Par fermu, par biržu un krējuma kulšanu


 Šodien kaut kā paskatījos draugos sadaļā ko „dara tavi draugi” un nonācu pie atkal jaunām pārdomām, jo viss saraksts bija par to cik ko kurš iesējis, ko novācis un ko nopircis fermā. Labākais tas, ka es noteikti vispār pat neuzzinātu kas tas ir, ja vien man mājās nebūtu 9 gadīgs bērns, kurš tur arī aktīvi darbojas.

Un tad nu kaut kad paskatījos kas tur notiek un esmu patiesi izbrīnīta par to cik daudzi pieauguši un visnotaļ nopietni cilvēki nodarbojas ar šīs spēles spēlēšanu, punktu uzkrāšanu, vaktēšanu kad kas jānovāc, kad kas jāizravē vai jāaplaista.

Un tad man tiešām jāsāk domāt - kas tas ir? Opijs tautai, lai domājot par virtuālu ražu un mestos sacensībā par punktiem, nebūtu jārisina ikdienas reālās situācijas? Vai arī tik ļoti apnikusi reālā dzīve, ka gribas vismaz ko sasnieg virtuālā vidē?

Kas tas ir?

 

Kāpēc cilvēki, kas šobrīd kopumā izdzīvo krīzi un ne tik labus laikus, nododas spēlīšu spēlēšanai un nevis savas situācijas uzlabošanai? Nu vienalga – garīgā, fiziskā vai materiālā izpausmē?

 

Man daudz saprotamāk būtu, ja cilvēks pieteiktos bibliotēkā un sāktu tiešām daudz lasīt. Vai uzsāktu kādu fizisku aktivitāšu kūri – nu, piemēram, nūjošanu.

Vai sāktu darboties nevalstiskā organizācijā? Vai meklētu iespējas papildus nopelnīt?

 

Galu galā tieši tādu pašu laiku kā aizņem ferma pie datora, tāpat var darboties biržā veicot ieguldījumus, uzkrājumus un radot peļņu. Un zinu, ka šo lietiņu var sākt ar 5iem latiem vai 20 latiem.

Ok, ok – tas tiešām prasītu laiku, lai no 5 latiem 100 uzaudzētu, vai no 100 pēc tam 1000. Bet toties tam būtu kāda jēga.

Ja reiz visi visapkārt sūdzas par ekonomisko krīzi un naudas trūkumu, tad, lūk, – re šeit ir neLatvijas nauda – ņem! Mācies, apgūsti, izsēdi, dari.

 

Vai kaut audzē reāli tos lokus, pupiņas vai kāpostus. Un pārdod tirgū. Un iegūsti reālu naudu.

Un tas no visām pozīcijām būs ļoti labi – no dabas un dievišķā viedokļa ir labi, kopt zemi, ko sēt, stādīt un izaudzēt. No savas enerģētikas viedokļa – fizisks darbs ar zemi ir ļoti enerģētiku uzlabojošs, un galu galā nopelnītā naudiņa varētu papildināt trūcīgo krīzes laika budžetu.

 

Es tomēr esmu par to vardi, kas sakūla pienu krējumā un nenoslīka.

 

Ļoti, ļoti man gribētos, lai priekšvēlēšanu kampaņas vietā cilvēki izveidotu atbalsta un motivācijas pasākumus mūsu sabiedrībai. Lai politiku sasaistītu ar cilvēku un garīgu atjaunotni. Lai nevalstiskas organizācijas iesaistītos šajā procesā.

Lai cilvēki masveidā nenodarbotos  vis ar zagšanu fermā, bet ar radīšanas procesiem savā dzīvē.

Lai uzņemtos atbildību par savu dzīvi un tiešām ko mainītu.

 

Jā.....ļoti nopietns temats, kuru vienā rītā viss neizdomāsi ;)

Komentāri (5)  |  2010-06-25 18:34  |  Skatīts: 2272x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
zuze* - 2011-11-21 20:50
Ooooo,jāaaa...šī tiešām manuprāt ir sērga....Es Inesīt, pievienojos Tavam rakstītajam, ka tas tiešām ir pilnīgi zemē nomests laiks. Pat darba laikā vadītāja visu laiku spēlēja šo spēli...un tajos retajos mirkļos, kad viņa sāka runāt par nodaļas darbības neveiksmēm, man vienkārši gribējās smieties un pajautāt pretjautājumu...ko Tu gaidi no savas komandas, ja pati visu laiku sēj, laisti un vāc ražu virtuāli....

Inese* - 2011-11-21 21:31
O, es vienīgi nezinu vai šitas viss vēl darbojas? Vai vēlarvien ir iespēja spēlēt fermu un k''ads to dara?
šo redz, esmu rakstījusi 1,5 gadi atpakaļ :)

bet būtība jau nemainās :))

Solvita* - 2011-11-22 00:16
Pati neesmu spēlējusi šo spēli, taču bija viens posms, kad bija spēlīte, kur ''audzē'' dzīvnieciņu, un tad tur varēja kompensēt visu to, ko dzīvē nevarēju darīt. jā, tā bija, un man patika.
Tāpat ir cilvēki, kas ieiet spēlēt , lai noņemtu spriedzi, stresu, vai arī kaut ko gaida, un tad laiku kavē šādi..un tad kāda atšķirība vai tā ir ferma vai facebook vai twitter, vai draugi..
Es negribu nosodīt, es teiktu, ka tā ir izklaide, ar ko es neaizraujos, bet tā kā digitālais gadsimts, tad tādu izklaižu kļūs arvien vairāk, nebūs ferma, būs kaut kas cits, kas pievilinās.
Tā ir sava veida kompensācija.
es pazīstu cilvēkus, kas būvē virtuālas pilsētas, un nevar zināt, varbūt pēc gadiem, tā arī būs reāla pilsēta, ko būvēs. Protams, ka šis spēles pamatauditorija būs bērni, pusaudži, bet es negribu nosodīt cilvēkus, kas šādi izklaidējas. Mēs esam dažādi, varbūt tā spēlējoties, apgūsti prasmi vai funktieri , kas reālā dzīvē nav bijis un varbūt saproti, ka tas ir interesanti un ievies reālā dzīvē.
gan jau ir kas pozitīvs tajā .


Solvita* - 2011-11-22 00:27
Un vēl tur bija spēle akvārijs un atkal pazīstu cilvēku, kurš alerģijas dēļ nevar reālā dzīvē apkopt akvāriju. Tā bija iespēja aizrauties ar virtuālo akvāriju, audzēt savas zivis. Un pieļauju tie fermeri ir pilsētnieki, kas ilgojas pēc sava dārziņa, bet reāli tāda nav.
Kāpēc tas salīdzinājums par jēgu ir naudā?
Jēga ne vienmēr ir tikai naudā .




Solvita* - 2011-11-22 00:41
Starp citu, kad audzēju dzīvnieciņu, tad arī citi pieaugušie to darīja, un redzēju, kuri draugi tie ir, un es nevaru vilkt paralēles ar to, ka viņi kaut nebūtu sasnieguši, tieši otrādi, par man naudas trūkumu viņi nevarēja sūdzēties.



Atpakaļ