Atbildība, lēmums, darbība


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Ja man tagad būtu jānoformulē kas ir laimes terapija, tad visticamāk, ka es šobrīd teiktu – tā ir atbildība pašam par savu dzīvi un vēlme ko mainīt, ja dzīve nav tāda kā gribētos.


Bet līdz šim lēmumam ir jānonāk.
 

Visticamāk, ka krietnu laiku pusaudžu gados, jaunībā un kāds varbūt arī pieaugušā vecumā dzīvo tādu dzīvi, kāda tā ir. Neko daudz nedomājot, neko daudz neanalizējot. Dzīvo un dzīvo. Un pret to tā faktiski neko nevar iebilst. Dzīve jau ir domāta dzīvošanai.


Bet tad atgadās kāds notikums, kas liek uzdot dzīves dziļos un nopietnos jautājumus par dzīves jēgu, par būtību, par to vai man ir jādzīvo kā es dzīvoju, vai varbūt es varu darīt savādāk. Un no kā ir atkarīgas manas dzīves kvalitātes un mana attieksme pret tām.
 

Un tad, kad šie jautājumi parādās, tad tā īsti no tiem aizmukt vai paslēpties vairs nevar. Tad pēkšņi saprotam, ka ir jāmeklē atbildes un jāmēģina kaut ko mainīt.


Un te nu sākās tas, ko es saucu par laimes terapiju – sākas mūsu laimes meklēšanas ceļš. Mēs jautājam, mēs lasām, mēs pētām, mēs analizējam, mēs runājam. Un tas ir labi. Arī pret šo posmu neko nevar iebilst. Šis ir laimes terapijas pats sākums, kam diezgan ātri ir jāpāriet darbībā. Nevis vairs, kad runājam par to, ko būtu labi darīt. Bet tiešām darām.
 

Kamēr cilvēks vēl nav laimīgs, bet gribētu tāds būt, pats svarīgākais ir neieslīgt laimes apcerēšanā vai sevis žēlošanā.


Man ļoti daudz cilvēku ir jautājuši – klau, Inese, bet kāpēc citiem laimes terapija strādā un tiešām ļauj sakārtot jomu pa jomai, bet citiem nē. Kāpēc citi var izveidot savas ģimenes, bet citi turpina būt vientuļi (kaut arī ļoti grib satikt savu īsto mīlestību). Kāpēc citi kļūst veseli un ar katru dienu jūtas labāk un labāk, bet citi tā arī nevar atvadīties no savām hroniskajām slimībām. Kāpēc citi var nopelnīt naudu, bet citi cieš trūkumu. Vārdu sakot – kāpēc  kāds spēj atrast šo mieru, laimi, veselību, bagātību un mīlestību un baudīt to, bet citam nekas nesanāk?
 

Un ja man ir jāatbild, tad es varu ļoti konkrēti pateikt – ir atšķirība vai nu cilvēks tikai runā par laimes terapiju, vai patiešām to īsteno un dara to, ko zina, ka ir jādara.


Mana pieredze ir tāda, ka es jebkuru grāmatu, ko lasu, jebkuru metodi, kuru uzzinu un saprotu, ka tā ir vērtīga – es patiešām to pielietoju. Un tad – vai nu tas manā dzīvē un laimes terapijā iztur laika pārbaudi, vai arī nē. Svarīgi ir darīt. Svarīgi ir nepalikt runāšanas un lasīšanas līmenī.
 

Man ir ļoti daudz tuvu pazīstamu cilvēku, kuri tā arī nav sakārtojuši savas dzīves. Bet tā kā man viņi ir gana tuvi, lai es redzētu kas viņu dzīvēs notiek, tad varu teikt, ka nav notikusi svarīgākā pāreja – proti no lasīšanas un parunāšanas uz darīšanu.


Un nav pat tik ļoti svarīgi ar ko konkrēti sākt – kāds sāk ar sportu, ar vingrošanu, ar būšanu svaigā gaisā, kāds sāk ar mājas kopšanu un enerģijas atjaunošanu, kāds sāk ar pirtīm, attīrīšanās kūrēm un rituāliem, kāds ar pareiza režīma ievērošanu saskaņā ar Dabu, kāds ar ēšanas paradumu maiņu, kāds ar atbrīvošanos no kādas atkarības utt. Būtiski ir izlemt un sākt. Mainīt kaut ko no veciem paradumiem uz jauniem.
 

