Mīlēt un būt mīlētiem


sadaļa: MĪLESTĪBAS FORMULA
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šodien ir svētku diena un ļoti daudzi kavējas atmiņās. Kā tas bija pirms 25 gadiem, kad pasludināja neatkarību. Kāds bija pacilājums. Kāds prieks, cerība, nākotnes sajūta.

Es atceros to laiku. Man patika kopējā noskaņa, jo ļoti mīlu Latviju un brīvību.

Bet atceros arī sevi, ka biju vēl ar tik ļoti daudziem jautājumiem, uz kuriem nepratu rast atbildi. Un ja lielākā daļa cilvēku tai laikā domāja kā iejusties jaunajos apstākļos, kā nopelnīt, kā dzīvot tālāk, kā tagad būs ar stabilitāti vai drošību, mani jautājumi toreiz bija tie paši, kas tagad: kā mīlēt? Kā būt laimīgai? Kā dzīvot starp laimīgiem cilvēkiem? Kā izveidot mīlošas attiecības? Kā dzīvot laimīgā ģimenē?

Tikai atšķirtība tā, ka toreiz es nezināju atbildes. Tagad kādu laiku jau zinu. Un tā ir tik kaifīga sajūta, ka pats savā dzīvē jūties droši.

Ir gājis laiks un nu jau protu noformulēt šīs savas atziņas kaut kādos vārdos, kas saprotami arī citiem. Jau kādu laiku vadu seminārus un rakstu grāmatas un tā savu Latviju daru labāku. Es tiešām esmu par to, lai katrs dara to, ko viņš prot un lai dara no sirds. Un tieši tad mums visiem dzīve kļūs labāka.

Ir teiciens “jāsāk ar sevi”. Ja Tu būsi laimīga, cilvēki ap Tevi būs laimīgi. Ja Tu mīlēsi, cilvēki Tevi mīlēs. Bet vai esi domājusi, ar ko sākt? Kā lai izdara šo pirmo soli uz laimīgu un mīļumpilnu dzīvi?

Es to esmu noformulējusi ar vārdiem – jāpārnes apziņa uz sevi un jāsāk dzīvot ar apziņas centru sevī. Un tas tikai izklausās tā viegli, bet īstenībā tā ir pilnīgi cita dzīve un pilnīgi cits spēks Tavā dzīvē. Ka katrā brīdī, kad kaut kas neiet vai arī iet ne tā kā gribētos – momentā ieskaties sevī un domā, ko savā mikrokosmosā, savā iekšējā pasaulē, attieksmē, sajūtās, enerģētikā pamainīt, lai ārējā pasaule izmainītos.

Mums ir seminārs “Mīlēt un būt mīlētiem”, kurā galvenā tēma ir – kā tad būt tik mīlošam un enerģijas pilnam, lai pats būtu laimīgs un vēl satiktu otru cilvēku, kuram dāvāt laimi. Kā sākotnēji piepildīties ar mīļumu pašai, lai varētu izveidot un sakārtot attiecības. Kā to izdarīt? Ko nozīmē dzīvot ar centru sevī un vispār – ko nozīmē sevi mīlēt.

Un ir taču tā, ka dažreiz gribas kliegt un prasīt – jā, bet kāpēc citi to nedara? Kāpēc citi nepildās ar to mīļumu? Kāpēc man vienai pašai, nabadzītei, tas jādara? Jau apnicis ar sevi “strādāt” un sevi “pilnveidot”.

Tā atbilde ir, ka īstenībā pilnīgi nekas nav jādara – tikai jāpadomā par sevi, lai Tu pati šai mirklī justos labi. Lai Tevī ir mīlestība pret sevi un lai mīļums pret pasauli. Viss. Tik vien. Bet dažreiz tas liekas kā ķīniešu ābece :))

It sevišķi brīžos, kad kāds izsitis no sliedēm. It sevišķi brīžos, kad sāpinājis. It sevišķi brīžos, kad jau ilgstoši nekas nenotiek tā, kā to gribētos.

 

Es Tevi sveicu mūsu visu svētkos! Brīvība un neatkarība ir milzīga vērtība, tikai atliek mums to vēl piepildīt ar mīlestību.

Un tieši sievietes to var :)

ar mīļumu, Inese

Komentāri (0)  |  2015-05-04 17:06  |  Skatīts: 1073x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