Rīta vitamīnu deva


sadaļa: LEKTORI RAKSTA

autors: DAINA ROZENBERGA

Ļoti spilgti atceros, kā, gandrīz pirsm gada, ar Inesei stāstīju par vienu no saviem rīta rituāliem – zaļo kokteiļu gatavošanu un baudīšanu kopā ar vīru, pirms brokastīm. Jau tad runājām, ka man jāuzraksta raksts par šiem kokteiļiem... Un lūk, nupat savā pēdējā rakstā Inesīte atkal man atgādina par šo sarunu un es saprotu, ka nu jau gan, ir jādara! :) :) :) 

Kāpēc, to neesmu izdarījusi ātrāk... Jo tam, ka katru rītu dzeram zaļo kokteili, ir ļoti nozīmīgs manas dzīves stāsts pamatā... Un es nemaz savādāk nemāku – kā vien visupirms izstāstīt Tev visu stāstu, lai Tu saproti, kā nonācu līdz brīdim, kad nu jau vairāk kā 2 gadus katru rītu iesākam savādāk kā iepriekš!

Viss sākās vasaras saulgriežu vakarā pirms diviem gadiem, kad ģimenē uzzinājām, protams, ļoti negaidītus un ļoti skarbus jaunumus. Man ļoti tuvam cilvēkam diagnosticēja ļaundabīgu, strauji progresējošu audzēju. Domāju, ka izstāstīt savas tā mirkļa sajūtas nemaz nav iespējams, skaidrs, ka visa dzīve apgriežās ar kājām gaisā. Skaidrs, ka pārvērtē prioritātes, savā galvā pārcilā visu savu dzīvi... Es ļoti labi zinu, ka ik dienas virkne cilvēku piedzīvo ko līdzīgu...

Man ir ļoti laimējies ar to, ka neesmu no tiem cilvēkiem, kas smagos savas dzīves brīžos uzdod jautājumu „KĀPĒC?”. Brīdī, kad viss sagriežās kājām gaisā, es vienmēr domāju – ko darīt?, kā palīdzēt?, kā atbalstīt? kā izdzīvot? – un caur šiem jautājumiem vienmēr kļūstu stiprāka. Atceries, ka ikviens „kāpēc?” mūs padara vājākus...

Šodien man ir vēl vairāk skaidrs, kāpēc viss notika tajā vasarā tieši tā, kā notika... Pie manis, pa dažādiem ceļiem atnāca ļoti daudz informācijas – tieši par to, kam es ļoti ticēju. Vēzi var izārstēt dabiskā ceļā. Noskatījos ļoti vērtīgu filmu „Healing canser from inside out” (links) pasūtīju grāmatas no Amerikas, par uzturu un dzīvesveidu, kas atveseļo mūsu organismu. Tā es pavadīju visu vasaru – izglītojot sevi un no visas sirds palīdzot savai ģimenei.

Lūk, šajā visā procesā ik uz soļa sastapos ar stāstiem, receptām par zaļajiem kokteiļiem, kā arī man līdzās tajā laikā strādāja puisis, kurš ik dienas lietoja šos kokteiļus uzturā.

Atceros, kā slimņīcā, pēc tam, kad bija notikusi operācija, teicu – lūdzu, neēd slimnīcas pārtiku, es katru rītu Tev atvedīšu ēdamo un, ja piekrīti, vedīšu arī zaļo kokteili. Un mēs vienojāmies…

Īstenībā šī viena vienošanās pilnībā mainīja manu ikdienu… Kā? Es vienojos ar savu mīļoto vīru, ka celšos no rīta augšā pirms viņa, gatavošu viņam brokastis, ar vienu norunu, ka zaļo kokteili dzersim mēs abi… (Agrāk no gultas izlīdu pēdējā mirklī, kad vīrs jau bija devies uz darbu, brokastis mājās neēdu, kur nu vēl kopīgi…) Tikai tagad sapratu, cik ļoti daudz ko manā dzīvē izmainīja šis viens notikums.

Un tā, nu jau 2 gadus, katru rītu nedaudz patrokšņojot top mūsu kokteilis…

______________________________________________________________________________

Kā to gatavoju es (2 personām):

2 apelsīni

1 banāns

2 lielas saujas zaļas lapas (ziemā izmantoju salātus podiņos, kas nopērkami lielveikalos, vai spinātu lapas)

1 sauja sezonas ogas (svaigas, ziemā izmantoju saldētas)

3 tējkarotes linsēklas (nemaltas, vai paša samaltas, ne izspiestas)

Izspiež sulu no apelsīna. Visu kopā lieku blendera krūzē (var izmantot arī rokas blenderi) un samaļu kopā. Linsēklas pietiekami samaļās. Viss. Kokteilis gatavs.

