Attīrīšanās ar sālsūdeni – prakšalana


 Kopš esmu uztaisījusi šo ķermeņa attīrīšanu, man ir sajūta, it kā man kāds būtu iedevis „brīnumu nūjiņu” un pateicis – tu vienmēr varēsi būt jauna , skaista, vesela un laimīga.

 

Es tiešām tik augstu vērtēju šo metodi un esmu no sirds laimīga, ka esmu to iepazinusi.

 

Jau citā rakstā – „Lai notikumi ritētu ātrāk un veiksmīgāk” es stāstīju kādas pārmaiņas manā dzīvē sākās no tā vien, ka biju izpildījusi šo attīrīšanās procesu tikai kādas pāris reizes. Tagad varu teikt, ka dēļ šīs iekšējās ķermeņa un domu tīrības man ir pilnībā mainījusies ikdienas sajūtu, uztveres un izjūtu buķete. Ir kaut kāds tāds laimes un labsajūtu stāvoklis, kas līdzinās meditatīvam stāvoklim.

 

Un tai pat laikā viss notiek – domāt ir vieglāk, fiziski kustēties arī, piekusuma faktiski nav, gribasspēks un idejas ko darīt ir.

 

Un Tu jau zini, ka visu to labo, ko pati savā dzīvē esmu ieviesusi, stāstu Tev. Tad nu šoreiz mēģināšu aprakstīt pēc iespējas skaidrāk to kā darīju ķermeņa un domāšanas attīrīšanas procesā.


Es darīju tā:

 

Vakarā novāra 5 l ūdeni. No rīta tam pievieno 2,5 ēdamkarotes sāls (bez joda) un drusku uzsilda. Tukšā dūšā momentā izdzer kādas 3 glāzes.

Tad sāk vingrot:

1.vingrojums.
Izstiepj rokas uz augšu (rokām pirksti sakrustoti, rādītājpirksti abi uz augšu), paceļas uz papēžiem cik vien augstu var, nostiepjas un tas ar spēku atkrīt atpakaļ uz papēžiem.
Atkal stiepjas pirkstgalos, atkal ar spēku atkrīt uz papēžiem.
Tā 8 reizes.

Tad atkal dzer kādas 3 glāzes. (var vairāk vai mazāk, bet es parasti dzēru kādas 3)

 

2. vingrojums.
Kājas riktīgi platāk kā plecu platumā. Rokas uz augšu, pirksti sakrustoti un plaukstas izvērstas uz augšu. Liecas uz sāniem tā, ka sāns iesāpas. Tā 8 reizes uz katru pusi.

Atkal dzer sāļo ūdeni.

3. Kājas platāk kā plecu platums. Rokas brīvi priekšā un taisa rotveida kustību uz aizmuguri un reizē uz leju. Tā it kā gribētu pieskarties pretējās kājas papēdim. Jāiesāpas sānam. Atkal atkārto 8x.

Atkal mēģina dzert.

Ja jāvemj, jāskrien uz wc -tad to dara nemēģinot pabeigt vingrošanu. Atgriežas un atkal dzer un atkal vingro.

4.vingrojums:

Kājas platāk pa pleciem. Rokas augšā sakrustotas aiz galva tā, lai kreisā roka būtu tuvāk pie galvas, labā pārkrustota pāri. Plaukstas uz pleciem vai muguras. Taisa rotāciju uz katru pusi 8 reizes.

Dzer.

5.vingrojums.

Apguļas uz vēdera. Kājas kopā. Rokas uztaisa atspiedienu no zemes tā, ka mugura izliecas taisna un pagriežas, lai caur labo plecu ieraudzītu kreiso papēdi. Atgriežas atpakaļ un caur kreiso plecu labo papēdi. 8.reizes uz katru pusi.

Dzer.

  

6.vingrojums:

Apsēžas kājām paplati. Saliec ceļos. Rokas uz ceļiem. Un ar ceļiem pārmaiņus jāpieskaras grīdai. Labo, tad kreiso. sanāk tāda kā gorīšanās uz zemes, bet tas labi palīdz tam ūdenim izcirkulēt pa zarnām.

Dzer.

Pēc tam apguļas uz vēdera un 5 minūtes noguļ pozā, kad galva paslieta gaisā atliecot muguru, bet rokas saliktas "lūgšanu" pozā zem zoda. Sanāk, ka kakls balstās uz pirkstu galiem.

Dzer, dzer, dzer.

un tad skrien uz wc.

