Par mērķiem


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DAINA ROZENBERGA

Vairākas dienas pie sevis domāju, rakstīšu jaunu rakstu tad, kad būs atnākusi mūza. Un tad es atcerējos, ko Inese saka semināros – kļūsti pati par mūzu! :) Tad nu nolēmu, ka nav ko gaidīt, vienkārši jāķerās vērsim pie ragiem.

Manas pēdējā laika pārdomas ir saistītas ar mērķu izvirzīšanu, plānošanu un to sasniegšanu.

...
Komentāri (29)  |  2012-01-07 00:58  |  Skatīts: 4731x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mācekļa laiks


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: LAILA PORIETE

Esi mīļi sveicināta starp svētkiem.

Sen neesmu Tevi uzrunājusi, bet nu man atkal ir ko Tev teikt.

Nupat kā atkal esmu atgriezusies „ierindā” pēc gandrīz mēnesi ilgas slimošanas. Un ne jau par to, cik grūti man bija, gribu Tev stāstīt, bet gan par to, kādas pārdomas tas manī raisījis.

...
Komentāri (9)  |  2011-12-29 22:50  |  Skatīts: 3780x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Viena diena


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: BRIGITA MIRONOVA-STANKĒVIČA

 Sveika!

Ir klusums. Es sajūtu siltu buču uz vaiga, atveru acis un uz mani skatās divas, lielas acis – tādas pašas kā man. Mans Ziemassvētku brīnums ir pamodies, kas 2 strīpiņu izskatā tieši pirms diviem gadiem  man atklājās. Viņa ir priecīga un laimīga – runā daudz, tikai es vēl daudz nesaprotu, bet skaidrs, ka tas ir kas ļoti svarīgs. Mēs tā nedaudz parunājamies, es izbaudu šo nesteidzīgo, laimes pilno rītu un ļoti to novērtēju un domās pateicos par to.

...
Komentāri (7)  |  2011-12-24 00:06  |  Skatīts: 3120x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Šis īpašais laiks


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DZINTRA ČEVERE

Šajā laikā, kad šķiet gaisā jūtami eņģeļu spārnu vēzieni un maigie pieskārieni, kad liekas, ka pat gaiss ir maigās un piepildītāks, kad debesis noliekušās tev tuvāk, lai uzklausītu, tik ļoti gribas kļūt vēl labākam, gaišākam un mīļākam... 

Man kādreiz likās, ka lai iegūtu svētku sajūtu ir jābūt sniegam, salam, svētku rotājumiem, piparkūku smaržai, taču ... šogad jo īpaši izbaudu un apzinos ka, ja pat nav sniedziņa kuru tā mīlu un gribētu lai tas būtu, tas nemaina manu svētku sajūtu, jo tā nav rodama nekur citur kā sirdī to var tikai sajust. Un nav svarīgi kāds aiz loga laiks, sirdī šis laiks man ir tik īpašs ... šis man ir tāds pārdomu laiks, laiks kad var pārskatīt savu aizejošo gadu. Notikumus un uzdevumus, mācības kas bija jāiziet un skolotājus, kas jāsatiek. Laiks kad izvērtēt, kādi iepriekšējā gada mērķi tika sasniegti un kādi varbūt netika. Pārdomāt tos vēlreiz, ko es varu mainīt savā dzīvē, rīcībā, attieksmē, lai tos sasniegtu, vai varbūt pateikties, ka tomēr dažas vēlmes nepiepildījās, taču kalpoja par jaunu pakāpienu un jaunu pagriezienu dzīvē, jo dažreiz var izrādīties, ka lielākā dāvana ir neiegūt to ko ļoti vēlies. Izmanto šo skaisto laiku, lai atsauktu atmiņā tos brīžus, kad kāda šķietama neveiksme vai plāna neīstenošanās pēc kāda laika izrādās tīrākā veiksme. Pārlapo savu Laimes dienasgrāmatu un

...
Komentāri (2)  |  2011-12-15 22:05  |  Skatīts: 2411x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mērķi


 

sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: BRIGITA MIRONOVA-STANKĒVIČA

Sveika!

Tuvojas gadu mija! Es šajā laikā veicu savu mērķu „inventarizāciju” Man šķiet, ka šis ir ļoti piemērots laiks, lai ar šo padalītos arī ar Tevi!