______________________________________________________________________________

Ka sir svarīgākais, šeit irbezgalīgas iespējas variēt kā pašam labāk garšo – skābs, salds, biezs, šķidrāks utt. Sastāvdaļas, ko nevajadzētu izņemt ir – linsēklas, jo tās ir šajā  kokteilī ir šķiedrvielu avots, kas attiecīgi palīdz noderīgajām vielām uzsūkties organismā. Neko nevar izdarīt nepareizi! Ir tikai jāiesāk!J

Ik rītus šādu kokteili dzeram mēs ar vīru, kopš tā rudens arī mani vecāki un ik pa laikam māsa ar saviem mazajiem. Tātad nu jau šis ir iegājies gandrīz visā ģimenē. :) Mamma katru vakaru piemājas dārzā salasa zaļās lapas – virzu, gārsu, ceļmallapas, nātres utt., it visu, ko var atrast! Ik rīta process izvēršas par rituālu un bērniem ļoti patīk tajā piedalīties, kā arī viņi noteikti ir pirmie rindā uz gardo vitamīnu devu!

Zaļās lapas ir ļoti piesātinātas ar vitamīniem, dzelzi  – ar vienu glāzi kokteiļa var uzņemt lielu daļu no nepieciešamās diennakts devas!

Tāds lūk ir mans stāsts par zaļo kokteili! :) Es, no sirds, iesaku pamēģināt, pagaršot un saprast, ka tiešām tas ir ļoti garšīgs, vitamīniem bagāts un jebkurā gadījumā vērtīgāk ir to dzert, nekā nedzert... :)

Lai veselība Tevī,

Daina

Komentāri (9)  |  2012-11-07 23:56  |  Skatīts: 3860x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
dainarozenberga - 2012-11-08 03:44
Tikko draugiem.lv, zem šī rakstiņa iekomentēja, ka ir sekojošas grāmatas:
Viktorija Butenko ''Zaļā dzīve"
Roberts Jangs, Šellija Janga '' pH brīnums ''

Jau apskatījos jr.lv mājas lapā - šogad (2012) izdotas - IR vērts iegādāties kaut vienu no tām! Es došos uz grāmatnīcu un papildināšu savu grāmatplauktu ar kādu no šīm grāmatiņām! :)

kristine - 2012-11-08 04:10
Paldies, Daina, par brīnišķīgo rakstu un kokteiļa recepti. Tas ir ļoti noderīgi. Lai veselība un mīlestība mums visām. :)))

baibam - 2012-11-08 06:08
Sirsnīgs paldies par rakstu! Noteikti izmēģināšu. Vai sanāk salds? (es domāju, vai bērniem garšos).
Man šķiet, to Kāpēc? var jautāt divējādi: ja tas ir Kāpēc ar domu, kurš vainīgs? tad tas tiešām var vājināt. Bet ja šis kāpēc ir izziņai, sapratnei adresēts, tad domāju, tas ir tikai pozitīvi to jautāt. Cita lieta, ka krīzes situācijās noteikti vispirms nāks - ko tagad darīt? un tas arī ir atbilstoši.

dainarozenberga - 2012-11-08 15:17
Baibiņ, labrīt! :)
Kokteilim saldumu dod banāns un arī apelsīnu sula, ja ir saldi apelsīni - jā, ir garšīgs! :) Manas māsas mazuļiem (1,5 un 3g.) garšo!
Piekrītu par kāpēc - ja izziņai un bez lielas spēka un enerģijas pielikšanas - tad viss ok! :)

baibam - 2012-11-10 22:27
Šorīt kokteilis sanāca gardumgards! Liku spinātu lapas un saldētas ērkšķogas. Vīrs bija izbrīnīts, ka garšo kā saldais ēdiens :) :) (pēc skata to nepateiksi). Vēlreiz sirsnīgi pateicos par recepti un rakstu! Tieši tā- iedvesmojam viena otru, cita citu! Lai labais un veselība vairojas!

Līga Ikauniece - 2012-11-11 03:47
To filmu laikam nekur internetaa nevar redzeet, visur izmekleejos, bet taa arii neatradu :(

inese - 2012-11-12 01:18
Vai tad tas links nestrādā? Es uzklikšķināju un mani aizveda uz filmu youtube vietnē.

dainarozenberga - 2012-11-12 03:05
Meitenes, links ir uz treileri, diemžēl Youtube arī neatradu visu filmu, bet iesaku paskatīties video, piemēram par "Gerson's therapy"...


dainarozenberga - 2012-11-12 03:06
Baibiņ, SUPER, malacis, ka jau esi nogaršojusi - brīnumjauki, ja šajā laikā saldētavā savāktas dažādas ogas! :) Lai arī turpmāk labi garšo! :)


Atpakaļ