Pēc tam izvāra rīsus. Un ēd.
Padzeras tīru ūdeni.

Pēc tam atgriežas dienas ritmā un tādā ēšanas režīmā, kādu vien grib.

Šo atkārto vienu reizi nedēļā četras nedēļas pēc kārtas.

 

Pēc tam, kad mēnesis pagājis, tad var pāriet uz režīmu, ka atkārto vienu reizi mēnesī. Pēc tam, kad jau jūtas ļoti tīrs, tad var pāriet uz tīrīšanos vienu reizi pusgadā vai pat gadā.

 

Katrā ziņā – visu dara pēc sajūtām.

 

Man pat ir sajūta, ka ja vien man liktos, ka taisos saslimt, vai arī, ja man dzīvē kas sāktu „iesprūst” un pie visām pūlēm un konkrētas darbošanās, nenotiktu tā, kā tam jābūt – es atkal taisītu prakšalanu.

 

Šobrīd esmu tajā periodā, kad to daru vienreiz mēnesī.

Arī tagad – sagaidīšu dilstošu mēnesi un uz priekšu!

 

Lai veicas ar ķermeņa un domu attīrīšanu. :)

Komentāri (688)  |  2010-09-22 19:32  |  Skatīts: 86456x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Dace* - 2011-01-09 07:05
vēlos pajautāt, vai kafija un gaļa ir tās galvenās lietas, kam noteikti būtu jāpazūd no ikdienas pēc attīrīšanās? Pašlaik esmu tikusi līdz trešajai reizei'. Jūtos ļoti labi, bet kafiju patreiz vēl gribu. Vai varbūt, ka tad tas process jāveic 'vairāk kā četras reizes?

Edmunds* - 2011-01-09 20:03
Sakiet lūdzu, uz kādām zinātniskiem pētījumiem balstās šī metode? Sakiet, kā pie šīs procedūras darbojas kuņģa sfingteri? Kāpēc šo metodi neizmanto tradicionālā medicīna?

Ineta* - 2011-01-09 20:14
Labrīt!

pirms stundas esmu veikusi Prakšalanu pirmo reizi! Sāku gatavoties un noskaņoties jau vakar! Mans stāsts ir tāds, ka jau pēc otrās glāzes man vajadzēja skriet vemt. Tad varēju turpināt, kamēr vēders atkal pilns un viss jāizvemj. Tiklīdz vēders tukšs - ūdeni dabūt iekšā problēmu nebija. Jautājums tikai - vai tas ir normāli, ja bija tikai vemšana; pa otru galu gan diemžēl nekas nenāca??
Jūtos normāli - nav ne nespēks, ir pat apetīte, bet ēdīšu tikai rīsus!!

Priecīgā Solveiga* - 2011-01-09 23:43
Varu padalīties savā pieredzē!
Viss sākās šorīt, kad kārtējo reizi tīrot sniegu pagalmā sapratu, ka viss sāk iet pāri vadzim - bērni slimo gandrīz visu nedēļu, vīrs ar. Arī pati jūtos ar visu neapmierināta, liekas ka arī man kāds vīruss piezogas...un kāds tur brīnums :). Tāpēc nolēmu - darīšu šodien un uzreiz.
Ūdens tika vārīts šorīt, tāpēc iespējams bija mazliet par siltu. Sāli uz 5 litriem pievienoju 3 ēd karotes, jo 2,5 likās pēc garšas pamaz.
Izdzēru pirmo 0,5l glāzi. Izpildīju 1. vingrojumu. Atkal dzēru. Atkal vingroju. Pēc izdzertiem 1,5 litriem palika slikti. Bet sapratu, ka tas tāpēc, ka pārāk strauji dzēru. Turpmāk dzēru lēnāk un veicu visus vingrojumus. Līdz pat pēdējam vingrojumam uz tualeti nevajadzēja. Kad visi vingrojumi beidzās - gaidīju, kas notiks tālāk. Nekas - vismaz 15-20 minūtes. Sāku atkal vingrot, dzēru. Kad bija palicis pēdējais 0,5 litrs - piepilināju tam 1 citrona sulu. Un tad tik sākās. Tualete pavadīju vismaz 30-40 minūtes. Sākumā nāca ārā viss, ka bija iekšā savācies. Beigās - tāds pats sālsūdens kāds tika dzerts iekšā. Tikko paēdu rīsus ar piciņu gī sviesta. Jūtos lieliski. Galva mazliet sāp, bet enerģijas daudz vairāk.
Secinājumi:
1) nākošo reizi vingrojumus izpildīšu vairāk kā minētās 8x;
2) dzeršu lenāk;
3) izbrīvēšu vairāk laika - jo kopā ar rīsu ēšanu 3 stundas ir vajadzīgas;
Šoreiz neievēroju to, ka jāsāk no pašā rīta tukšā dūšā. Šorīt vēlme šo lietu mēģināt mani pārņēma tad, kad neliels daudzums brokastu putras un kafija bija jau notiesāta kādas 2 stundas atpakaļ.
Jautājums Inesei - vai procedūru var darīt mēnešreižu laikā?

