Arī Tu vari sevi mīlēt!


sadaļa: LEKTORI RAKSTA
autors: DAINA ROZENBERGA
 Sveika, šodienā! :)

Es ļoti gribu ar Tevi parunāties, bet man pagaidām nav ne jausmas par ko tieši. Pēdējās dienās sarunās ar līdzcilvēkiem nonākam līdz vienai un tai pašai tēmai - par attiecībām (ar sevi, ģimenē, pārī, ar kolēģiem).

Tu jau zini, ka attiecības ir sieviešu sfēra. Mums, sievietēm, ir ļoti būtiski, lai ap mums būtu harmoniskas, mīlošas savstarpējās attiecības, kurās varam justies ērti, harmoniski, laimīgi. Tiklīdz kaut kas sašķobās, rodas kādi pārpratumi, nesaskaņas, strīdi - tā miers un harmonija pazūd...
...
Komentāri (24)  |  2012-09-30 01:20  |  Skatīts: 5733x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Laiks sākt DARĪT!


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DACE KALĒJA

 Kad Tu pamet galvu uz augšu un paveries debesīs virs Liepājas jūrmalas, tad redzi tikai pelēku apvārsni…  Un retas lietus lāses, kuras peļķēs iekrītot ievibrē ap sevi koncentriskus riņķus – daudz, daudz lielākus par savu saskaršanās punktu ar peļķi… Pavēro šos riņķus! Tie ir lielāki un spēcīgāki, tie ir mazāki… Tie saskaras, pāriet viens otrā… Tie pienāk viens pie otra klāt, un Tu nesaproti, kurš nāk ar spēcīgāku enerģiju. Te daži saskaras un pārklājas, nezaudējot formu ieplūst viens otrā.  Un tad no Tava lietussarga gala peļķē iekrīt liela pile. Tā savos riņķos ieņem daudzus, jo daudzus mazos riņķīšus… Un ja nekur nav jāskrien, tad Tu tā vari tupēt pie peļķes un raudzīties, kā viss ir līdzsvarā, saskaņā un mijiedarbībā…

Tu skaties peļķē, vai skaties uz savu dzīvi. Mums katram apkārt ir savs energolauks. Mēs visi viens ar otru mijiedarbojas. Cits uz citu spēcīgāk… Cits vienkārši ar lielāku jaudu un enerģiju paņem savā virpulī pārējos…

...
Komentāri (11)  |  2012-09-25 22:10  |  Skatīts: 3003x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Esi šajā mirklī...


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DAINA ROZENBERGA

Es stāvu pie atvērta loga, aizveru acis un dziļi, dziļi ievelku gaisu krūtīs. Dziļi, dziļi sajūtu, ka esmu šeit un tagad.

Cik bieži dienas laikā Tu izjūti mirkli? Cik bieži Tu ļoti patiesi, dziļi un skaidri sevi apzinies? Ar katru šūnu sajūti – TU ESI! Es pat nejautāju, kāda Tu esi? Kad pēdējo reizi ielūkojies pati sevī?

Kādu laiku atpakaļ, ja Tu man uzdotu šo jautājumu, man nebūtu skaidras atbildes... Droši vien Tev sāktu sātstīt par visām lietām, kas tajā mirklī šķiet svarīgas – darbi, kas jāpaspēj, pienākumi, kas jāveic, cilvēki ar kuriem jākontaktējas... Es gari un plaši Tev stāstītu par visu, kas notiek ap mani, ārpus manis. Man nebūtu ne mazākās sapratnes par to, kur tajā visā esmu es un – kas es esmu?

...
Komentāri (4)  |  2012-09-20 16:49  |  Skatīts: 2174x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ielaid Sauli sevī!


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DACE KALĒJA

Es daudz domāju par pozitīvo domāšanu. Par māku smaidīt, mīlēt pasauli un par spēju sevī uzturēt gaišumu. Es redzu, kā dažu gadu laikā (un ne vienā mirklī!!!) ir nomainījusies mana domāšana no neapmierinātības, pukstēšanas, sūdzēšanās un cepšanās līdz mierīgai prieka sajūtai, līdz gaišai domai, ka viss ir labi, viss, kas notiek ir labi un dzīve ir skaista. Es piedodu sev un pasaulei.

Un domāju arī, kāpēc ir cilvēki, kuriem saku: -Nu, pamēģini pieturēt savā prātā gaišas domas, pamēģini savās pagātnes situācijās izcelt gaišo! Sameklē, ko šis mirklis Tev labu dod!

