Grūtums, krīze un laimes terapija


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Esmu ofisā un drīz sāksies mūsu Attiecību skolas pirmais seminārs “Receptes laimīgām attiecībām”, kuru veidojām un vadīsim kopā ar vīru. Tēmas būtība - kā iziet dzīves priekus un bēdas kopā bagātinoties. Man ir milzīgs prieks, ka uz šo semināru pieteikušies seši vai septiņi pāri. Es noteikti vēl pēc semināra uzrakstīšu kādus rakstus, lai iedrošinātu citā reizē varbūt izlemt tiem, kas sašaubījās šoreiz – nākt uz nodarbībām kopā rokrokā.

Es pēdējā laikā vispār visur eju kopā ar vīru. Tas pieder pie manas dziedināšanās, pie mūsu receptēm laimīgām attiecībām. Jo izrādās, ka tad, kad esi drošībā un mīļumā, tu vari atļauties daudz dziļāk iziet savu grūtuma pieredzi. Tev nav strauji jākļūst vīrišķīgi veiksmīgai un stiprai.

Ja es būtu viena, es noteikti sevi daudz vairāk sargātu no savām dziļajām emocijām un daudz vairāk liktu saņemties un fiksāk tikt uz strīpas. Tas, ka man ir vīrs, kurš veido aizvēju, dod iespēju iziet grūtuma visas fāzes daudz rūpīgāk, daudz nopietnāk, un tai pat laikā saudzīgāk un laimīgāk.

...
Komentāri (0)  |  2015-04-12 19:24  |  Skatīts: 1067x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


KRĀTUVĪTE. Ineses raksts "Laimes terapija - atbildība, lēmums, darbība"


Pirmo reizi publicēts 2011. gada 21. novembrī

J a man tagad būtu jānoformulē kas ir laimes terapija, tad visticamāk, ka es šobrīd teiktu – tā ir atbildība pašam par savu dzīvi un vēlme ko mainīt, ja dzīve nav tāda kā gribētos.

Bet līdz šim lēmumam ir jānonāk.

Visticamāk, ka krietnu laiku pusaudžu gados, jaunībā un kāds varbūt arī pieaugušā vecumā dzīvo tādu dzīvi, kāda tā ir. Neko daudz nedomājot, neko daudz neanalizējot. Dzīvo un dzīvo. Un pret to tā faktiski neko nevar iebilst. Dzīve jau ir domāta dzīvošanai.

Bet tad atgadās kāds notikums, kas liek uzdot dzīves dziļos un nopietnos jautājumus par dzīves jēgu, par būtību, par to vai man ir jādzīvo kā es dzīvoju, vai varbūt es varu darīt savādāk. Un no kā ir atkarīgas manas dzīves kvalitātes un mana attieksme pret tām.

...
Komentāri (0)  |  2015-03-31 21:09  |  Skatīts: 709x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


KRĀTUVĪTE. Ineses raksts "Tauriņi un kūniņas"


Pirmo reizi publicēts 2012. gada 27. janvārī

 Šodien gribu parunāt par to cik smagai vai vieglai būtu jābūt laimes terapijai un kāpēc gadās tā, ka kādu kaitina citu vieglums, un savukārt kādam citam neizpratni raisa – kāpēc tik grūti ir jāmokās pa dzīvi. Kāpēc kādam laimes terapija sanāk uzreiz, kādam citam jāmokās gadiem?

Un te nu man atkal noder mans mīļais salīdzinājums ar kūniņām un tauriņiem.

Es ticu, ka tie cilvēki, kas simboliskā nozīmē vēl ir it kā kūniņās, kurās aug tauriņa spārni, kuriem tiešām sāp, kuriem ir grūti, kuriem ir fiziski jāstrādā, lai izķepurotos ārā no situācijas, viņi ir neizpratnē par tiem, kas lidinās apkārt un runā par laimi, mīlestību un priecīgu dzīvi. (Man ir bijuši pāris gadījumi semināros, kad cilvēks tiešā tekstā saka, ka tas, ko runāju, ir pa vieglu un pilnīgi nepieņemami šai dzīves situācijai un vispār reālai dzīvei.)

...
Komentāri (0)  |  2015-03-26 21:09  |  Skatīts: 1036x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


KRĀTUVĪTE. Ineses raksts "Uzskaņošanās"


Pirmo reizi publicēts 2012. gada 10. oktobrī

 Šodien pie Ilzes raksta izlasīju komentāru, kurš kaut kā man atkal jaunā gaismā atvēra atziņu, kāpēc ar sevi ir jādarbojas katru dienu. Ilze bija ierakstījusi -...." Ja vakar biji pateicīgs, tas nenozīmē, ka šorīt automātiski modīsies pateicības pilns:) "...

