Un nu esam atpakaļ pie sarunām par čakrām, jeb precīzāk – kā sakārtot jomu pa jomai. Trešā čakra ir mūsu saules pinumā, atbild par mūsu Ego, par pašapziņu, no emocijām –par prieku, no orgāniem par diafragmu un gremošanas orgāniem. Varētu teikt, ka pa tiešo saistīta ar elpošanu, ar pārtikas un informāciju saņemšanu un filtrēšanu. Vai biji zinājusi, ka visvairāk informācijas mēs saņemam nevis caur smadzenēm vai ādu, vai matiem, vai kādu citu orgānu, bet tieši caur gremošanu. Lūk, un tieši tādēļ šī čakra atkal kļūst par ārkārtīgi nozīmīgu, jo – kamēr elpo- esi dzīvs. Un kamēr esi dzīvs, būs jāuzņem pārtika un jauna informācija.
Tieši šī čakra norāda uz to cik spējam pieņemt jaunas situācijas un uz mūsu spēju pārciest grūtības. Cik skaidri un stabili sevi apzināmies esošā situācijā. Ļoti bieži cilvēki, kam nepatīk notiekošais, saka „man no tā vēmiens nāk”, vai „viss šis man šķebina dūšu”. Tas ir no tā, ka nespējam pieņemt situāciju vai cilvēkus tādus, kādi tie ir. Mums reāli trūkst dievišķas mīlestības, jeb enerģijas, kas plūst caur trešo čakru. Parasti tādos gadījumos būs slimības, kas saistītas ar gremošanas orgāniem un saindēšanos. Un kā mēs zinām, arī slimības ir mūsu pašu radītas un mūsu domu izraisītas.
Lai attīrītu un „iedarbinātu” saules pinuma čakru, manuprāt, ir jāsāk ar elpošanu. Ja elpojam pa seklu, tad līdz trešajai čakrai elpa vispār nenonāk. Tātad pirmais – jāiemācās mierīgi un dziļi elpot. Un savukārt elpošana sakārto dzīvi. Ja esi uztraukusies – tā nomierina. Ja gribi patīkamu satraukumu – arī to ar elpošanu var izraisīt. Elpošanai ir milzu spēks. Es vienmēr saku, ja cilvēks stresa situācijā atcerētos, ka ir jāelpo, tad liela daļa stresa (baiļu, satraukuma...) vispār nebūtu.
Vēl viens veids kā sakārtot savu trešās čakras enerģiju, ir – dziedāt. Mūzika mūs tuvina Dievam, dziedāšana ir augstās vibrācijas mūsos. Tikai cits jautājums – vai mēs to praktizējam un trenējam.
Kad Tu pēdējo reizi dziedāji? Tā no sirds. Ar pilnu elpu?
Es tikko kā. Man ir vesels stāsts par to. Braucu es no Alūksnes semināra un kaut kā visapkārt viss tik skaists un harmonisks, un es nejauši atcerējos kā mēs bērnībā ar mašīnu braucām ekskursijās un toreiz visi kopā dziedājām. Tētis pie stūres, mamma blakus un mēs, bērni, aizmugurē un dziedājām kādas 3-4 stundas pēc kārtas. Un tā nu es, impulsa vadīta, uzstellēju latviešu dziesmas pa radio un no sirds dziedu līdzi. Pirmkārt, trīsarpus stundu garš brauciens man pagāja ļoti ātri un ļoti piepildīti, otrkārt, es varēju atkārtot dziesmu vārdus, kurus biju jau paguvusi piemirst. Treškārt es varēju pārliecināties, ka vēl arvien labi dziedu, neskatoties uz to, ka tik tiešām daru to reti. Ceturtkārt, kad nākošā dienā aizgāju ciemos uz jubileju, kur mums notika īstena izdziedāšanās, varēju ar pārliecību iekļauties ansamblī. Un tomēr tā pati galvenā atziņa ir un ieguvums ir ļoti pacilāts un gaišs garastāvoklis un laba tīra enerģētika.
Un tieši tāpat kā savu enerģētiku varam attīrīt un padarīt gaišāku, tieši tāpat diemžēl varam arī piesārņot. Lūk, trešā čakra ir saistīta arī ar visiem mūsu orgāniem, kas nodrošina ķermeņa attīrīšanos un filtrē uzkrātos piesārņojumus. Tieši šīs čakras „pārraudzībā” ir akna, kuņģis un aizkuņģa dziedzeris, žults. Tātad arī enerģētika var būt vai nu piesārņota vai attīrīta. Un tieši no tā ir atkarīgs vai cilvēkam ir dzīvesprieks vai depresija, vai pašapziņa ir augsta vai „dubļos iemīta”.
Bieži vien depresija un nevēlēšanās dzīvot ir saistīta ar ļoti piesārņotu organismu, ar kaitīgiem ieradumiem, kas piesārņo tieši šī čakras enerģētiku. Cilvēks jūtas smags, piezemēts, viņš iekļūst tamaz enerģijā un neredz vairs ne dzīves jēgu, ne iespējas.
Lai šo izmainītu, ir jāmaina paradumi un jāattīra organisms, jāseko līdzi ko un kā ēdam, ko dzeram. Tieši trešā čakra ir vissaistītākā ar uzņemtām vielām. Ja pasakām kaitīgiem ieradumiem nē, un tā vietā ēdam un dzeram svētītu ēdienu (iepriekš noskaitot lūgšanu) un dzeram ar mīlestības informāciju piepildītu ūdeni – organisms šos mūsu pūliņus novērtēs un enerģētika sakārtosies.
Par uzturu ir ļoti daudz pieejamas informācijas un droši vien mēs speciāli par to šeit varam nerunāt, bet tikai gribu pieminēt šīs čakras sakarā, ka „mēs esam tas, ko mēs ēdam un dzeram”, tas mūsu organismam dod vispilnīgāko informāciju un barības vielas. No tā pārtiek mūsu šūnas. Tātad mēs. Un katru reizi, kad gribas atkal padoties kārdinājumam un apēst kaut ko „neēdamu”, tad vienkārši padomā šūnu līmenī kā Tu izturies pret savu ķermeni, pret savu enerģētiku un pret sevi kopumā.
Un Tu jau zini likumu – kā Tu pret sevi, tā Visums pret Tevi.
Un tad katrreiz ir izvēle – vai iet veco paradumu pavadā, vai tomēr ieklausīties sevī un mainīt savu ēdienkarti.
Kopš es tā daru – mana dzīve ir ļoti mainījusies un no savas pieredzes varu teikt, ka laba enerģētika un laba pašsajūta (kas ir pamats pašapziņai) ir tieši atkarīga no uztura un tā, kā mēs to lietojam.