Sazemējuma meditācija


sadaļa: LASĪTĀJI RUNĀ

Kad uzrakstīju savu pirmo rakstu, radās diskusija par pasaulīgiem cilvēkiem, par garīgiem cilvēkiem, par sazemējumu. Bija sajūta, ka vajag vairāk informācijas par šo tēmu. Kas meklē, tas atrod. Atradu rakstu par sazemējuma meditāciju. Zemāk būs uzskaitīti vēl labumi, kāpēc nepieciešama šāda meditācija. Bet mans personīgais atklājums ir spēja sajust no kokiem nākošo enerģiju, uzņemt tās spēku. Manī parādījusies dziļāka mīlestība pret apkārtējo vidi, es novērtēju visu, ko mūsu dzīve sniedz materiālā ziņā. Es pieņemu un mīlu mūsu Zemi tādu, kāda tā ir un sevi kā tās daļu. 

Šajā rakstā vārdu „Zeme” rakstīšu ar lielo burtu, tieši tāpat kā vārdus Dievs, Visums, jo Zeme ir tieši tikpat svarīga un nozīmīga. Tā ir tās vienas medaļas otra puse.

Nodarbojoties tikai ar savu garīgo attīstību, garīgo izaugsmi kaut kādā brīdī cilvēks pamana, ka jūtas atrauts no Zemes. Kļūst pārņemts ar garīgo, garīgajām vērtībām. BET -  cilvēks ir materiāla būtne un lai ne tikai izdzīvotu, bet arī labi dzīvotu (tas ir mīlētu, cienītu, izmantotu un pateiktos Zemei, ko tā dod) ir jābūt harmonijā gan ar Visumu, gan ar Zemi. Cilvēks ir kā Zemes un Visuma savienotājs. Jo bez Zemes dotā fiziskā spēka diemžēl visus savus mērķus sasniegt nevarēsim.  

Tāpēc var rasties neapmierinātība ar esošo dzīvi, ar apkārt notiekošo, neizjūtam mīlestību pret Zemi un dzīvi tādu, kā tā ir. Nevaram to pieņemt.

Pastāv uzskats, ka šādā situācijā cilvēks it kā atrodas starp  Zemi un Visumu -  no Zemes neko nesaņem, jo tas, ko Zeme ir gatava dot, viņam neder, un Visums neko nedod-  jo netiek novērtēts un pieņemts tas, kas tiek dots. Tātad Visums uzskata, ka cilvēks vēl neko nav nopelnījis.  

Šādā situācijās vajag vērsties ne tikai Visuma, bet arī pie Zemes pēc palīdzības, pēc spēka.  Kā to darīt dabā? Ja ir iespējams , atrodiet  vientuļu koku, vēlams ozolu, lielu, vecu, milzīgu. Nosēdieties pie koka zemē un ar muguru tam piespiedieties. Atsperieties ar kājām pret zemi tā, lai Jūs būtu kā pielipuši kokam. Sajūtiet tā spēku, nelokāmību, stingrību, saknes, kas iet dziļi, dziļi zemē, un pateicoties kurām, koks var pārciest pat vislielākās vētras.

Tā sēžot iedomājieties, ka Jūsu muldahara, saknes čakra  atrodas blakus šīm milzīgā koka saknēm un tieši tāpat koka saknes arī Jūs saņemat šo bezgalīgo enerģiju no Zemes.  Sajūtiet kā caur muladhara čakru Jūsos  plūst spēcinoša, tīra, dzīvīga,  nepārtraukta enerģija.  Šī enerģija piepilda visas čakras un atbloķē tās. Šī enerģija plūst, piepilda Jūs un  pa galvas vidu jeb Sahasrāras čakru izlīst uz Zemes un iesūcas tajā. Jūs esat kanāls, caur kuru nepārtraukti plūst dzīva, tīra Zemes enerģija, kas nes Jums prieku un spēku.

Tikai ar Zemes spēku, stāvot stabili uz Zemes un izmantojiet tās doto enerģiju Jūs varēsiet aizsniegt zvaigznes un sasniegt savus mērķus.

Ja Jums nav iespējas nokļūt pie dabas?  Atspiedieties pret sienu, iedomājieties, ka sēdiet pie koka, piespiedies. Un tad veiciet šādu meditāciju.

Šīs meditācijas veikšana pie koka tikai uzlabos Jūsu spējas veikt sazemējuma meditāciju jebkurā citā vietā un laikā.

Lai Jums izdodas sajust Zemes mīlestību!

Ilona Šmuilāne

Komentāri (3)  |  2012-09-06 17:18  |  Skatīts: 3245x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
baibam - 2012-09-06 19:04
Paldies par rakstu!
Tas tik ļoti manī atsaucas. Par to runā arī Agnese.
No savas puses varu ieteikt grāmatu "Tavs intuīcijas spēks", autore Šerija Dillarda. Grāmata nav tikai par intuīciju, bet vairāk par garīgo atmodu, izaugsmi un arī ar grūtībām, ar kurām šai ceļā jāsaskaras. Pati autore ir medijs (kaut kas līdzīgs kā Agnese ). Viņa apraksta vairākus intuitīvu veidus. Viens no tiem ir fiziskais, kam lieliski padoas sajust šo saikni ar zemi un ko viņi var iemācīt citiem tipiem (garīgajam, emocionālajam, mentālajam), kas tiešām dažbrīd ir no zemes atrauti. Arī man dažkārt ir šis niķis- aizlidot pa mākoņiem. :) Mani tad patiesi sazemē mans vīrs :) (absolūts praktiķis) un zemes darbi.
Vēlreiz paldies par meditāciju. Ļoti svarīgi, manuprāt, ir sajust, ka Zeme ir dzīva un dod mums tik par daudz spēka, mīlestības un enerģijas, cik kosmoss. Mums ir vajadzīgi abi kanāli.

Anita Buzjuka - 2012-09-06 19:59
Paldies par rakstu!
Tas ir svarīgi būt sazemētiem, vienotiem ar Zemi. Koki ir brīnišķīgi palīgi mums cilvēkiem, un tie labprāt to dara. Vienīgi no savas puses vēl varu piebilst, ka izvēloties koku, svarīgi ir lai tas būtu vesels un spēcīgs, reizēm veci koki mums palīdzēt nevar, jo viņiem pietrūkst dzīvības spēks.
Man ļoti patīk pastaigas pa mežu, tās gan nomierina, gan uzmundrina, gan atbrīvo no liekā.:)))

inese - 2012-09-07 17:57
Paldies:)
Es savukārt atradu vienu priedi, kurai ir izliekts stumbrs sedlveida formā un es sēžu tieši tur, kur tā būtu augusi, ja būtu taisna. Tur no tā stumbra nāk tik spēcīga enerģija, ka atliek tikai pateikties priedei un pildīties ar Zemes spēku.


Atpakaļ