Inese* - 2011-01-10 07:16
Solveigai-
Man šķiet, ka nekādu aizliegumu darīt attīrīšanos mēnešreižu laikā nav, bet ja tā godīgi, tad es pati nekad neizvēlos pārslogot ķermeni ar vairākām slodzēm vienlaicīgi. Viss jādara pēc izjūtām.

Inese* - 2011-01-10 07:26
Inetai-
protams, ka normāli ir viss, kas ar mums notiek.

Vienīgi nākošreiz vajadzētu pamēģināt nesakairināt kuņģi un vai nu dzert lēnāk, vai nu siltāku vai vēsāku to ūdeni, lai neprasās uzreiz visu izvemt. Un arī ar domām palīdzēt sev uzreiz nemēģināt no tā visa tikt vaļā pa vieglāko ceļu;)

Viss ir kā dzīvē - mēs kāds esam pacietīgāks un kāds nepacietīgāks.
Es arī neesmu īpaši paciētīga un kā tikai man rodas diskomforts, tā mēģinu atgriezties savā normālājā (laimes un brīnišķīgas pašsajūtas) stāvoklī. Un man arī sevi ir "īpaši jāpierunā", lai pēc pāris glāzēm to dabiskā ceļā veikli neizvemtu ārā. Un tad nu es vingroju un staigāju, un nododos sarunām gan ar sevi, ga ar Dievu, un kaut kā palīdzu tam ūdenim tur iekšā noturēties. Un tā tas gāja kādas pirmās trīs vai pat četras reizes. Toties tagad man ir tā, ka viss lielums iztīrās caur zarnām un tikai "pieklājības pēc" es kādaspāris glāzes beigās izvemju atpakaļ.
Tas process ir vadāms ar apziņu. Esmu to tagad pārbaudījusi.



Inese* - 2011-01-10 07:38
Edmundam-
ļoti daudz dažādās vietnēs ir izlasāmi zinātniskie pētījumi un paskaidrojumi kā tas viss darbojas tradicionālās medicīnas kontekstā. Sevišķī krievu vai angļu valodā. Latviski to var izlasīt Malahova grāmatā Ardievas slimībām - organisma attīrīšana un pareiza ēšana.
Informācijas tiešām ir ļoti daudz. Galu galā - pasaulē šo metodi lieto gadsimtiem;)

Un tradicionālā medicīnā lieto ko līdzīgu cilvēka saindēšanās gadījumā, kad notiek ķermeņa skalošana ar fizioloģisko šķīdumu;)

Inese* - 2011-01-10 07:57
Dacei-
obligāti jau nav nekas. Vienkārši ir jāpārdomā kas organismam der un ir vajadzīgs, un kas ne.

Man gaļa un kafija bija tās lietas no kā atteicos uzreiz. No kafijas tādēļ, ka tīri psiholoģiski man likās, ka esmu tik tīra..:D..., ka tik melnu šķidrumu tagad iekšā liet nevaru;)
Piedevām man kādreiz bija zems asinspiediens un biju pārliecināta, ka bez kafijas nevarēšu tīri fiziski izdzīvot. Izrādījās, ka viss ir otrādi - asinspiediens tieši tagad ir normalizējies, kad to mākslīgi ar kafiju nestimulēju un lieki nekairinu. Galu galā kafija jau to mudrumu dod tikai uz kādām 3-4 stundām un pēc tam nāk atslābums, kas ir švakāks nekā tas būtu organismam, kurš šāda veida "dopingu" nelietotu.
Tagad jūtos vienmērīgi labi un bez stimulējošām vielām.

