Rozā brilles Komentārs:
Anonīms* -
2011-11-02 21:29 Hm, interesanti. Kā vispār radies apzīmējums ''rozā brilles''?
Te tā visi ļoti nopietni, bet es aicinu mazliet paskatīties uz attiecībām ar smaidu un mazliet vieglāk.
Rozā, nevis melnās saules brilles :D Rozā, mazliet traks, atklājumu, jūtu sakāpināts periods.
Manuprāt, par rozā brillēm dēvē iemīlēšanos un kaislību
Apmēram tā, kā šajā dziesmā, skaisti, vaine :)..
http://www.youtube.com/watch?v=WdVT0EWBtW8&list=HL1320221863&feature=mh_lolz
Šis iemīlēšanās attiecību periods ''rozā brilles'' jāizbauda, jebkurā gadījumā pāru attiecības jau visu laiku mainās, pāriet citā kvalitātē, vai nu abi aug, vai arī.. Klasika..iemīlēšanas (eros mīlestības stadija) pāriet citā mīlestības stadijā, kurā ir rūpes, pienākumi, ģimeniskā pieķeršanās un laika intervālam nav nozīmes vai arī nokrīt rozā brilles (melnās saules brilles), jo vērtību sistēma nesaskan ilgtermiņā, ir bijusi tikai kaislība , un divus cilvēkus saistīja vien fiziskā pievilcība, un cilvēki nav bijuši gatavi šīs jūtas kopt. Un notiek diemžēl, ka arī mīlestībā ienāk graujošā enerģētika. Tad diemžēl ilgtermiņa pārbaudi pāris neiztur, un sacīt, ka tā nav bijusi mīlestība arī nevar, jo nevar taču būt tā, ka viens attiecības kopj, bet otrs izturas kā tirāns , tas nevar būt mūžīgi, kādu laiku upuris un tirāns labi sader, taču, ja upuris mainās, tad tirāns to darīt var arī nevēlēties, un tad katrs ies savu ceļu.
Atšķirībā no iepriekšējiem laikiem, mūsdienās ļoti viegli iespaidoties graujošai enerģētikai, ja vērtību sistēma nav tik stabila, jo vilinājumu ir ļoti daudz, tāpēc arī laulību šķiršanās statistika ir augsta. Jautājums nav par rozā periodu, jautājums ir par pāra vērtību sistēmu, kas iztur laika pārbaudi.
Viki iepriekšējā komentārā labi aprakstīja.
Cik veca ir cilvēce, tik sens ir jautājums par mīlestības eksistenci un definīcijām......filozofijā, reliģijā, psiholoģijā, antropoloģijā, neirozinātnē, ģenētikā šie redzējumi būs mazliet atšķirīgi, vai tāpēc tiem nebūs patiesuma?
Ir viena lieta, par ko vērts padomāt. Vai mīlestību gribas preparēt?
Ar to domājot, jo vairāk skaidrojumu , jo mazāk noslēpumu, valdzinājuma, neizzinātā.
Manuprāt, pašai mīlestībai mazliet ir jābūt ar tādu noslēpuma oreolu. Gribas izzināt, bet tomēr līdz galam tā īsti nezina, jo mīlestības kvalitātes var piedzīvot dažādi, atkarībā no tā, kas dvēselei vajadzīgs, kādas mācības jāgūst, un no kāda skatu punkta skatās uz mīlestību..vai kā uz ķīmisku, neiorofizioloģisku procesu neironu līmenī vai arī filozofiski. Un katram ir sava taisnība, manuprāt.
Sestdien braucu uz Madonu un kā vienmēr, kad man ir tālie semināri, pa ceļam paklausos radio. Arī šoreiz bija tāpat. Raidījuma tēma bija par mīlestību un raidījuma vadītājs kopā ar psiholoģi runāja par to – cik ilgi mīlestība ir akla un kad pienāk tas brīdis, kad cilvēks ierauga īsto realitāti un pārstāj sevi mānīt.
