Tija, joga un jogošana


sadaļa: JAUNĪBAS NOSLĒPUMS
autors: INESE PRISJOLKOVA


 Ir pagājis gads, kopš esmu iepazinusi jogu un nu esmu gatava dalīties ar Tevi par savām sajūtām un pārdomām šai sakarā.

Ir cilvēki, kam vingrošana, sports, kustēšanās un jebkas, kas saistīts ar fiziskām aktivitātēm ir „asinīs" un ļoti patīk un ļoti aizrauj. Man tā nav. Galīgi nav. Es piederu pie cilvēkiem, kas sevi ilgstoši noskaņo, tad nopērk abonementu uz fitnesa centru, vienu mēnesi paiet uz nodarbībām, tad godīgi nopērk nākošo un atrod tūkstošs iemeslu, lai neietu.

Bet tagad man ir cita pieredze.

Gadu atpakaļ, kad nokļuvu Tijas nodarbībā, tad pēkšņi sapratu, ka fiziskā darbošanās ar ķermeni galīgi nav tikai fiziska darbošanās ar ķermeni. Ka izrādās jogas nodarbībās mēs paplašinām apziņu, līdzsvarojam enerģētiku, atveram enerģētikas blokus, un kļūstam spēcīgāki, izturīgāki un mīlestības piepildītāki dzīvei. Ķermenis šai gadījumā ir tikai kā palīgs jeb turpinājums mūsu domām, kā templis mūsu enerģētikai.

Faktiski, tad, kad satiku Tiju, tad sapratu, ka Tija vada jogas nodarbības tā, ka tās tikpat labi varētu saukt par laimes terapijas praktiskām vai fiziskām nodarbībām. Tieši tur notiek reāls darbs ar sevi. Ja šeit mājas lapā vai semināros mēs pārrunājam, izanalizējam, izprotam, mainām domāšanu, attieksmi un paplašinām apziņu tieši uztveres un attieksmes ziņā, tad jogas nodarbībā mēs to darām pilnīgi praktiski. Ja, piemēram, ir jāiemācās pacietību, tad izturot kādu pozu, tieši to arī apgūstam. Ja jāiemācās distancēti skatīties uz notiekošo (dzīvē), tad jogas nodarbībā ļoti bieži Tija mums saka - tas nekas, ka šobrīd ir grūti, paskaties uz to no malas. Vēro. Vēro savu ķermeni, kurš trīc vai karst, vēro savas emocijas, kuras brīžiem kliedz „vairs nevaru" un „priekš kam man tas viss". Pavēro. Paskaties. Mēs šādi izturamies arī dzīvē. Uztaisi tikai vienu ieelpu un izelpu vairāk. Dari ar prieku un mīļumu pret sevi. Pasmaidi brīdī, kad ir grūti.

Tieši pateicoties jogas nodarbībās dzirdētam un izjustam, es ļoti bieži dzīvē pieķeru sevi pie domas, ka „tas nekas, ka viss jūk un brūk" es varu vienkārši vērot kā mans ķermenis vai emocijas reaģē. Es varu neiesaistīties uzreiz. Es varu pagaidīt, līdz pirmās emocijas pāriet un tad lēnām iegriezt enerģiju pozitīvā virzienā.

Un vēl, kas ir ļoti labs jogas nodarbībās - Tija mums bieži saka: ja kaut kas rada grūtības, tad tieši to vajag praktizēt. Tātad nevis izvairīties no tā, bet darīt vēl un vēl.

Piemēram, ja sākotnēji es nekā nevarēju stāvēt ar galvu uz leju (kaut suņa pozā). Man vienkārši reiba galva un palika slikta dūša, tad ar laiku - izprotot, ka tieši to vajag praktizēt un caur atkārtojumiem palīdzēt sev kļūt stiprākai - šī „suņa" poza man ir kā atpūšanās un labsajūtas stāvoklis pilnīgā komfortā. Ja sākumā rokas uz augšu varēju noturēt tikai dažas sekundes, tad tagad saprotu un jūtu, ka sirds ir kļuvusi stiprāka un trenētāka un varu ne tikai turēt rokas uz augšu, bet vēl piedomāt pie elpošanas un pozas korekcijas.

Ko tas viss dod man dzīvei? Spēku. Izturību. Spēju iziet dzīves situācijas mierīgāk un harmoniskāk. Joga tīri praktiski palīdz atvērt enerģijas blokus, tīrīt enerģijas kanālu.

