Gadu mijā


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Gada pēdējās dienas ir klāt un šai laikā grib, negrib sanāk padomāt par iepriekšējiem gadiem, par citām gadu mijām, kā arī par to, kas gaidāms jaunajā dzīves periodā. Es gan šobrīd vairs tā īsti nepiederu pie cilvēkiem, kas ar 1.janvāri sāk jaunu dzīvi, lai gan...kādu laiku atpakaļ, kad dzīvē tiešām daudz ko gribēju mainīt, šī metode ļoti labi man strādāja.

Toties ir lietas, kam pieeju ar smaidu tomēr ļoti nopietni vēl arvien. Un viens no tādiem maniem rituāliem ir iepriekšējo pierakstu kalendāru caurskatīšana un jauna kalendāra ieviešana. Katru gadu sava kalendāra izvēlei pieeju tiešām nopietni – galu galā, katru dienu to turēšu rokā, man būs uz to jāskatās un ir būtiski, lai tas mani iedvesmo, lai palīdz, lai man tas patīk un ir ērts.

...
Komentāri (12)  |  2012-12-31 02:43  |  Skatīts: 4803x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gada intervija ar...sevi.


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Jau trešo gadu es veicu rituālu, kurš man palīdz caurskatīt gadu un „salikt domas pa plauktiņiem”, pateikt paldies visam, kas ar mani noticis. Sajust kā augu un kā mana  apziņa paplašinās.
Jau trešo gadu pēc kārtas starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu apsēžos un caurskatu notikumus savā dzīvē – lasu šī gada pierakstu kalendāru, atceros sajūtas, izbaudu ik mirkli, lai atvadītos no gada un saprastu, ko gribēšu mainīt nākošgad.
Jau trešo gadu pēc kārtas rakstu savu gada interviju.
 
Jautājums: Kāds tev bija šis gads?
Atbilde: Grūts un tai pat laikā laimīgs. Šis gads un notikumi šai gadā ir prasījuši no manis daudz spēka. Caur mani iet lielāka jauda, kā iepriekšējos gados. To ļoti izjūtu un pie tā ir jāpierod. Dažbrīd liekas, ka gribu ko mainīt. Lēnām domāju ko un kā. Jau šo to esmu iesākusi darīt savādāk.
...
Komentāri (5)  |  2012-12-26 20:30  |  Skatīts: 2662x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mūzika, kas iedvesmo un dara laimīgu


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Mums ir izveidojies viens rakstiņš un vietiņa, kur ievietojam iesakāmās filmas, un tad te vienā komentārā pavīdēja doma, ka vajadzētu speciālu citu vietu, kurā mēs varētu rakstīt grāmatas un mūziku. Tad nu es šodien uztaisīšu rakstiņu par mūziku, kas mani iedvesmo.

 

Ielikšu Tev te gabalus, kas skanēja fonā tad, kad rakstīju grāmatu. Un īstenībā pat tagad, kad dzirdu šo mūziku, manī ir šis klikšķis un es uzreiz domās sāku sarunāties ar Tevi. Šad tad pieverot acis redzu jūru, horizontu, debesis. Gandrīz vienmēr jūtu smiltis un vēju.

 

Pirmais, ko gribu Tev te ievietot ir Kitaro „Thinking of you” Šis disks man skanēja fonā gan rakstot laimes dienasgrāmatu, gan „Ieelpo laimi un mīlestību 2”.

...
Komentāri (13)  |  2012-12-02 05:22  |  Skatīts: 6997x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Gaismas svētki tumsas laikā


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Laukā ir tumšie vakari un dažbrīd arī rīti, bet sirdī gaišs un līksmi.

Nu jau trešo gadu, kad tuvojas decembris, mēs Pavasara studijā gatavojam un svinam svētkus. Tie ir grāmatas atvēršanas svētki. Atceros, ka pašā pirmajā reizē pulcējāmies vien paši tuvākie un bija tik ļoti jocīga sajūta –man toreiz visi jautāja, nu kā tas ir uzrakstīt grāmatu, un toreiz skaidri un gaiši atbildēju, ka īstenībā jau es nezinu. Kāds mani vadīja un es rakstīju. Kāds atveda man palīgus –un mēs to izdevām. Tā patiešām toreiz bija.

Un pagājušogad "Mana laimes dienasgrāmata" atvēršanas svētkos jau viss bija savādāk. Mūsu bija kļuvis vairāk, svētki bija lielāki un es pati jutos jau drošāka un stabilāka.

Un nu ir klāt trešā reize. 2012.gada 15.decembrī iznāks grāmatas „Ieelpo laimi un mīlestību” otrais turpinājums –„Ieelpo laimi un mīlestību 2”. Tās būs mūsu sarunas par pašapziņu, par veiksmi, par dzīves jēgu un misiju, par apziņas paplašināšanu un sava spēka un enerģijas vadīšanu,

...
Komentāri (18)  |  2012-11-13 06:29  |  Skatīts: 4321x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kā sajust sevi un centru sevī


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Jau ilgāku laiku viens no biežāk man uzdotajiem jautājumiem, ko ir salīdzinoši grūti teorētiski atbildēt ir - kā veidot to saikni ar sevi? Kā atvērt Kanālu uz Augstākiem spēkiem? Kā meditēt? Kā apklusināt prātu? Kā sākt sevi mīlēt? Kā tieši praktiski to visu izdarīt?