Ir jāatceras, ka ar veciem paradumiem pie jauniem rezultātiem tik nevar.


Tātad – ja līdz šim cēlies 8.00, tad izlem no rītdienas celties 7.00 un šo vienu stundu veltīt sev.
 

Ja līdz šim brokastu traukus atstāji nemazgātus, tad no rītdienas vienmēr  tos nomazgā.


Ja līdz šim kavēji darbu kādas 5-10 minūtes, tad no rītdienas atnāc bez piecpadsmit.
 

Ja līdz šim gāji tikai karstā dušā, tad no rītdienas paprovē kontrastdušu.


Svarīgi ir izdarīt šo pirmo soli. Svarīgi ir sākt pielietot kaut ko no tā, ko lasām, zinām un ko uzskatām par vērtīgu. Un tad, kad šis pirmais solis jau ir kļuvis par mūsu dzīves sastāvdaļu, tad iesākam atkal kādu jaunu paradumu, un pēc tam atkal kādu. Tikai neatmetam tos iepriekšējos. Un tā mūsu dzīve lēnām sāk mainīties. Enerģija mainās, attieksme mainās, domas mainās.
 

Kaut vai sāc rakstīt laimes dienasgrāmatu. Jau tas vien būs kas jauns Tavā dzīvē. Jau tas vien ko sāks mainīt.


Un vēl – neizstiep šo vienu pirmo soli pārāk ilgi. Liec otro. Un trešo. Un ej uz priekšu.
 

Es par sevi varu pateikt, ka man pārmaiņas dzīvē notika ļoti strauji un ātri.


Kāpēc?
 

Tādēļ, ka es patiešām visu darīju uzreiz. Es uzreiz mainīju desmitiem savu paradumu. Es uzreiz mainīju ļoti lielu daļu savas enerģētikas. Vai tā vajag un vai tā ir labi? Es nezinu. Es tā izdarīju un man bija labi. Viss atkarīgs no cilvēka, no temperamenta, no gribasspēka. Var darīt lēnītēm un var darīt ātri. Bet svarīgākais šai visā ir uzņemties atbildību, izlemt un tiešām darīt. Pēc tam atkal – uzņemties atbildību par to, ko esi izlēmis un par to, ko dari, un turpināt. Un tā visu laiku. Un tikai tā var kļūt par savas dzīves autoru. Un tikai tā var likt lietā augstāko no balvām, ko Dievs mums ir piešķīris – Brīvu gribu.


Mēs varam šodien izvēlēties – mīlēt vai nē, pievērsties Dievam vai nē, būt labiem vai nē, darīt vai nedarīt, būt atbildīgiem vai nē. Un neviens jau nepārmetīs. Tikai no tā būs atkarīga mūsu dzīve un mūsu laime.
Komentāri (35)  |  2011-11-21 18:34  |  Skatīts: 8653x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Jannat* - 2011-11-28 06:43
Te studdeejot par Karmu internetaa atradu labu teikumu, ka ceelonis kaut kam ir muusu saakotneejaa izveele - sitaa sarindoti vaardi beidzot pieleca manaam smadzeneem/

Baiba* - 2011-11-28 14:38
Paldies par stāstu! Par to vardīti man atgādina arī Šarmam vai kuram grāmatā bija stāsts par meiteni, kura strādāja pircēju sūdzību centrā, un viemēr spēja palikt smaidīga un laipna pret klientiem. Izrādījās, viņa arī bija kurla (speciāli pieņēma tieši kurlu meiteni šim amatam, cik sapratu, pieņēma un deva norādes rakstiski pēc tam, kad klients savu žulti mutiski bija "izspļāvis" ).