Un tas patiešām tā ir, ka mēs taču naktī arī dzīvojam, un sapņojam, un ejam savos dvēseles ceļojumos vai arī ja no bioloģiskā skatu punkta skatāmies –tad noguļam un nosprostojam pamīšus te vienu ķermeņa daļu, te otru, un, protams, ka no rīta mostoties, mūsu enerģētika ir pilnīgi savādāka kā vakar vakarā, gulēt ejot. Un tad nu brīnāmies – kāpēc laimes sajūta vakar bija, bet šodien vairs nav. Kāpēc vakar sev likos veiksmīga, laimīga un mīlestības piepildīta, bet šodien viss sagriezies kājām gaisā. Vai arī – gadās pilnīgi otrādi, kad vakar vai naktī bezmiegā pārdomājām, cik esam nelaimīgas, bet no rīta viss ir kārtībā.
...
Komentāri (3)  |  2015-03-20 18:07  |  Skatīts: 1798x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


KRĀTUVĪTE. Santas raksts "Būšu bagāta sava vīrieša rokām!"


Pirmo reizi publicēts 2014. gada 15. maijā

 Viss... No šīs dienas būšu bagāta sava vīrieša rokām!” Joprojām atceros šo apņēmības pilno solījumu pašai sev, ko dzirdēju no kādas dalībnieces pagājušā gada Sievišķības skolas nometnes noslēguma aplī. Un bija skaidrs, ka trīs nometnē pavadītās dienas viņai nav bijusi veltīga laika un naudas izšķiešana :) Katra no mums toreiz paņēma līdzi kaut ko tieši sev būtisku un svarīgu, bet vairumam šķiet tieši šī bija Lielā Atklāsme – es pati esmu tā, kas ar savu apzināto un neapzināto rīcību, apzināto un neapzināto attieksmi, apzinātajām un neapzinātajām domām grauju sava vīrieša vīrišķību... Ar ko? Ar ļoti daudz ko – ar neticību viņam un viņa spējai pieņemt gudrāko un ilgtspējīgāko lēmumu („Ai, nu ko ta viņš jēdz, tikai es taču zinu kā ģimenei un viņam pašam labāk!”), kas iet roku rokā ar nepacietību un nemitīgu bikstīšanu, tā vietā, lai caur prieku un izdarītā novērtēšanu iedvesmotu viņu uz maziem un lieliem darbiem (nu un, ka tas reizēm aizņem vairāk laika, nekā savās TO DO listēs esi to iecerējusi), un - šis nu vismaz man bija visliekākais šoks – PATI AR SAVU PIETICĪBU...

...
Komentāri (1)  |  2015-03-19 18:58  |  Skatīts: 1260x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


KRĀTUVĪTE. Ineses raksts "Par raudāšanu un līdzijušanu"


Pirmo reizi publicēts 2011. gada 25. janvārī

 Kādā no rakstu komentāru sadaļām sākām runāt par līdzjūtību, iejušanos otra situācijā, pārdzīvojumiem un sirds sāpēm šai sakarā.

Un tā kā raksts īstenībā bija par ko pilnīgi citu, tad nolēmu atsevišķi uzrakstīt šo, lai tad nu varam par to parunāt.

Pastāstīšu Tev savu sajūtu un pārdomas.

Pirmkārt, jau uzreiz gribu teikt, ka neatbalstu īsti nevienu no situācijām, kur empātija (tātad iejušanās otra situācijā) noved līdz sirds sāpēm, raudāšanas aiz bēdām un žēlošanas (vienalga – sevis vai otra).

Kāpēc?

Tādēļ, ka tai brīdī, kad esi savās sirdssāpēs, tad tīri enerģētiski vairo sāpes. Atceries – Tu vari otram dot tikai to, kas Tevī ir. Ja Tevī ir sāpes – Tu dalies ar savām sāpēm un tās vairo. Ja Tevī ir žēlums – tad zini, ka žēlošana nav nekas cits, kā bailes nokļūt šādā pat stāvoklī. Tātad – atkal tā dalīšanās sanāk ar to, kas šajā brīdī cilvēkā ir un bailes ražo vēl lielākas bailes.
...
Komentāri (2)  |  2015-03-18 21:38  |  Skatīts: 1513x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


2. čakras līdzsvarošana un dziedināšana


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Mums piektdien ir vebinārs par 2. čakras līdzsvarošanu un dziedināšanu. Un šodien domāju, cik apbrīnojami ietilpīga ir tieši šīs čakras enerģētika un cik ļoti daudz ārēju apstākļu var šo enerģiju ietekmēt.

Nu, piemēram, sievietei bērniņa gaidīšana, dzemdības, pēcdzemdību periods, lai cik harmonisks process tas mūsu dzīvēs ir, tik un tā pēc tam ļoti ilgu laiku notiek enerģijas un veselības harmonizēšanās.

Tieši tāpat, ja notiek kaut kas liels un aizkustinošs (gan pozitīvā, gan ne tik) pāra attiecību jomā. Kā arī tieši seksuālās attiecībās.