Par gaļu - es izvēlos neēst gaļu, zivis un olas tikai tāpēc, ka negribu apēst dzīvnieku stresu. Esmu pārliecinājusies, ka gaļa spēj saglabāt informāciju par dzīvnieka bailēm pirms nokaušanas. Tātad, ja mēs to lietojam pārtikā, tas nozīmē, ka katra mūsu šūna saņem šo te informāciju par agresiju, nāves bailēm, stresu utt. Cilvēkam jau tā ir diezgan jāpiestrādā, lai atbrīvotos no ikdienas stresa un bailēm. Un tad sanāk, ka ja reiz mēs no vienas puses strādājam ar sevi lai līdzsvarotu enerģiju un iegūtu mieru, bet pēc sapildam ar informāciju par agresiju, stresu un nāves bailēm, tad darām pretējas lietas un tam visam nebūs rezultātu.
Un tīri priholoģiski man šobrīd ir tā - ja mēģinu ieēst gaļu, tad tā sajūta ir līdzvērtīga kā ja es gribētu sev iekost kājā. Priekš manis gaļa, zivis un olas vairs nav ēdamu lietu sarakstā:)

Runājot par prakšalanu - kad esam uztaisījuši 4 reizes ik pa nedēļai, tad pēc tam to ritmu pārliek uz vienu reizi mēnesī. Pēc tam varam uz 1 reizi ceturksnī. Pēc tam - j uzturam sevi kārtībā un jūtamies labi, tad vispār varam attīrīties pēc vajadzības - vienreiz vai divreiz gadā:)

Paula* - 2011-01-10 16:54
Labrītiņ!!

Nu jau gaidu savu rīsu devu :) šorīt agrāk piecēlos un ķēros klāt Prakšalanai.
Lūk, kādos gadījumos neiesaka veikt šo procedūru:
Caution: Shanka Prakshalana should not be practiced during pregnancy or menstruation,if one has a large kidney or gallbladder stone, weak kidneys, chronic diabetes, hernia, low blood pressure, gastritis, ulcers, mental disorders, or by persons under the age of 15

Inese* - 2011-01-10 18:24
o par tiem 15 gadiem.
Nu man jau liekas, ka vajag pastiept līdz tiem 18.
Tomēr 15 gadīgam bērnam vēl arī viss tikai veidojas un diez jau vai viņš būs pārāk piesārņojies.
Ja man kāds jautā, tad es tomēr sveros uz to, ka tādu patstāvīgu attīrīšanos varētu uzsākt sākot no 18 gadu vecuma.

Dace* - 2011-01-10 18:27
paldies, ļoti palīdz šī iespēja šādā veidā sarunāties un gūt padomus

duudinja* - 2011-01-10 23:43
Kā zināt,ka šīs procedūras laikā rīkojos pareizi?Kā zināt,ka viss kļūst labāk-ja gadījumā to neizjūtu? Ja ne tikai pati esmu pilna ar to,kas jāiztīra,bet man par maz "ieroču",lai tiktu galā ar to,ka metas virsū ikdienā... Lai pareizi cīnītos?

duudinja* - 2011-01-10 23:44
Vai arī depresija var tapt aizskalota?

Inese* - 2011-01-11 02:53
Jā, arī depresiju var aizskalot.
Tikai nu tad jādara viss kompleksi. Tīri sevi ar prakšalanu no iekšpuses, rūdies ar kotrastdušām, berz un kop māju - vārdsakot ķeries klāt, lai tiktu ārā no Tamas enerģijas.
Depresija ir pārāk netīras un zemas enerģijas klātbūtne mūsu dzīvē un mūsos. No tās var tikt ārā un vaļā tieši ar attīrīšanos.

Sen atpakaļ, kad pārdzīvoju dažādus grūtus periodus savā dzīvē, pirmais ko darīju - vienmēr fiziski ķēros kaut ko berzt - grīdu, virtuves skapīšus, traukus utt.
Tas ir pirmais solis uz to, ka viss būs labi:)

duudinja* - 2011-01-11 03:08
Ai,mīļš paldies:)

ilze* - 2011-01-11 06:03
atradu papildus informaciju un papildus nianses, kas dara uzmanigu (piem.proceduras biezums).
http://www.yogapoint.com/info/shankha_praksha.htm

Minciite* - 2011-01-11 21:22
Inese! sestdien bija mana pirmā attīrīšanās reize... nebija viegli, bija gan jāvemj, gan jāskrien uz tualeti... sajūta pēc tam bija laba, bija viegluma sajūta... paveicu visu 1h laikā... tikai tagad, pēc 2 dienām, man parādījās sāpes vēdera lejus daļā... ka arī vienu vakaru, uznāca liels sliktums ar vakariņu saturu podā... varbūt organisms atsakās lietot kaut ko no tā ko apēdu vakariņās, piemēram gaļu? un vai tas varētu būt saistīts ar attīrīšanos, vai vienkārši kas nelāgs apēsts?

baiba - 2011-01-12 00:19
Jautājums Inesei.
Kursu reizi nedēļā, tas ir četras reizes beidzu 31.12.2010. Pēc Tava ieteiktā vajadzētu pēc mēneša , tas ir 28.janvārī. Iekšējā sajūta saka, ka vajadzētu jau tagad atkal. Palasīju info, ka ir ieteikumi ik pa divām nedēļām veikt prakšalanu. Vai būtu ieteicams paļauties tikai uz savām izjūtām?