Un visu šo laiku (praktiski visus trīs Pavasara studijas pastāvēšanas gadus) es domāju kā to var palīdzēt ne tikai izskaidrot un nodot kā savu pieredzi, bet tieši praktiski ieviest to semināros jeb tikšanās reizēs, lai cilvēks sajūt un saprot par ko vispār ir runa.
 

No sākuma es mēģināju semināros vadīt meditācijas. Un tas patiešām visiem ļoti patika un mēs kādu laiku to praktizējām. Pēc tam- ierakstīju cd un domāju, ka tas to aizstās un varētu būt labs palīgs praktiskam darbam ar sevi mājās. Tomēr paralēli visu laiku domāju – ko vēl, ko var izdomāt vai pamēģināt tādu, kas patiešām reāli ļautu sevi apzināties pavisam citā dziļumā un sajust sevi pavisam savādāk.

...
Komentāri (7)  |  2012-11-12 06:06  |  Skatīts: 3596x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Meitenes, vēstule mums!


sadaļa: SARUNAS
autors: PAVASARA STUDIJA

 Šodien saņēmu vēstuli, kas sūtīta mums visām. Mēs esam daudz. Patiešām daudz. Ja pasekojam statistikai, tad katru dienu Pavasara studijas mājas lapā pulcējamies ap 500 un dažreiz pat vairāk cilvēku. Un šodien tiekam uzrunātas, lai iesaistītos un varbūt ar savu enerģētikas apmaiņu, ko palīdzētu. Vēstule skan šādi:

Labdien!
Paldies par iespēju apmeklēt Jūsu studiju!
Mana bijusī kolēģe jau apmēram sešus gadus ir cilvēks ar īpašām vajadzībām. Divi insulti. Rezultātā no jauna jāmācās staigāt, ēst, sevi apkopt, runāt, lasīt, rakstīt. Ar neatlaidīgu darbu Dzintra ļoti daudz ir jau panākusi. Staigā(nekustīga ir labā roka),runā(pie tā tiek visu laiku daudz strādāts), lasa, brauc ar trīsriteni. Viņa ,vairāk kā gadu, kopa guļošu un cilājamu vīru, tagad viņš nomira. Dzintra savās mājās ir pilnīgi viena, viņa beidzot piekrita, ka es mēģinu atrast cilvēkus, kas ir līdzīgās situācijās.
Viņa gatava dalīties savā pieredzē. Viņai pašai noderīga būtu runāšana skaipā, vai pa telefonu. Viņu var atrast www.draugiem.lv -Dzintra Vērsēna.
Jūsu studijas meitenes ir no visas Latvijas. Varbūt viņu redzeslokā ir tādi cilvēki.

...
Komentāri (0)  |  2012-10-11 18:47  |  Skatīts: 1629x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ja neizdodas izrunāties


sadaļa: SARUNAS

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Mēs, sievietes, visas savas dzīves situācijas atrisinām runājot un izrunājoties. Bet ko darīt tad, ja situācija ir sabiezējusi, nokaitēta vai kā citādi „sāpīga”, bet otrs iesaistītais (un tas ir vienalga vai tā ir sieviete vai vīrietis) noslēdzas, mūk, pazūd, neatbild uz vēstulēm un telefonzvaniem, noraida sarunāšanās iespējas. Tātad enerģētiski būtu tā, ka Tu pati ļoti gribētu šo „augoni” izpreperēt un iztīrīt, un kaut arī vienā brīdī ir riktīgi sāpīgi, bet pēc tam tas sadzīs, savukārt tas otrs neļauj šo tēmu kustināt.

Nu tad būtībā mums paliek tikai divas izvēles – vai nu šo tēmu tagad apspiest, noglabāt, nekustināt un samierināties, ka kaut kad šāda situācija mūsu dzīvē noteikti atkārtosies daudzreiz spēcīgāka, vai arī mēģināt to izstrādāt, izpreperēt no visām pusēm, izanalizēt, piedot sev un citiem un priekš sevis šo situāciju palaist. Un šai otrā gadījumā ir pilnīgi vienalga, vai tas otrs piedalās vai nē. Svarīgi, lai mūsu energolaukā nepaliek šis tumšais bumbulis, jeb enerģijas sabiezējums.

...
Komentāri (3)  |  2012-10-07 19:28  |  Skatīts: 2999x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Laimes terapija jautājumos un atbildēs


sadaļa: SARUNAS

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Tikko kā ir apritējuši trīs gadi, kopš radās Pavasara studija. Mūsu datums ir 25. septembris, bet pagaidām nav tās sajūtas, ka ir jāsvin burtiskā nozīmē – ar torti un svecītēm. Drīzāk jau patīk apzināties kā ir gājis un skatīties uz priekšu kā būs.