Un vēl ir tā, ka ļoti būtiska ir tā sajūta, ka jogu (vai jebkuru nodarbību, kuru apmeklējam) vada cilvēks, kuram labprāt gribas sekot, kuru vērtē, cieni, mīli, jūti un vari uzticēties tam ceļam, kurp viņš tevi ved.

Es viennozīmīgi eju uz jogu tādēļ, ka to vada Tija. Tieši dēļ tā mīļuma, gaišuma, domu un mācības tīrības. Dēļ tā, ka viss notiek pa īstam. Viss notiek priekš dzīves. Viss notiek tādēļ, lai mēs un pasaule dēļ mums kļūtu labāka. Tā nav tikai jogošana. Tas ir dzīves ceļš, kuru caur jogas nodarbībām ejam kopā.

Aizvakar seminārā runājam, ka pie Tijas pieteikties uz iesācēju grupu vairs nevar un tikt regulāro jogotāju grupās gandrīz neiespējami, jo gribētāju ir daudz vairāk kā iespēju piedalīties. Bet šodien uzzināju, ka septembrī ir atvērta vēl viena jauna iesācēju grupiņa pirmdienās tepat Pārdaugavā Valdorfa skolas zālē (starp citu, es tieši tur eju un tur ir ārkārtīgi laba enerģētika - plaša zāle, augsti griesti, daudz logu. Ļoti laba vieta). Un  tā kā esmu pieradusi ar Tevi dalīties it visā vērtīgajā, ko uzzinu, tad nu ielieku te linku uz Tijas mājas lapu un ja Tu pati vai kāds Tev mīļš cilvēks sen ir gaidījis šo izdevību tikt pie Tijas jogot - tad padalies tālāk ar iespēju, ka šis ir īstais brīdis sākt.

https://tija-yoga.1s.lv/107-iesaceju-kurss-no-17-septembra/

ar mīļiem sveicieniem,

Inese

Komentāri (8)  |  2012-09-11 22:00  |  Skatīts: 6764x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
baibam - 2012-09-11 23:57
Pilnīgi neparasti, bet šodien, jogojot (gan ne pie Tijas, pie savas mājas Jogas studijā) mums bija vingrinājums- jāgriežas izplastām sānis rokām pulksteņa rādītāja virzienā 10 reizes. Un tad pasniedzēja paskaidroja- tas iegriež enerģētiku pulksteņrādītāja virzienā. Man pilnīgi tirpiņas pārskrēja. Un ar Dainīti šodien to pārrunājām (biju pēc Laimes likumu grāmatiņas)- ka viss par to pašu.

Esmu atsākusi jogot pēc ilgāka pārtraukuma (pēdējo x jogoju grūtnieču jogā, bet tagad bērnam jau 3 gadi :) :) )
Jogas nodarbības man sniedz neaprakstāmu labsajūtu un es pavisam noteikti zinu, ka mana laimīgā dzīve bez jogošanas nav iedomājama.
Kā fiziskai būtnei izvingrinot fizisko ķermeni laimes hormoni izstrādājas nedomājot. Un tā nav vienkārši fizkultūra. Pēc nodarbības es jūtos tieši enerģētiski uzlādēta. Un kur tad vēl skaistās mantras, ko dziedam, elpošana, vizualizācija. Tas viss ir neaprakstāmi brīnišķīgi ! (esmu riktīga jogas fane:) :) )baibam - 2012-09-12 00:05
Un piekrītu par 100 %, ka tā ir laimes terapija praksē. Tieši par to, starp citu, šorīt jogojot, domāju.

tija - 2012-09-12 22:02
Mīļās meitenes, kas man rakstījāt, vai varbūt vēl domājat par iespēju uzsākt jogas praksi un iespējams - savu turpmāko dzīvi saistīt ar brīnišķīgo jogas ceļu!

Man ir radusies papildus ziņa Inesītes rakstītajam.

Lai mēs visas paspētu mierīgi iešūpoties rudenim, lai iesākums ir plūstošs un nesasteigts, papildus iesācēju cikla sākums ir pārcelts un

IESĀCĒJU KURSS SĀKS DARBOTIES 1. OKTOBRĪ!

Iesācēju cikls notiks septiņas pirmdienas pēc kārtas plkst. 18.00 - 20.00, Valdorfa dārziņā, Pārdaugavā, Zvārdes ielā 17. Sīkāka informācija atrodama zem Inesītes uzrādītā linka (tajā gan palicis vecais sākuma datums).