Bet tik grūti ir redzēt labo, domāt gaišo, lai arī cilvēks it kā grib to. Kāpēc ir tik grūti paturēt gaišo, bet tumšais negribot spraucas uz āru?

...
Komentāri (5)  |  2012-09-20 16:42  |  Skatīts: 2792x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Manu domu filtrs


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DACE KALĒJA

 Esi sveicināta šai skaistajā septembra dienā! Kad pa kādam baltam plīvuram rotājas debesīs, kad saulīte silda tāpat kā vasarā un vējš rotaļājas bērzos, nāku satikties ar Tevi. :) Gribu parunāties par domām. Par tām domām, kas pašas šaudās pa galvu, kuras nav plānveidīgas, bet pašas „atgremo” dienas notikumus, gatavojas jauniem notikumiem un tā tālāk.

Vai Tu kādreiz esi dzirdējusi, ka domām ir liels spēks? Ka domas mēdz piepildīties, tās materializējas. Un ko Tu dari ar savām domām?

Vai esi ieklausījusies savā galvā? Kas tik tur nenotiek! Es reiz pamēģināju - pilnīgs haoss un sviests! J Nu iedomājies, es vārīju vakariņām zupu, mizoju un griezu kartupeļus un domāju: „Rīt būs agri jāceļas. Ai, aizmirsu piezvanīt vienam klientam. Nezinu, vai zvanīt labāk tagad vakarā, vai rīt no rīta? Laukā baigais vējš. Labi, ka vēl nelīst. Jāapliek taču kaķenei tā blusu siksniņa, viņa sāk jau kasīties. Būs mammai jāpiezvana. Kur diez tas puišelis palicis? Ritenis sētā viens pats nosviests. Foršas ir tās ekskursijas bildes. Būs jāaizsūta dažas draudzenei. Nesaprotu, tam klientam apstiprinās to pārrēķinu vai nē. Varbūt rīt Annai jāpiezvana un vēl jāparunā…” Nu un kā Tu domā, kāda beigās tā zupa? Ļoti haotiska. Un šie vēl nebija tie nosodošākie un negatīvākie domu gājumi. Ikdienā mūsu domu mākoņos lidinās arī negatīvas, neapmierinātas domas, šaubas, dažādi plāni variācijās un paredzējumi –būs tā vai šitā, vai labāk darīt vēl tā.  Un jo vairāk savas domas sadzirdu, jo vairāk saprotu, ka negribu, ka manā galvā tā notiek.

...
Komentāri (8)  |  2012-09-11 20:08  |  Skatīts: 3039x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Aiciniet mīlestību savā dzīvē!


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: ANITA BUZJUKA

Tuvojas noslēgumam mūsu lektoru kursa nodarbības, un mums bija jāizvēlas, par kādu tēmu pēdējā nodarbībā mēs katra vēlamies runāt. Man ilgi nebija jādomā, par ko es vēlos runāt, bez šaubām tā ir Mīlestība, šī nu ir tā tēma, kas manai sirdij ir vistuvākā.

Par sevi varu teikt to, ka ir izlasītas neskaitāmas grāmatas, pabeigtas daudzas skolas, apmeklēti kursi, semināri, dažādas nodarbības. Viss plūst un mainās, arī cilvēku uzskati un pārliecības. Dzīve ir dzīva, viss ir kustībā un mūžīgās pārmaiņās, arī es pati šodien vairs neesmu tā, kas biju vakar. Tā mēs pārdzimstam no mirkļa uz mirkli, vienīgais, kas vienmēr ir bijis un būs – tā ir Mīlestība, viss pārējais ir mūsu prāta radītās ilūzijas. Mīlestība, tā ir pati dzīve, tas ir viss, kas ir mums apkārt, arī mēs paši esam Dieva radīti Mīlestībā. Es arvien skaidrāk un plašāk visā saskatu Mīlestību. Un, jo es augstāk paceļos virs sava prāta robežām, jo vairāk apzinos to bezgalīgo plašumu, ko ietver sevī Mīlestība, tas prātam nav aptverami, tai nav robežu, tā ir pati mūžība. Tas ir tas, kā dēļ mēs šeit uz Zemes esam, lai patiesi iemācītos mīlēt, lai arvien to iepazītu un izjustu dažādās izpausmēs, lai mēs sajustu, ka tā ir mūsu patiesā būtība, visa jēga un saturs. Tā mūs visus vieno ar neredzamām saitēm, kas ir stiprākas par visu.

...
Komentāri (5)  |  2012-09-10 05:18  |  Skatīts: 2955x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mīlestībai nekad nedrīkst teikt – nē!