Laikam, ka manī pašā vislielākā laime ir tā, ka Pavasara studija vienkārši ir. (tādā „es esmu” sajūtā). Man nav nekādu ambīciju un prasību kādai tai vajadzētu būt. Es vienkārši baudu laimi, ka reiz tā pie manis kā doma un ideja atnāca, un tagad dzīvo savu laimīgo dzīvi ar vai bez manis. Es viņu nedzenu, es nelieku tai augt, es drīzāk vienkārši vēroju un baudu kā tas viss notiek. Par Pavasara studiju man tā sajūta ir kā sakām par bērniem – galvenais ir netraucēt viņiem augt. Nesākt mesties un ar prātu un ego riktēt pa savam. Drīzāk domās radīt arvien jaunas vīzijas un platformas, kas var realizēties dzīvē. Un tieši tā es izturos pret to, kas mums studijā notiek.

Kad kāda jauna joma ir aktualizējusies, tad vienkārši mēs paņemam to pretim un ļaujam tai piedzimt, izaugt un realizēties dzīvē. Savukārt, ja nav aktualizējusies, tad vēl nav laiks un ar spēku mēs to neaudzējam.

Viena no tādām situācijām bija jauno lektoru sagatavošana. Un es godīgi varu pateikt, ka pirms trim gadiem, radot Pavasara studiju, man pat prātā neienāca, ka būs vēl kādi citi lektori. Man šķita – cik es varu, tik man jādara, un ja kāds cits grib darīt, tad viņš rada savu centru un tur dara. Izrādās, ka Dievam un dzīvei bija pilnīgi citi plāni. Un tā nu jau mēs esam daudzi, gan kas rakstam rakstus, gan kas vadām nodarbības, un nu (kopš Dainītes pieteikuma) arī individuālās un online konsultācijas, kā arī izbraukuma seminārus. Tas viss izauga ar ļaušanos un ieklausīšanos, ko dzīve piedāvā un saka priekšā.

...
Komentāri (0)  |  2012-09-27 21:40  |  Skatīts: 1340x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kā transformēt dusmas


sadaļa: SARUNAS

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Jau vairāk kārtēji runājam par dusmu transformēšanu un tomēr izskatās, ka ir vajadzīgi piemēri vai dziļāks skaidrojums kā tas notiek.

Lai iepazītu to, ko gribam transformēt, ir jāsaprot kā dusmas rodas. Tātad dusmas ir diezgan agresīva mūsu enerģija, kas rodas no negatīvām emocijām, atbildot uz kādu konkrētu kairinājumu. Un tad nu tā ir mūsu pašu pilna izvēle, ko ar šo enerģiju darīt.

Pirmais, kas parasti ienāk prātā instinktu līmenī, ir momentā raidīt pretsitienu tam, kas izraisījis dusmas. Tātad – kāds ir izraisījis mūsu agresiju un tad mēs vai nu domās vai skaļi pasakām viņam, ko par viņu vai viņa gājieniem domājam. Nu – tas būtu vistradicionālākais un tipiskākais gājiens vienīgi tam nav nekāda sakara ar dusmu transformēšanu. Šajā gadījumā ar agresiju radām vēl lielāku agresiju un rezultātā būs „zibeņi” kur cietīs visi iesaistītie. Un ja neviens neizdara secinājumus, tad šādi tas notiek atkārtoti vēl un vēl. Šai gadījumā ir paredzami zaudējumi – irst attiecības, rodas nepatīkamas situācijas, zūd spēki.

...
Komentāri (23)  |  2012-08-07 00:03  |  Skatīts: 6663x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


La-la-la- jaunā mājas lapa ir klāt


sadaļa: SARUNAS

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Ir tik ļoti mīļa un gaiša sajūta, ir iekšējs prieks un īsta līksmība, jo uzklikšķinot savu vāru uzvārdu un pieliekot .com lapa šodien atvērās.

Ir tik interesanti to vērot. It kā no malas un it kā esot iekšā.

Ja Pavasara studijas lapu veidoju no sākuma līdz beigām pati un gandrīz vai gadu to viena pati uzturēju, tad šo ineseprisjolkova.com tādā gatavā veidā ieraugu pirmo reizi. Pateicoties Elīzai tas viss ir noticis viegli, kā spēlējoties un es tā īsti nemaz neesmu pamanījusi, ka lapa ir sagatavota un jau gatava un dodas pretim lasītājiem. Īstenībā es te tagad aiz pateicības varētu turpināt ar slavas dziesmu Elīzai -gan par to, kā viņa jau gadu atpakaļ pieteicās man palīdzēt (es es toreiz nekā nevarēju izdomāt diez ko lai man palīdz, bet re kā – atradās gan), gan par to, ka mani pilnībā atbrīvo no jebkādiem tehniskiem jautājumiem par mājas lapas izveidi vai administrēšanu, gan par to, ka piemeklēja firmu, kas to visu izveido un uzrada atbilstoši mūsu vēlmēm un saturam, gan par satura pārnešanu, gan ....gan...gan. Vārdu sakot – esmu ļoti Tev pateicīga, Elīzīt!!!

...
Komentāri (14)  |  2012-08-02 20:37  |  Skatīts: 3707x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.