Pasaku grāmatiņa un CD „Laimes likumiņi”


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA
autors: INESE PRISJOLKOVA

Lai izstāstītu Tev kā tapa pasaku grāmata bērniem, man jāatgriežas  pirms 1,5 gada attālos notikumos.

Bija ziema un man pēkšņi piezvana kāda meitene un jaukā mīļā balsī saka „Inese, man ir sajūta, ka jūs pazīstu, bet nevaru atcerēties un saprast kā. Klausos jūsu balsi radio ierakstā un skaidri zinu, ka reiz esam tikušās”. Es toreiz saņēmu ļoti daudz zvanu dienā, bet šo sarunu atceros kā ļoti netipisku. Es toreiz jautāju –„vai varu uzzināt kā jūs sauc?” Un viņa man atbild „mani sauc Vivita”. Es domāju, domāju, bet tiešām nezinu nevienu Vivitu un tādēļ saku „es atvainojos, bet nepazīstu nevienu Vivitu. Pa visu dzīvi zinu tikai vienu meiteni ar šādu vārdu, bet viņu satiku 20 gadus atpakaļ un diez vai jūs mani tagad pēc balss atpazītu”. Ieminos par situāciju, kurā toreiz biju un uzreiz dzirdu sajūsmas saucienus „jā, Inesīt tā esmu es. Un jā – tagad zinu, tā esi tu”.

Un tā mēs satikāmies. 20 gadi bija pazuduši, mēs bijām tieši tik tuvas kā toreiz, vienīgi stāstāmā bija ļoti daudz.

...
Komentāri (24)  |  2012-08-28 03:06  |  Skatīts: 6087x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par baudu un radošo enerģiju


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šodien man ir brīvdiena un esmu nolēmusi šo dienu veltīt kāzu gatavošanai. Vasaras vidū mums jāiet vedējos un nu ir pēdējais laiks, lai tiešām pievērstos un visu saplānotu, lai pēc tam pašiem nepiemetas stress, uztraukums un laika trūkums.

Un tā nu ķeros klāt. No sākuma domāju – diez kā tas būs, kā iekustināšu savu enerģiju šai virzienā. Esmu tik ļoti mainījusies, ka diez vai mācētu tagad uztaisīt tādas jautras un omulīgas kāzas, kādas mums – latviešiem ir tik saprotamas un kādas mēs pārsvarā gadījumu no vedējiem sagaidām.

Šodien rakstu scenāriju un jau gara acīm redzu kā pucējamies, kā taisāmies, kā braucam pakaļ līgavainim un kā veidojam garo vedēju (līgavaiņa radi) mašīnu kolonnu, lai brauktu 3 stundu braucienā pakaļ līgaviņai. Un kaut kas man sasaucas ar Pūt vējiņiem, kur meitu mājās ierodas precinieki. Tas taču ir tik milzīgs notikums. Tie ir ģimenes godi abām radu saimēm.

...
Komentāri (5)  |  2012-06-02 23:42  |  Skatīts: 2569x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par vainas apziņu


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Otra tēma, par kuru apsolīju parunāt un pārdomāt, ir par vainas apziņu un kā no tās atbrīvoties.

Izrādās, ka man tas nemaz nav tik viegli. Mēģināju izdomāt, kad pēdējo reizi esmu jutusies par kaut ko vainīga, un pat vīram pārjautāju – bet ar mani tas tiešām nenotiek tik bieži. Un tomēr – kaut ko jau atradu : ) un līdz ar to varu izanalizēt, ko tādos gadījumos daru un kā tieku galā.

Pirmkārt, ko varu pateikt, ka jebkura graujoša emocija, domas un enerģija manī rodas no piekusuma un spēku izsīkuma. Kamēr esmu pilna mīlestības, tikmēr mierīgi tieku galā ar jebkuru tuvākas vai tālākas pagātnes notikumu. Bet, ja esmu piekususi, noskrējusies, neizgulējusies un tuvu tam, lai sajustos kā „upuris”, tad man patiešām tā vainas apziņa var pienākt pavisam tuvu.

