudz mums ir dots. Par šo visu mēs varam teikt milzīgu paldies katru mīļu dienu. Vienkārši priecāties un pateikties par visu. Bet vai tas tā vienmēr izdodas?  

...
Komentāri (12)  |  2012-02-22 21:18  |  Skatīts: 4341x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Iedrošini sevi


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: BAIBA MŪZE

Šodien es gribu aicināt Tevi, Pavasara studijas sekotāju, padalīties- kā Tavā dzīvē strādā laimes terapija un ko Tev tā ir devusi vai dod (vai varbūt kādā jomā sastopies ar grūtībām un tās pašlaik risini), ko Tu esi atklājusi ar laimes terapijas palīdzību vai kā Tu audz, pateicoties kopējām sarunām mājas lapā, semināriem, grāmatām un tam visam, ko ievies savā dzīvē - ar rakstu. Vai varbūt vienkārši Tevī ir vēlme uzrakstīt, kā Tu esi izdzīvojusi vai pašlaik izdzīvo kādu savas dzīves pieredzi vai situāciju, ko no tās esi mācījusies vai mācies, ko es sapratusi, kas Tev ir palīdzējis vai par ko esi pateicīga. Tev nav sevi jāpiespiež rakstīt, ja to nevēlies, un rakstīt rakstus galīgi nav tas, ko Tev patīk darīt. 

Šeit es vairāk uzrunāju tos, kas tā kā gribētu ar savu pozitīvo pieredzi dalīties ar rakstu, bet kaut kas attur. Varbūt Tu domā, ka Tev rakstīšana nepadodas. Varbūt tās ir bailes no kritikas, varbūt Tu sevi salīdzini ar citiem sev par sliktu vai varbūt domā, ka Tava pieredze citiem nepalīdzēs vai varbūt, ka Ineses rakstos viss jau ir pateikts.

...
Komentāri (6)  |  2012-02-22 18:06  |  Skatīts: 2718x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.