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: ANITA BUZJUKA

Dzīve ir bezgala gudra. Visā, kas ar mums notiek, jebkurā situācijā ir paslēpta “gudrības pērle”. Varētu teikt arī tā, ka viss, kas ar mums notiek, notiek nevis ar mums, bet priekš mums. No katra dzīves notikuma mēs varam sev ko gūt, iemācīties, ja vien esam pietiekoši vērīgi un atvērti pret pasauli. Mēs vienmēr esam tur, kur mums dotajā brīdī ir vislabvēlīgāk būt, ja arī reizēm prātam šķiet gluži pretēji. Dzīve mūs noliek situācijās, kurās mums ir jābūt, šādi veicinot mūsu izaugsmi.

Ir jākoncentrējas uz tiem, kas mums ir blakus. Tie ir mūsu tuvinieki, radi, draugi, kaimiņi, darba kolēģi, studiju biedri... Tie ir cilvēki, kuri ir mums līdzās, viņi nes mums kādu vēstījumu, un mēs savukārt viņiem, jo ne velti dzīve mūs ir savedusi kopā. Ir tikai jābūt vērīgākiem, lai saskatītu dzīves sniegto “gudrības pērli”.

...
Komentāri (23)  |  2012-09-01 04:03  |  Skatīts: 7710x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Laimes terapija jauniešiem


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DZINTRA ČEVERE

Sveika, 

Septembris jau tuvojas lieliem soļiem, kāds vēl grib noķert vasaru aiz astes, bet kāds jau ir iegrimis domās par jauno mācība gadu sākumu. Šis laiks – 1.septembris daudziem ir kā robeža, kad tūlīt mainīsies ikdiena. Taču tas ir normāls dabas cikls, līdzīgi kā rudens nomaina vasaru tā brīvdienas nomaina darba dienas. Svētku sajūta mijās ar uztraukumu, jo varbūt Tev šis būs pēdējais mācību gads skolā, vai pats pirmais gads jaunā skolā, augstskolā.

Kādas sajūtas tevī raisa šis laiks? Vai tas ir patīkams saviļņojums, vai varbūt uztraukums un bailes? Kā pagāja Tava vasara, vai Tu gribi dalīties ar visiem par saviem iespaidiem un pavadīto laiku, vai labāk lai vispār neviens nejautā neko, un kas tam ir par iemeslu?

...
Komentāri (0)  |  2012-08-29 02:35  |  Skatīts: 1187x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Tumsa nemaz nav tik tumša


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DAINA ROZENBERGA

Zini, kaut kā pēdējā laikā man nākas arvien aizdomāties par to, cik daudz mēs, cilvēki, pieķeramies savām vēlmēm. Cik ļoti ieciklējamies uz to, ko it kā vēlamies... Cik daudz no sevis, citiem, Dieva paģēram, lai mūsu vēlme piepildītos?  Cik ļoti sažņaudzamies pārdzīvojumā un sāpēs tad, kad viss nenotiek tā, kā bijām iedomājušies...

Vai Tev tā ir bijis?

Jā, es varu pieskaitīt sevi pie „normāliem” cilvēkiem, jo ik pa laikam dzīve sniedz man kādu mācību, kurā saprotu, cik ļoti esmu tikai un vienīgi cilvēks, kurš mācās... Mācās nepieķerties iedomātajam rezultātam.

...
Komentāri (12)  |  2012-08-25 18:19  |  Skatīts: 3853x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Lielais brīnums


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DAINA ROZENBERGA

Labrīt, šajā skaistajā šodienā!

Laiks nepielūdzami turpina savu gaitu, nakts nomaina dienu, diena nakti, un nu jau pagājuši vairāki mēneši pēc mūsu iepriekšējās sarunas. Šie ir bijuši ļoti krāsaini, saules apmirdzēti mēneši par kuriem Tev pastāstīšu kādā citā reizē. Bet šodien vēlos ar Tevi parunāt par kaut ko pavisam citu...

Nesen zem Brigitiņas raksta par smēķēšanas atmešanu izvērtās ļoti aktīva saruna par atkarībām kā tādām un jo īpaši par gaļas lietošanu uzturā, par filmu „Earthlings”. Saku jau uzreiz, es šo filmu neesmu redzējusi, kā arī joprojām retu reizi lietoju uzturā kādu gaļas izstrādājumu. Bet manas pārdomas raisīja kaut kas pavisam cits...

...
Komentāri (11)  |  2012-08-22 19:13  |  Skatīts: 2896x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.