Man vienmēr ir bijis ieradums rakstīt un izvirzīt mērķus un mērķīšus.  Tie ir dienas, mēneša vai gada. Nu piemēram, šorīt esmu piecēlusies un diena būs kā ierasts pa māju ar mazo. Viss, protams, ir pakārtots viņai, bet tā pat es šodien plānoju aiziet ciemos pie kaimiņienes, aiziet uz veikalu, uztaisīt ģimenei vakariņas un vēl sakārtošu skapi :).

...
Komentāri (27)  |  2011-12-08 22:35  |  Skatīts: 7804x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Rīta svaigums


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DAINA ROZENBERGA

Sveika... Šī ir mana otrā saruna ar Tevi. Pirmā bija tā, kurā izstāstīju savu dzīves stāstu. :)

Šodien gribēju ar Tevi dalīties savās pārdomās, tā droši vien būs katru reizi, bet šī man ir ļoti, ļoti īpaša.

...
Komentāri (12)  |  2011-12-04 05:56  |  Skatīts: 3477x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Cik maksā laime?


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: LAILA PORIETE

Dažas dienas atpakaļ kādā no vietnēm krievu valodā (diemžēl pat neatceros kur tas bija un tur arī nebija atsauces uz autoru, bet - visu cieņu viņam) izlasīju pastāstu, kurā gribu dalīties ar Tevi.

Saruna:

Labdien. Vai laimi pārdodat?

- Jā.

...
Komentāri (17)  |  2011-11-24 19:04  |  Skatīts: 6520x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Akas ūdens


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DZINTRA ČEVERE

Pirms dažām nedēļām pāršķirojot grāmatas un dažādus mācību materiālus no skolas un augstskolas laikiem, kādā mapītē atradu manis rakstītus sacerējumus. Lasīju un brīnījos, ka to esmu rakstījusi es … tas patiesībā bija jauks pārsteigums …. Esmu laimīga, ka neizmetu tos ārā,  bet atstāju ar domu, ka vēlāk būs interesanti palasīt, un tas tik tiešām ir ļoti interesanti. Jau tad es domāju un runāju par dzīves jēgu, nozīmi, misiju, tikai citiem vārdiem. Dvēsele jau zina savu uzdevumu un kas tai vajadzīgs, tikai mēs bieži tam vienkārši neļaujamies.

Aicinu arī Tevi, ieskatīties, kas ir tas ko darīji bērnībā, vai agrā jaunībā, kas bija tas kas tevi aizrāva, varbūt arī tev ir saglabājušies kādi rakstu darbi, vai kādas dienasgrāmatas?

...
Komentāri (6)  |  2011-11-23 16:24  |  Skatīts: 2684x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mana paļaušanās…


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DZINTRA ČEVERE

Ļaušanās un paļaušanās uz Dievu vai Augstākiem spēkiem ir viena no tām lietām, ko vajag sajust. Sajust kā nāk risinājums, atbilde un kā viss nokārtojas, kad Tu tam nepieķeries. 

Kā mazs bērniņš, kad piedzimst tas ir pilnībā atkarīgs no vecākiem. Vecāki to pabaro, samīļo, sagādā tīras sausas drēbes, jo tie zina, kas mazulim ir vajadzīgs. Bērns vienkārši paļaujas uz vecākiem, jo viņa spēkos nav to visu izdarīt pašam. Viņš neuztraucas, vai vecāki to pabaros laikā, vai sagādās tam drēbes un nomainīs autiņus, viņš vienkārši paļaujas.

...
Komentāri (3)  |  2011-11-09 21:20  |  Skatīts: 3409x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par lietām, kas nepāriet


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: LAILA PORIETE

Kādā filozofijas lekcijā profesors paņēma tukšu burku un piepildīja to ar golfa bumbiņām. Un jautāja studentiem, vai burka ir pilna.

Viņi piekrītoši pamāja, ka esot.

Tad profesors paņēma oļus un iebēra tos burkā... Oļi ieripinājās spraugās starp golfa bumbām. Un viņš atkal jautāja studentiem, vai burka ir pilna. Studenti piekrita.

...
Komentāri (16)  |  2011-11-08 01:52  |  Skatīts: 4444x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.