Gan viss, kas saistīts ar finanšu jomu – it īpaši traumatiskas pieredzes saistībā ar naudas zaudēšanu, vai uztraukumu par kredītiem, īpašumiem, iespējamiem riskiem.

Un, protams, jebkura traumatiska pieredze kādā no šīm tēmām pilnībā mūs izsist no sliedēm un pēc tam jautājumu ir vairāk kā atbilžu – ko darīt, kā atkopties, kā dziedināties, ko tagad darīt.

...
Komentāri (0)  |  2015-03-18 04:26  |  Skatīts: 1056x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


KRĀTUVĪTE. Ineses raksts "Ir marts!"


Pirmo reizi publicēts 2011. gada 2. martā

 Klāt marts. Un sajūtas ir ļoti pavasarīgas. Saule ir tik ļoti spoža un putni čivina tik dzīvelīgi, ka ir pilnīgi skaidrs – esam gatavi mosties.

Atceries, reiz kādā rudens rakstā teicu- visu ziemu veltīsim sev un savai laimes terapijai, bet pavasarī sāksim domāt kā to dot tālāk citiem.

Tad nu parunāsim par to, kā un ko darīt, lai saviem mīļajiem palīdzētu mainīties, lai paziņām un satiktiem cilvēkiem nodotu tālāk to mācību un tās zināšanas, kas mūsu dzīvēs jau strādā. Kopā padomāsim kā dalīties ar to, kas tagad mums katrai ir, bet kas nav mūsu.

Mums šīs zināšanas atnāca, lai mēs tās dotu tālāk. Vai ne?

Kāpēc?

...
Komentāri (0)  |  2015-03-17 23:45  |  Skatīts: 784x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pavasara studijas "Krātuvīte"


autors: SANTA LĪVZINIECE
sadaļa: SARUNAS

 Es zinu, ka daudzas no mums, ieslēdzot datoru, savu dienu sāk tieši ar Pavasara studijas mājas lapu. Es pati tā diezgan ilgi darīju (daru to joprojām, bet nu jau citā – Pavasara studijas darbinieces statusā :)) un neskaitāmas meitenes man ir teikušas, ka tā ir burvīga tradīcija, teju vai rituāls – atvērt Pavasara studijas mājas lapu un cerēt, ka vai nu Inese pati, vai kāds no lektoriem būs radījis kādu jaunu, iedvesmojošu, domas un sajūtas rosinošu rakstu. Kad pati sāku savu Laimes terapijas ceļu un tikai tikko biju iepazinusi Inesi, viņas grāmatas un šo mājas lapu, man šie raksti bija brokastu, pusdienu un vakariņu vietā. Un ne tikai raksti, bet arī neskaitāmie komentāri, kuri virknējās zem rakstiem. Tajos tik aizkustinoši varēja izsekot līdzi arī citu sieviešu meklējumiem, šaubām, atklāsmes priekam, brīžiem arī izmisumam un bezcerībai... Tik daudzos komentāros atpazinu sevi... Un vēl jo lielāks prieks jau pēc laika bija apjaust, ka esmu progresējusi :), ka esmu tik daudz jauna atklājusi un sapratusi un galvenais – sākusi ieviest savā ikdienas dzīvē, un ka nu jau varu sevi atrast nevis tajos – skumjajos un skeptiskajos komentāros, bet tajos pirmajos – „Jā, es arī varu!” „Man arī izdevās!” „Un ar katru dienu izdosies arvien labāk un labāk!”

...
Komentāri (1)  |  2015-03-17 23:28  |  Skatīts: 1158x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pasaule sadodas rokās


autors: INESE PRISJOLKOVA
sadaļa: SARUNAS

 Ir laiks, kad tu dzīvo savu laimīgo dzīvi starp laimīgiem cilvēkiem un kaut kā viss ir tik skaisti un labi, ka nav nekāda iemesla vēl vairāk izjust vai pamanīt, cik milzīga vērtība ir pati dzīve un tieši šie cilvēki tev apkārt. Bet tad notiek kas tāds, kas ļauj katrām šīm attiecībām uzplaukt kā ziedam un iemirdzēties kā dimantam, kļūt īpašām un izjustām līdz aizkustinājuma asarām ar milzu pateicību, ka ko tādu var izdzīvot.

Iepriekšējais pusgads un it īpaši pēdējie mēneši manu dzīvi ir ieveduši tik milzīgā dziļumā un skaistumā, kādu iepriekš neredzēju un neapzinājos. Manā dzīvē notiek dziļa skaista transformācija, kas mani maina līdz nepazīšanai. Kas nojauc manu iepriekšējo skatījumu un veido jaunu. Kas maina manu vērtību sistēmu un atver Redzību. Es nezināju, ka tas notiek tā. Es nejautāju, lai man to dod. Un arī tagad, kad rakstu – es nezinu galveno iemeslu, kāpēc man tas ir jāizdzīvo.

...
Komentāri (7)  |  2015-03-17 21:30  |  Skatīts: 2432x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.