Braucu un domāju – diez kāpēc ir šāds viedoklis un kādēļ ir šāds uzstādījums. Kāpēc jau sākotnēji cilvēkiem ir jāiestāsta, ka iemīlēšanās un mīlestība ilgst tikai kaut kādu skaitu mēnešu vai gadu un pēc tam nu „tad tu viņu ieraudzīsi īstā gaismā”. Tāpat kaut kur esmu dzirdējusi sabiedrībā zināmu viedokli, ka mīlestība ir ķīmisks process, kas ilgst augstākais 3 vai 4 gadus. Jautājums – un kas tad notiek pēc tam? Rutīna? Pieķeršanās? Bailes palikt vieniem? Vai tiešām – mīlestības tajā visā vairs nav?
Neticu.
Esmu uzaugusi mīlošā ģimenē, kur vecāki viens otru mīlēja 40 gadus, zinu par saviem vecvecākiem, kas viens otru mīlēja visu mūžu, zinu savu dzīvi, kad mīlestība ar kopdzīves gadiem tikai pieaug. Par kādiem gan pārejošiem ķīmiskiem procesiem to var nosaukt.
Nē, es gan neuzskatu, ka mīlestība dara aklu.
Manā skatījumā viss ir pilnīgi otrādi. Es uzskatu, ka mīlestība mums atver acis un tieši tad kļūstam redzīgi. Ieraugam cilvēka dvēseli, saskatām cik viņš ir skaists. Un diemžēl, ja pazūd mīlestība, vai pareizāk sakot, ja prāts ņem virsroku un mēs paši totāli sagraujam mīlestību, tad kļūstam akli un vairs neredzam skaisto un labo. Un pietiek atvērties mīlestībai, kā atkal spējam priecāties par dzīvi un baudīt laimi, prieku un fantastiskas attiecības.
Raidījumā kā piemērs tika pieminēta Blaumaņa Kristīne, kura, lūk, dēļ šīs „aklās mīlestības” ir aizgājusi no citām attiecībām (kā zināms – no precībām ar Akmentiņu) pie Edgara. Un tajā brīdī es biju gatava zvanīt uz radio un pārjautāt psiholoģei – kā no psihologu viedokļa tad būtu pareizi? – vai izvēlēties stabilu vīrieti ar kārtīgiem ienākumiem, bet kuru viņa nemīl? Vai tomēr būt kopā ar savu mīlestību, kaut arī viņam ir tāda daba, kāda ir?
Es esmu Kristīnes pusē. Es esmu mīlestības pusē. Nu nevar dzīvot ar nemīlamu vīrieti, kaut arī viņš ir stabils un labi pelna. Tā ir nodevība pašai pret sevi. Tā ir nodevība pret savu mīlestību. Pret savu dvēseli.
Cits jautājums ir par to kā palīdzēt savai mīlestībai atmest kaitīgus - graujošus ieradumus. Bet arī to var tieši ar mīlestību. Ja mēs pašas augam, mūsu cilvēks līdz ar mums aug un mainās.
Īstenībā, ir tik daudz pārraižu un raidījumu, kurā cilvēki runā tik ļoti pretēji Visuma un Dieva kārtībai. Un negribas jau strīdēties. Un negribas kritizēt. Par sevi – es varu vienkārši izvēlēties neklausīties. Bet ir tik ļoti žēl, ka tos, kuri šobrīd ir meklējumos un savu īsteno vērtību sistēmu tikai veido – tos šādi pētījumi, pieņēmumi un komentāri ietekmē. Starp citu dažreiz var tikai pabrīnīties cik ļoti liels spēks ir sabiedrības domai, profesionāļu viedoklim par kādu konkrētu jautājumu.
Tādēļ – īstenībā atkal nonākam pie atbildības par to, ko klausāmies un kam ļaujam nosēsties mūsu zemapziņā.
Jo vairāk tajā būs šaubu un mīlestības nolieguma, jo dzīvē grūtāk izveidot mīlestības piepildītas attiecības.
Es Tev novēlu būt pārliecinātai par mīlestības spēku un par mūžīgu mīlestību. Tā tas vienkārši ir! :)
Un kā domā Tu?
Sūtot labas domas,
Inese |