Gunita* - 2011-12-07 00:08
Es gribētu pastāstīt par savu lūzuma punktu.... Pirms mēneša es pierakstījos uz zīmēšanas kursiem, par cik es atskārtu jau pirms pāris gadiem, ka mani ļoti interesē māksla un viss kas ar to saistīts... es nodomāju iešu pamācīšos, taču viss sanāca atkal kā vienmēr... es apzinos, ka ir tajā visā jāiegulda neizmērojams darbs, gribasspēks un ticība sev, ka man viss sanāks... Bet manā gadījumā sanāca tā, ka tieši šajā mirklī finansiālā ziņā nesanāca vairs turpināt šos kursus... bet es pieļauju ka tas bija tas lūzuma punkts... un es ļāvos šim lūzuma punktam, vienkārši visu norakstot uz to ka nepietiek naudas visam.... drīzāk kaut kas iekšā saprata, ka būs jāsāk cīņa ar sevi, ka būs kaut caur asarām jāsēž pie papīra lapas un jātrenējas, ka nekas neatnāks vienā dienā.... un es droši vien nobijos.... vai tā varētu būt? es pēkšņi sapratu, ka daru kaut ko ļoti nepareizi... es laužu sevi un piespiedu kārtā dzenu sevi zīmēt... es tik ļoti gribu to darīt tā viegli, nepiespiesti, lai tas atnāk pats no sevis... kā man rīkoties tālāk? sākt drosi vien ar sevis sakārtošanu, ar savu mājokla sakārtošanu utt.... Viens ir skaidrs, ka es tik ļoti vēlos savu dzīvi saistīt ar mākslu, ka šajā mirklī no domas vien par to uzmetas zosāda... :) tikai jautājums ar ko sākt... neredzu gaismu tuneļa galā.... :(

Dace Z.* - 2011-12-07 01:03
Gunitai - nu ja Tu maacies ziimeet cherez njemogu, kaapeec domaa, ka dziivi saistiit ar maakslu ir tieshi pashai ziimeet vai gleznot? Maaksliniekiem ir nepiecieshamim agjenti, kas vinju darbus tirgotu, vajag maakslas kritikjus vai maakslas veesturniekus, kaut vai paardeveeju kraasu un otu veikalaa - buut kopaa ar maakslu var kaut vai graamatuv eikalaa, tirgojot graamatas par maakslu. Interjerists - arii maakslinieks. Apgjeerbu dizaineris - vai tad nav maakslinieks? Ne jau visiem no nosauktajiem ir jaamaak gleznot kaa Rafaelo... Driizaak meklee kursus par kraasu izpratni... piemeeram...

Līguce* - 2011-12-07 04:37
Ui.... man ar šajās dienās, nedēļās jāpieņem lēmums, kas uzliek papildus atbildību, darbu... ļoti, ļoti cenšos ieklausīties sevī (un ir sajūta, ka lēmums ir pareizais pieņemts - pieņemt izaicinājumu darbā), savos mīļajos. Un ticu un ceru, ka viss būs labi! Un dzenu prom visas šaubas, nedrošības...

Gunita* - 2011-12-07 20:13
Dacei Z. - Droši vien ka Tev ir taisnība! piekrītu tam... esmu arī par to domājusi.... Laikam jāgaida, kad atnāks mana iespēja... Kā neapjukt un kā saprast kas ir īstais kas ne..... Varbūt šeit ir kāds ar mākslu saisitīts cilvēciņš, kam vajag kādu palīgu? :) Uznācis kaut kāds haosa mirklis un līdz ar to sāk bojāties arī pārējās jomas man apkārt...

Jannat* - 2011-12-07 21:18
te pie Ineses raksta piebilstot, nesen pat iedomaajos, ka arii man ir gribeejies reizeem buut vieglpraatiiaakai, daudz neanalizeet un buut kaa mani vienaudzi - dziivot viegli, kaa Inese rakstiija, - daudz nedomaajot - BET nesanaak... taa dziives peetiisana, savas riiciibas analizeesana, dziiveszinjas mekleesana, kaa arii aktiiva rakstiisana (dienasgraamata) skiet jau no beerniibas - , nu laikam jau jaabuut pateiciigai, jo esmu nonaakusi liidz sodienai un taads ir mans dveeseles attiistiibas celjs


daiga* - 2012-02-13 23:09
izlasiiju sho rakstu un atcereejos taadu manupraat nesaprotamu izjuutu : man pirms kaada laika bija bailes no veiksmes; preciizaak : man bija bailes Dievam ko luugt, aizbaileem, ka es tieshaam to arii dabuushu, ..
kaa to izskaidrot?

Inese* - 2012-02-14 04:48
Tā var gadīties, ja ir sajūta, ka neesmu to pelnījusi.

Un te der atcerēties, ka mēs esam visu dāvanu un bagātību vērti, tikai - vai mums to vajag vai nevajag, to mēs tik paši zinām (vai dažreiz nezinām) :))

Sanita* - 2012-03-12 19:33
Fantastiski, ka spējam dalīties ar pozitīvo enerģiju. Ir lēmums, un sākam mainīt ieradumus!Lapa | [1] 2 |

Atpakaļ