Cita vīrišķība


Vienā sestdienā man bija ieplānots Pozitīvās domāšanas seminārs un tiešām man bija liels pārsteigums, ka kādas 20 minūtes pirms noteiktā laika vērās durvis un pa tām ienāca puisis armijas aizsargtērpā un smagos armijas zābakos. Viņš pajautāja: „vai tas nekas, ka no maniem zābakiem veidosies plūdi?”. Pasmējāmies. Es teicu, ka nekas, lai nāk droši un pie sevis domāju – cik interesanti redzēt tik vīrišķīgu puisi seminārā, kurā runāsim par tādām lietām kā „mīlestība”, „laime” un „harmonija”.


Iepazīstoties puisis stāstīja par savu ģimeni, par mazo meitiņu, par laimi, ko dod mīlošas attiecības, un par savu ārkārtīgi vīrišķīgo nodarbošanos – nakts pārgājienu organizēšanu, gulēšanu naktī ziemā zem klajas debess un gribasspēka attīstīšanu, pārvarot grūtības.


Nodarbības laikā viņš atklāja, ka viņa dzīvē reiz liktenis bija uzdevis savu „būt vai nebūt” jautājumu. Un tieši tad viņš sapratis katras dienas vērtību un to, ka sākotnēji ir jānovērtē tas, kas jau ir dots. Nekas nav pats par sevi saprotams. Katra diena, ko dzīvojam, faktiski ir vērtība pati par sevi. Tikpat svarīgi kā būt vīrišķīgam fiziski un morāli stipram, ir būtiski būt atbildīgam par savu laimi, iekšējo mieru un harmoniju. Svarīgi ir uzņemties atbildību tad, kad visapkārt runā par depresiju un šad tad gribas skarbāku vārdu pateikt par visu šo ieilgušo ekonomisko situāciju. Lūk, tieši tad ir vajadzīga šī cita vīrišķība – būt pozitīvi uzmundrinošam arī tad, kad pašam nav tā labākā situācija, būt mīlošam tad, kad ģimenei vai tuviniekiem vajag „pleca sajūtu” un uzmundrinājumu, būt mierīgam tieši tādēļ, lai saskatītu iespējami labāko risinājumu šī brīža situācijai.

Semināra noslēgumā viņš teica, ka šī tēma „Es esmu savas dzīves autors” ir pat ļoti saistīta ar vīrišķību, ar atbildību, ar izvēli un gandarījumu, par pareizi izdarīto izvēli.

Nospriedām, ka reiz šo tēmu varētu savienot ar grupas nakts pārgājienu!

 

Bet pagaidām, kamēr sals mūs nemaz nežēlo un es vēl nakts pārgājienam mežā tiešām neesmu gatava, aicinu jūs uz Pavasara studijas semināriem (tikai iepriekš noteikti jāpiesakās). Runāsim par to, kā šajos neviennozīmīgajos laikos saglabāt vēsu prātu, pozitīvas domas un spēju pieņemt veselīgus lēmumus. Kā būt sipriem un aizsargāt sevi un citus.

Komentāri (0)  |  2010-01-28 00:52  |  Skatīts: 1558x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