Kamēr neviens neredz


 Šodien gribu ar Tevi parunāt par mūsu izjūtām ko un kā atļaujamies, kad domājam, ka esam nezināmi un nepazīstami. Vai tas, ka neviens mūs nezin, atbrīvo? Vai tad esam patiesāki? Vai varbūt tad mūs pārņem visatļautība un dzīve bez ierobežojumiem?

Varbūt lai nav pārāk jāvispārina, noreducēsimies uz kādiem pāris piemēriem. Nu....viena no situācijām, kad esam „nezināmi” ir tad, kad aizbraucam kaut kur svešā vietā vai svešā valstī un pēkšņi ir sajūta, ka varam atļauties ko tādu, ko Latvijā starp savējiem  jau nu nemūžam nedarītu. Pēkšņi ģērbjamies savādāk un izturamies savādāk. Pēkšņi gribas darīt ko ...traku un pilnīgi citu kā ikdienā.

Klau, kas notika? Kāpēc tā? Vai tad tagad mēs neesam tieši tikpat atbildīgi par savu dzīvi, saviem vārdiem, savām domām un savām izjūtām, kā mājās? Vai mājās esam sasaistītāki? Atbildīgāki? Vai varbūt dzīvojam pēc sabiedrības (ģimenes, kolēģu, draugu) pieprasījuma – vārdsakot, esot tādi, kādus viņi mūs grib redzēt?

Kādēļ ir šīs mainīgās mūsu sejas?

Cita situācija, kur dažreiz  cilvēki še pat mājās kļūst pilnīgi savādāki, ir internets un iespēja būt neredzamiem un runāt/rakstīt/būt ar dažādiem vārdiem vai pavisam anonīmiem.

Kādēļ cilvēkam patīk, vai varbūt arī nepatīk būt anonīmam?

Vai tad var drošāk izteikt savas domas? Vai varbūt tieši otrādi – var pateikt ko tādu, ko pilnīgi pats nedomā, bet tomēr izdarīt un paskatīties, kas no tā iznāk.

Kā Tu domā kādēļ pieaugušam cilvēkam ir tieksme darīt „blēņas” ?

Kaut kā bērnus un pusaudžus es spēju saprast, jo viņi ir ļoti atkarīgi no kontroles, audzināšanas, vecāku viedokļa un tad, protams, ka gribas paprovēt kas notiek tad, ja šo robežu pārkāpj.

Bet ko grib pārkāpt pieaudzis cilvēks?

Noteikumus? Likumus?

Braukt ātrāk kā atļauts, kamēr policists neredz?

Ok. Saprotu. Nokavējies, centies paspēt un tagad steidzies. Nu...tīri cilvēcīgi ir saprotams, lai gan, protams, mēs tagad varētu iegrimt te sarunās par to, ka vajadzēja izbraukt ātrāk un vispār „lēnāk brauksi- tālāk tiksi”.

Bet kas mudina pārkāpt robežas regulāri?

Vēlme pēc adrenalīna? Dzīves asumiņa?

Šodien esmu pārdomās par to cik un ko daru „pa kluso” un cik no tā visa regulāri un vai man tas patīk. Un secinu, ka man tomēr ir ļoti skaidra tā iekšējā sajūta, lai kur es atrastos un ko darītu (un pat ko domātu), man ir pilna atbildība par to savā un Dieva priekšā. Ka viss ko izdarīšu un padomāšu, viss atnāks atpakaļ saskaņā ar Visuma likumiem un „bumeranga principu”.

Vai tā ir bijis vienmēr? Nē. Bet man ir laime, ka tagad tā ir.
Tieši šīs zināšanas un šī atbildības sajūta dara brīvu un pašapzinīgu.

Kā ir Tev? Vai Tu kādreiz par šo tēmu domā?

Komentāri (55)  |  2011-05-18 18:58  |  Skatīts: 7172x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Solvita* - 2011-11-21 16:37
Atkal pēdējais Anonīms komentārs paraksts - Solvita.

Inese* - 2011-11-21 17:02
Jā, paliekam pie laimes formulējuma dievīšķā izpausmē. Tātad pozitīva un mīlestības piepildīta personība, kas apzinās šo savu fantastisko stāvokli un ir pateicīga Dievam. Protams, kas šo savu pozitīvo enerģiju dod tālāk. (tas jau pats par sevi)

Un tas viss ietver godīgumu, taisnīgumu, patiesumu, labvēlību, čaklumu utt. (un visus citur relatīvos jēdzienus, jo tiklīdz mēs mēģinātu katrā šajā iedziļināties, tā uzreiz būtu garas diskusijas par katru no šiem terminiem).

Bet tas, ko gribu pateikt - ka tas vien, ka cilvēks dzīvos saskaņā ar šo visu, var laimi nedot.
Piemēram, var gadīties, ka cilvēks šādi dzīvo, bet dēļ tā visa ir iekļuvis upura lomā un viņu citi izmanto. Viņš nebūs laimīgs.
Kāds cits var kļūt iedomīgs vai lepns, sākt idealizēt visas šīs vērtības - un atkal laimi tas nedos.

Kāds var to visu darīt aiz pienākuma vai apzinīguma, bet kā zinām ar pienākumu vien laimīgs nekļūsi :)

Laime rodas no pateicības, prieka, gandarījuma un mīlestības.

Karinčiks* - 2011-11-22 03:20
Inesīt..vari plašāk paskaidrot ar kādu piemēru..ja,šādi dzīvo,bet dēļ tā visa ir iekļuvis upura lomā un viņu citi izmanto...kā var izjust un saparst kur ir tā robeža:))

Inese* - 2011-11-23 02:41
Ja nejūtas laimīgs.

Piemēram, ir kāds, kurš ģimenes (vecāku dēļ, māsu brāļus ģimeņu dēļ) atdos pēdējo kreklu un darīs visu, ko vien šie lūgs. Pārējie sāk to izmantot. Un vienā brīdī cilvēks vairs nejūtas laimīgs, tieši tādēļ, ka citi ne tikai nenovērtē to, ko viņš/a dara, bet viņu vēl piedevām izmanto.


Karinčiks* - 2011-11-23 16:17
:) Mīļš paldiesiņš Tev :)




Lapa | [1] [2] 3 |

Atpakaļ