Elza* - 2011-01-12 05:30
Vēlreiz pārlasīju komentārus un metodi - tiešām izklausās lieliski! Bet nekādi nevaru saprast, ko daru nepareizi, jo mēģināju jau otro reizi, bet nekādi nevaru pierunāt savas zarnas iztīrīties. Vēders pēc tam kā bumba, bet uz WC jādodas parastajā kārtībā. :( Vai mēģināt vēl un vēl kamēr izdosies? Vai tomēr īsti labi tas nav, ka nieres to lielo daudzumu ūdens skalo caur sevi? Lielais paldies jau iepriekš!

Inese* - 2011-01-12 06:58
Mincītei-
ja ir sajūta, ka kaut kas nav īsti pareizi ēsts un tapēc organisms protestē - tas tā noteikti, ka var būt.
Vienīgi tas mans ieteikums būtu mēģināt ieklausīties sevī pirms ēšanas ar jautājumu "vai es to gribu vai nē, vai man tas der vai nē".

Nu un , protams, ka nevaram izslēgt arī iespēju, ka apēsts ir kāds sliktas kvalitātes produkts, kas izsaucis šo saindēšanos. Tas, ko gan jāsaprot, ka organisms pēc šīs attīrīšanās sākotnēji ir kā jaundzimušam bērniņam. Tādēļ ļoti jūtīgs gan uz smagu ēdienu, gan nepiemērotu ēdienu, gan arī uz nekvalitatīvu ēdienu.

Es ieteiktu ļoti sevī ieklausīties un sevišķi pirmajā periodā ēst tiešām ļoti pārbaudītas vērtības:)

Inese* - 2011-01-12 06:59
Es klausītos pēc iekšējām sajūtām.
Neviens skolotājs un neviens guru nav gudrāks, par mūsu pašu organismu un mūsu iekšējo sajūtu. ķermenis un pašsajūta visu mums saka priekšā. Dari, ka jūti, ka jādara:)

Lai veicas!!!

Elza* - 2011-01-12 07:09
Es paralēli tam, ko mēs darām, izlasīju Malahova grāmatā aprakstīto metodi un tur ir pieminētas šādas situācijas, kad ūdens it kā uzkrājas un netiek nevienā virzienā- un tur tas ieteikums ir vingrot visus 6 vingrojumus pēc katras izdzertās glāzes.

Vienīgais kā to var izkustināt tad ir ar vingrošanu.
Vēl var palielināt sālskoncentrāciju. Malahova grāmatā ir ēdamkarote uz litru.

Ja man tā būtu, es laikam, ka pastiprināti vingrotu un vēl meklētu youtubā vai citās vietnēs precīzākus klipus vai attēlus, lai labāk izprastu vingojumus un precīzākas pildītu tās asanas.

Ir kāda aizture (un tas ir enerģētiski) kapēc tas ūdens netiek tālāk. Ar vingrošanu tam vajadzētu izkustēties.
Vēl viens ieteikums - varbūt lēnāk vajag dzert. Lai nesanāk tas bumbas efekts.

Inese* - 2011-01-12 07:10
O, piedodiet. Iepriekšējais ir mans komentārs veltīts Elzai.
Esmu ne tur ierakstījusi;)

Vineta Mežaraupe - 2011-01-13 03:37
Arī es šodien saņēmos un dzertsālsūdeni un vingrot pēc tam jutos ļoti labi,bet man bija vēlēšanās atkārtot jau rīt nevis gaidīt nākamo nedēļu.
Kā to izprast un vai drīkst atkārtot jau nākamajā dienā?

Inese* - 2011-01-13 07:59
Man tādas prakses nav un es nekad neesmu mēģinājusi tik drīz atkārtot.

Tikko kā izlasīju, ka Malahovs saka, ka var sākumperiodā taisīt divas reizes nedēļa.





Atpakaļ