PS klubs


sadaļa: KLUBS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Jau ilgāku laiku gaisā virmo doma, kura burtiski uzprasās uz realizāciju un materializēšanu. Jau kaut kad pavasarī runājām, ka būtu interesanti izveidot tādu Pavasara studijas diskusiju klubiņu, kurā nākt kopā nevis jau vairs uz nodarbībām, lekcijām vai semināriem, bet gan uz sarunām, diskusijām un interesantu cilvēku kopā būšanu.

Un lai cik tas jocīgi nebūtu, tieši es biju tā, kas nevarēju pārorientēties no tematisku nodarbību formāta uz daudz demokrātiskāko diskusiju vai sarunu formātu. Nevarēju un nevarēju izdomāt kā tas izskatīsies dabā, līdz vairākas reālas tikšanās reizes man to parādīja priekšā.

Ir bijušas vairākas tādas reizes, kad jūtu – nodarbības dalībniekiem ir tik ļoti daudz, ko teikt, ka tā sagatavotā (mana) tēma iekārtojas gluži vai otrā plānā.

Citreiz pilnīgi dabiski čakru nodarbībās izveidojas tā, ka sākam runāt par kādas dalībnieka pieredzi un ir tik interesanti un izsmeļoši, ka tieši dēļ šī piemēra, varam daudz ko sakārtot paši savā dzīvē.

Nu un pavisam interesanti bija Sievišķības skolas noslēguma nodarbībā, kur jau pašā sākumā apsēdāmies pie (kūku) galda un vienkārši diskutējām par pilnīgi visu, kas katrai bija aktuāls.

Es toreiz biju pašā sākumā ar čenelinga pieredzi un stāstīju par to. Kāda cita dalībniece stāstīja par sajūtām nometnē. Tad kāda cita par attiecībām ar priekšnieku un kā viņa to atrisinājusi. Kāda cita par pusaugu bērniem – par dēlu un meitu audzināšanas atšķirībām. Un tā pilnīgi nejauši nonācām līdz KLUBA idejai, ka tieši šādas diskusijas būtu ārkārtīgi saistošas priekš tiem, kas jau n-tos kursus ir izgājuši un no grib vienkārši dalīties un bagātināties ar to, kas uzkrāts.

Toreiz aizrunājāmies, ka katrā reizē tā varētu būt kāda virstēma, kuru izdiskutējam. Un kura protams apaugs ar ikdienas aktualitātēm. Piedevām būtu interesanti, ja piedalītos gan vīrieši gan sievietes. Nu mēs ar Tomu būsim kā pāris, kas piedalās vienmēr. Tā kā var gadīties, ka arī citi pāri izmanto tieši šo iespēju.

Vēl mēs runājām, ka ar laiku, kad jau iepazīsim viens otru tuvāk, varam vienoties par kāda dalībnieka interesantas pieredzes uzklausīšanu – varbūt kāds ir labs tradīciju zinātājs, varbūt kāds cits ceļotājs, varbūt kāds ir čenelingotājs, varbūt kāds zina fantastiskas receptes utt. Nu vārdu sakot – katrā reizē ko interesantu uzzināsim, kā varam papildināt savas zināšanas vai intereses.

Organizēšana tad būtu tāda, ka informācija par katru tikšanos tiks izsūtīta jau tikai vien kluba biedriem. Tikšanās varētu būt pāris reizes mēnesī – domājams, ka pirmdienu vakaros no 18.00-21.00

Dalības maksa mēnesī – 30eur.

Un kluba biedriem būs 20% atlaide uz citiem Pavasara studijas semināriem, tai skaitā vieslektoru semināriem. Būs arī atlaides grāmatām un citām precēm, kas pie mums iegādājamas.

Pirmajā tikšanās reizē pastāstīsim vairāk par pašu klupu un aktualitātēm (piemēram, drīz iznāk mana jaunā grāmata. Droši vien prezentēšu tās ideju un saturu).

Pirmo tēmu diskusijai paņemsim “Kā izkļūt no vāveres riteņa” jeb kā nepadoties apstākļu radītam skrējienam, kad jūti – jau sāc zaudēt sevi, jo neko vienkārši vairs nevar paspēt.

Šis ir aktuāli gan vīriešiem, gan sievietēm – tādēļ skatīsim un runāsim par to no visām pusēm.

Nākošā reizē ņemsim tēmu “kā uzsmaidīt rudens depresijai un palaist to nesatiktu”. Šī paša temata cits nosaukums būtu – kā pārlaist tumšo rudens laiku ar siltumu un mīļumu sirdī.

Nu un pēc tam nākošās tēmas jau radīsies pašas no dalībnieku vēlmēm. Var jau būt, ka būs kaut kas par saulgriežu vai ziemassvētku tēmu, bet varbūt pilnīgi pretēji – kaut kas par bēgļiem vai politiku.

Nu vārdu sakot – kas būs aktuāls, par to runāsim. Vienīgais, par ko tiešām rūpēsimies, lai katru tēmu apskatam viegli un gaiši. Lai nesacepamies un nepadarām situāciju vēl grūtāku. Lai laimes terapija ir klātesoša arī klubiņā.

Starp citu – vai zini, ko nozīmē PS pirms vārda klubs?

Šo mēs atstājam katra paša ziņā. Tā, protams var būt Pavasara studija. Bet tas var būr arī Post scriptum, jo pēc semināru cikliem tiešām ir vēl un vēl, ko teikt.

Man jau patiktu arī “patīkamo sarunu klubs”. Un vēl un vēl un vēl....

Vārdu sakot – ja vēlies, tad pieteikties klubiņam vari jau tagad un iegūt atlaides arī uz oktobra semināriem.

Vairāk par visu šo interesējies uz epastu: pavasarastudija@gmail.com vai pa tālruni 29100714 (Santa). Arī abonementu iegādi un visas tehniskās lietiņas kārtojamas būs ar Santu.

Lūk tāda mums radās domiņa – kā tas viss tagad izaugs, to redzēsim un piedzīvosim.

 

Ar mīļumu, Inese

 

 

Komentāri (0)  |  2015-11-02 00:57  |  Skatīts: 640x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