Un tad vienīgais, ko tiešām var darīt – ir izgulēties, atpūsties, izstaigāties, izvēdināt domas un tiklīdz esam attapušies, tā – vainas apziņa mazinās.

...
Komentāri (10)  |  2012-04-20 03:28  |  Skatīts: 4849x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pārprastā ziedošanās


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Pēdējā laikā arvien biežāk man konsultācijās un semināros ir sievietes, kas saka, ka jūtas iztukšotas, atdodot sevi visu vīram, ģimenei, darbam vai arī visam tam kopā.

Un tad es domāju, cik tas tomēr ir kaut kā ačgārni saprasts, jo – mēs taču saviem tuvākajiem vēlam pašu labāko, ko vien viņi būtu pelnījuši. Satiekot un iemīlot savu cilvēku, mēs taču tik ļoti domājam par to kā kopā būsim laimīgi, kā viņu darīt laimīgu, kā pašai būt visskaistākai un pievilcīgākai, kā dod savam vīrietim pašu pilnību. Un bērniem mīlošu mammu, un vīram mīlošu un laimīgu sievu . :)

Un pēc tam šo savu pilnību soli pa solim pašas sagraujam. Vai nu cenšoties izdabāt, vai pārāk daudz padarīt, vai izpatikt, vai ziedoties. Sievietes ir iemācījušās no sevis ņemt nost gabaliņu pa gabaliņam, lai to dāvātu saviem tuvākajiem. Atņem sev brīvo laiku. Atņem sev rūpes pašas par sevi. Atņem sev savus hobijus un savu atpūtu. Atņem, atņem un atņem. Un beigās no tās brīnišķīgās fantastiskās sievietes, kāda tā bija iepazīšanās sākumā, vairs nekas nav palicis. Pelēka. Nogurusi. Spogulī vairs nemaz skatīties negribas. Un tai pat laikā – strādā, strādā un strādā, lai tik visiem būtu labi.

...
Komentāri (22)  |  2012-04-11 21:47  |  Skatīts: 5100x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mīlestības paraugstunda


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šodien ir tā, ka gribu uzrakstīt vismaz pāris rakstu par attiecībām, jo tematiskā ziņā man kaut kā tie nesaiet vienā, bet abi temati gana svarīgi. Pirmais, par ko gribu parunāt ir saistīts ar vienu fantastisku mūžu, arī ar filmu, kuru tikko kā noskatījos. Varbūt arī Tu redzēji. Tā ir filma par Karalieni Viktoriju un Princi Albertu, par viņu iepazīšanos, par mīlestību, par mūžu, ko viņi pavadīja kopā absolūtā mīlestībā. Un kādēļ man šis viņu patiesais stāsts tik ļoti uzrunāja?

Tādēļ, ka tas ir gandrīz kā ilustratīvais materiāls semināram „Viņš+Viņa=?”, kurā runājam par sievišķo un vīrišķo enerģiju, par to, ka sieviete ir „aizvējā” un „azotē” un lēmumu pieņēmējs ir viņš. Ka viņš ir Saule, kas spīd, un viņa ir Mēness, kas veldzē. Atceries, par to rakstīju arī savā grāmatā.

Bet dzīvē mēdz būt dažādi. Un var gadīties, ka sieviete sen jau ieņēmusi līdera lomu un rūpējas par bērniem, uzņemas pilnu atbildību par maksājumiem, pārrauga mājas dzīvi, iet darbā un vēl „stutē” vīru, kurš uz šī fona izlaižas arvien vairāk un nu jau šķiet, ka elementāri pat ar savu dzīvi netiek galā, kur tad nu, ka varētu uzņemties atbildību par ģimeni. Un nav jau nozīmes tagad sākt analizēt kurā mirklī un kāpēc viss tā sagrozījās. Īsti pat nav jēgas rakņāties un meklēt vainīgos apstākļus, vai cēloņus un sekas. Fakts ir fakts un jāpieņem esošais ir tāds, kāds tas ir. Jāpieņem un ...ja ir vēlēšanās, tad jāmaina.