Ja jums rodas kādi jautājumi par kursa saturu, ja ir neziņa par ar veselību saistītam lietām un vēl kaut kas, droši rakstiet man: tija.kazaka@gmail.com

Grupā patreiz vēl ir dažas brīvas vietiņas :)

Jauku septembri vēlot,


Tija

Dace Kalēja - 2012-09-13 00:40
Inesīte vienmēr tā jūsmo par Tijas jogu (nekad nevaru saprast par ko vairāk - jogu vai Tijas klātbūtni tajā :)))
Vai Tija varētu kādu gaišu cilvēku ieteikt, kas jogu vada Liepājas pusē. Tomēr katru pirmdienu satikties ar Tiju būtu ļoti jauki, bet aizskriet no Liepājas līdz Pārdaugavai būtu tā pārāk tālu :))

inese - 2012-09-13 00:59
Dacīt,
Karinčiks Tev varētu izstāstīt kā tas ir katru nedēļu uz Tijas nodarbību braukt no Liepājas :))
Viņa tieši vakar sāka "iesācējus"

tija - 2012-09-13 07:46
Dacīt - jā, mums ar Inesīti ir tāda silta abpusēja priecāšanās vienai par otru :) Un arī par laimes terapiju un jogu :))

Par jogas skolotāju Liepājā diemžēl neko nezinu teikt.... noteikti, ka Liepājā IR labs, jauks jogas skolotājs! Tā tam vajadzētu būt. Mana sajūta ir tāda, ka drīz vajadzētu būt pilnam pārklājumam - viens skolotājs 20 kilometru radiusā. Lai katrs vismaz reizi nedēļā tiek uz paklājiņa un pie sevis :)

karinchiks - 2012-09-13 16:18
Inesīt,paldies par rakstu...fantastiski apraksti...
Caur Tevi iepazinu Tiju...PALDIES..
Nekad agrāk nebiju jogojusi,vienkārši neuzrunāja.
Asocējās ar kaut kādu fanātismu,modes kliedzienu..

Vasarā nokļuvu Tijas nometnē...neaprakstāmas sajūtas 3 dienu garumā..'
Un tagad...medus maize...
Visums viss saliek par plauktiņiem...
Liepājā noteikti ir labi jogas pasniedzēji,bet es gribēju tieši pie Tijas..
Tā kā Liepājā Tijas nav:))
Liepāja ir pie Tijas:))

Esmu ļoti,ļoti pateicīga..par iespēju tur būt...attālumiem nav nozīmes..man noteikti nav...sajūtām gan...
Un vieta..fantastiska...ar mums kopā ir skaists kaķis...
Tas bija tik mīļi....inese - 2012-09-14 05:21
tas, kas vēl ir brīnišķīgi, ka jogas nodarbībās mēs iemācāmies ļoti konkrētus vingrojumus vai pozas, vai darbības, ko darīt katrā situācijā, kad jāizlīdzina enerģija.
Piemēram, viens brīnišķīgs paņēmiens kā pamosties un iekustēties (ja uznācis pagurums vai ir tāds snaudošs garstāvoklis) ir tas, ko mums Tija rāda pēc dziļās relaksācijas - kad mostamies no relaksācijas, tad diezgan ātri ir jāvar tikt ar sevi galā, jo ir jātaisās uz mājām, jāģērbjas, jāsēžas pie stūres un tad vairs nevari būt pusmiegā - un tad Tija rāda kā sēžot uz ceļiem, rokas izstiept uz augšu un tā riktīgi istaipīties gan uz vienu, gan otru pusi. Tā mēs paātrinām sirdsdarbību un mundrums uzkāpj uz augšu.
Vēl viens labs paņēmiens - izstaipīt uz visām pusēm ausis.
Vai piemēram - palēninot un padziļinot elpošanu nomierināmies, savukārt sākot straujāk elpot, sajūtam enerģijas pieplūdumu.
Un vēl un vēl.

Jogas nodarbība ir burtiski "pilna" ar dažādiem šādiem paņēmieniem, kurus var izmantot dienas laikā, lai kur mēs atrastos - birojā, mājā vai ejot pa ielu.

mans atklājums ir, ka joga ir ļoti ļoti praktiska un tiešām priekš dzīves :))


Atpakaļ