Izpratne par matriarhātu


sadaļa: CITU AUTORU RAKSTI
autors: EVITA RUŽA

 Pirms aptuveni gadiem četriem kāds skolotājs, kuru uzskatu par viedu cilvēku, teica, ka tūliņ, tūliņ, Ūdensvīra laikmetam nomainot Zivs laikmetu, matriarhāts nomainīs patriarhātu.

Es, jaunībā kristietībā skolojusies, šo faktu nespēju pieņemt. Man tas likās aplami – vīrietis taču ir ģimenes galva. Vīrietis ir tas, kuram jāvalda. Nespēju iedomāties, ka sieviete izrīkos vīrieti. Manu mulsumu pastiprināja fakts, ka Latvijā jau tā sievietes ir pārāk vīrišķīgas un vīrieši kā tādi jau krietni iznīkuši. Toreiz uz šo manu izbrīnu skolotājs atbildēja – lai pasaule spētu pastāvēt, it visā jābūt līdzsvaram, tas attiecas arī uz šķietami labo un ļauno, un arī uz šo tēmu. Tā tas vienmēr ir bijis un tā tas vienmēr būs.

Šis jautājums vēl kadu laiku man palika atklāts.

Vēsture rāda, ka maiņu no vienas valdošās polaritātes uz otru attiecīgais dzimums prasmīgi izmantojis otra pakļaušanā, apspiešanā, pazemošanā un izsmiešanā.

Nepavisam neesmu speciāliste vēstures jautājumos, bet, cik nu izdevās noskaidrot – matriarhāts esot bijis pirmais, tātad šo “karu” uzsākušas sevietes. Tad patriarhātā vīriešiem bija visas iespējas pret maigo dzimumu izlikt sakrāto naidu un dusmas. Un kāpēc lai arī šoreiz ķēdīte neturpinātu savu vijumu?

Tāpēc, ka laikmets, kas nu jau iesācies, ir gaismas laikmets, kad viss tiek koši izgaismots, neko nav iespējams noslēpt, karmiskie parādi tiek gūzmām ātri atstrādāti. Un mūsdienu Sievetei – maigajai, plūstošajai, mīlestības pilnajai, ziedošajai un smaržīgajai, kura vēlas sev blakus stipru, gudru vīrieti, kurš rūpējas par viņas labklājību visos virzienos, ir pienākusi brīnišķīga iespēja loku noslēgt – atraisot savu sievišķo enerģiju, vairojot mīestību sevī un sev apkārt, tādējādi atdodot vīrietim viņam dabas dāvāto spēku (ko pašas vēl pavisam nesen sākām piesavināties sev), iedvesmojot vīrieti vīrišķīgajai enerģijas plūsmai. Tā rodas harmonija starp vīrieti un sievieti, iekļaujoties dabas likumos, kopā veidojot veselumu.

Jau sen zināms, ka sievišķīga sieviete cīnoties ar vīrieti zaudēs, bet iegūs, ja telpu piepildīs ar mīlestības pilno, sievišķo enerģiju.

Tāpēc, mīļās, tas, kas mums pašlaik jādara, ir jāpievēršas sev, jāiet savā dziļumā, pie sievišķā pirmsākuma, kur ir pilnīgi visa informācija par to, kādai man būt. Tādā veidā enerģētiski mēs palīdzēsim vīrietim formēties par mums atbilstošu vīrieti. Un tas patiks arī viņam, jo viņš tavā patiesajā sievišķībā sajūtīs savu vīrišķību.

Karš ir beidzies, jo atnākusi mīlestība.

Es sāku ar sevi.

 

 

Komentāri (0)  |  2014-04-22 19:27  |  Skatīts: 1166x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