Un tad sākas visgrūtākais, vai arī kā citi saka – neiespējamākais. Viņš negrib mainīt, viņa nesaprot kā mainīt, un vispār -  kas tad darīs tos darbus, ja viņa tos vairs nedarīs utt.

Parasti es stāstu piemērus no savas dzīves, no savu vecāku dzīves, no zināmām un ne tik zināmām citu ģimeņu attiecībām. Un te pēkšņi manās rokās nonāca krievu žurnāls „Personības” (Ļičnostji), kur bija garš un detalizēts raksts par karalieni Viktoriju (kura valdīja 65 gadus un no tiem 21 gadu kopā ar savu vīru princi Albertu). Un tad vēl LNT pa svētkiem rādīja filmu kā šie jaunieši iepazinās un sāka savu kopdzīvi.

...
Komentāri (4)  |  2012-04-11 20:27  |  Skatīts: 3230x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jauna realitāte – jauna dzīve


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Kādu krietnu laiku atpakaļ, man viena meitene uzrakstīja vēstuli un lūdza, lai es uzrakstu kā tikt vaļā no depresijas, kā noticēt sev, kā sākt jaunu un laimīgu dzīvi.

Un kaut kā es biju aizķērusies ar šī lūguma izpildi. Bet nu šodien, kā jau iepriekš rakstīju, es iekustinu savu radošo enerģiju, un tad nu žigli jāizpilda visi senie parādi.

Runājot par depresiju – nu īsti nezinu, cik dziļi kurš tajā ir iestidzis, un cik pats sev spējīgs palīdzēt, bet ja mēs depresiju uztveram kā slimību, un ja mēs atsaucamies uz to, ko jau iepriekš esam runājuši -  ka visas tā saucamās slimības mēs varam ārstēt caur domu un informācijas izmaiņām smalkajā laukā, tad shēma ir tieši tā pati, kā jebkuras neveiksmes vai nepatīkamas situācijas pārvarēšanai.
...
Komentāri (14)  |  2012-04-10 04:28  |  Skatīts: 5006x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Labi darbi


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šodien gribu Tev izstāstīt kā rodas jaunas domas, jauni plāni, jauna enerģētika, jauns spēks un tas viss notiek it kā pats no sevis brīdī, kad spēka gandrīz vai vispār nav.

Man pēdējā laikā (kopš novembra) visu laiku ir tāda sajūta, it kā es būtu kaut kā piekususi, vai ka man vajag papildus enerģiju, lai es darītu to, ko daru. Ir radusies sajūta, ka pa ilgu es daru vienu un to pašu un ir jāaug tālāk.

...
Komentāri (13)  |  2012-02-13 07:32  |  Skatīts: 3826x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pārbaude ar veiksmi


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Vai esi domājusi, ka veiksme mums var būt tik pat bīstama kā neveiksme?

Es kādā seminārā saku, ka veiksme ir Dieva svētība un Dieva klātbūtne mūsu dzīvē. Tā patiešām arī ir un es esmu par to pārliecināta. Un mums patiešām nav jāgaida, kad nu nāks dzīves melna strīpa.

...
Komentāri (34)  |  2012-02-08 18:09  |  Skatīts: 5492x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kāpēc nepiepildās vēlēšanās, kāpēc „nestrādā” laimes terapija


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Man ļoti daudz cilvēku ir jautājuši – bet vai tiešām laimes terapija der visiem un var katra cilvēka dzīvi savest kārtībā. Vai visiem izdodas sakārtot veselību, izveidot attiecības, nodibināt ģimenes, dzīvot pārpilnībā utt.

...
Komentāri (77)  |  2012-02-02 01:13  |  Skatīts: 8644x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sapildīt pagātni ar mīlestību


 Jo es konkrētāk mēģinu to savu pagātnes restartēšanas pieredzi aprakstīt, jo man kāds arvien konkrētāk un detalizētāk pārjautā kā tieši es to daru. Nu tad nu mēģināšu te aprakstīt kādu no piemēriem tik sīki, cik vienu nu spēju atcerēties.

...
Komentāri (35)  |  2012-01-26 20:46  |  Skatīts: 5455x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] [3] 4 [5] [6] |