Dialogs - attiecību valoda


sadaļa: CITU AUTORU RAKSTI
autors: DACE MEIJA


 ..un mīlestības valoda. Kāpēc? Tāpēc, ka mīlestības valoda ir balstīta uz cieņu, patiesumu un pieņemšanu. Tieši to māca DIALOGS.

Tev nevajag ticību, lai varētu lidot, tev vajag saprast, kā jālido! (citāts no grāmatas „Kaija vārdā Džonatans Livingstons” R.Bahs) Šis citāts, vai atziņa bija kā stimuls manām mācībām.

Dzirdētas frāzes?
Sāc sevi mīlēt... Notici sev! Pieņem cilvēkus kādi tie ir.

Skan labi, bet kā to izdarīt? Kā pārstāt dusmoties, ja otrs nedara, kā vēlos? Kā iemācīties piedot sev?  Ko darīt, ja sevis žēl, ja asaras tek aumaļām redzot kārtējo romantisko kino? Cik rītus stāvēt pie spoguļa un ieskaidrot sev, kā es sevi mīlu?

Atbildes uz šiem jautājumiem var atrast mācoties runāt Dialoga valodā.

Kas traucē to darīt? Pārsvarā tās ir bailes, emocijas, kas bloķē patiesību, Sava ES izpausmi. Kas aizver šo ES? Manipulācija, salīdzināšana, izvēles liegums, nepiepildīts mīlestības trauks.

Pirmais kam atradu atbildi, ir bailes. Kāpēc zūd ticība? Tāpēc, ka bailes. Kāpēc bailes, tāpēc, ka slikta pieredze, vilšanās? Jā. Drosme nav rīkoties, bet drosme ir rīkoties par spīti bailēm. Ja es baidos, iet izdarīt vēlreiz, jo galvā iedzīvojas Scenārijs, Ilūzija, saucam kā gribam, bet uzinstalējam jau rezultātu to neizdarot. Kā mazi bērni mācas staigāt. Soli pa solim, nokrīt un atkal ceļas, un atkal sper soli, līdz staigā. Pieaugušie vienreiz apdedzinās un piedevām vēl dod solījumu, nekad vairs... Bet dzīve gudra – piespēlē nākošo situāciju un skatās, vai tiksi galā? Ja mēs nedaram? Vai zinam rezultātu? Ja izdaram pa vecam – rezultāts mainās? Nu nē. Tāpēc svarīgi ir saprast, ko mainīt nākošajā reizē, un mainīt tik ilgi, kamēr ir rezultāts. Un tad kad ir rezultāts, arī ticība dzīva. Man patīk teikt, ka Nav sliktu vai labu rezultātu, ir rīcības sekas Valoda, kuras pamatā ir pieņemšana, pozitīvisms, patiesums. P kubā, jo es redzu dzirdu jūtu. Tā ir treniņprogramma 3 nodarbību garumā, kurā notiek reāls ieskats savā iekšējā Es, izravētas tās nezāles, kas traucē. Un tikai tad, kad mākam runāt ar sevi, mēs varam viegli un brīvi runāt ar otru. Nav man zinātnisku pētījumu, bet no manu klientu pieredzes 90% attiecību izjūk tieši no šo vārdu salikuma - Mēs nerunājam. Viņš nerunā Es nevaru viņam to pateikt. Trīs gana ikdienišķas frāzes, bet cik daudz neizdevušos laulību, kopdzīves. No viena talanta runāt Dialogā.

Vispirms jāiemācas ar sevi runāt. Dialogs ar savu iekšējo ES. Jā, tieši ar sevi. Nonākam apburtajā aplī, lai būtu patiess, jābūt ticībai sev, lai būtu ticība, jāatbrīvojas no tām emocijām, kas to traucēt realizēt. Cik viegli ir sev pateikt- Ko es patiesi vēlos? Kas mani patiesi iepriecina? Brīvi par to runāt no pozīcijas Es nevis Tu. Piemēram. Tu nekad man nevari atrast laiku. Pozīcija TU man nedod, skan pārmetoši, audzinoši. Bet pozīcija Es – Es priecātos, ja tu veltītu laiku man... Es saku, ko patiesi vēlos, bet atstāju izvēli partnera ziņā. Dialogs ar savu Es sākas tieši te, kad es varu pateikt, to, ko vēlos, pieņemot otru, un jāiemācās pieņemt ka ir divas atbildes JĀ un NĒ. Ir taču izvēle, un ja mēs nemanipulējam, bet dodam arī otram izvēli, nepārmetot tad, ja viņa atbilde nav mūsu gaidītā. Mēs atļaujam arī partnerim būt patiesam. Un vai te ir vieta konfliktiem? Tāpēc ir radies šis mācību cikls "Dialogs - attiecību valoda".

Arī tā ir tava izvēle Jā vai Nē šim treniņam. Ja jūti, ka kaut kas no šeit rakstītā tevī norezonē, gaidīšu tevi mācību treniņa programma Dialogs! Mācīsimies pateikt, sadzirdēt, sajust.

Dace Meija
(Paldies manai skolotājai L.Danilānei)

Vairāk par Daci lasi ŠEIT
Komentāri (1)  |  2013-03-01 17:09  |  Skatīts: 1738x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Laura _Laura - 2013-03-01 20:06
Paldies par šo rakstu!
Ļoti noderīgs


Atpakaļ