Mūsu jaunās mājas


sadaļa: DARBS, NAUDA UN BIZNESS

autors: INESE PRISJOLKOVA

 Neesmu Tev rakstījusi 4 dienas, bet ir sajūta, ka man Tev jāstāsta gada (vai mūža) notikumi.  Kā pirmo gribu Tev izstāstīt par Pavasara studijas biroju – Kuģu ielā 11. (ja skaties bildē, tad trešā stāva logi ir mūsējie).

Lai sāktu šo stāstu, man jāatgriežas pagātnē. Vismaz 90’tajos gados, kad strādāju Rīgā, dzīvoju Jelgavā un katru dienu braukāju ar sabiedrisko transportu vai arī kādu draugu mašīnu. Lūk, tajos gados, tik ilgi pavadīju laiku ceļā, ka vienmēr domāju –kā tas būtu dzīvot Rīgā. Un biju aizdomājusies un sasapņojusies tik tālu, ka noskatīju Rīgā vienu māju (tagad zinu, ka adrese ir Kuģu 11), kas manī izsauca tik lielu interesi un labsajūtu, ka domās pieļāvu iespēju patiešām pamest dzimto Jelgavu un nākt dzīvot uz Rīgu. Tā māja bija īpaša ar to, ka atrodas Pārdaugavā un skatās uz Vecrīgu (Jelgavā es dzīvoju Pārlielupē un uz „pilsētu” bija jāiet vai jābrauc pāri pa tiltu. Man ļoti patīk šī sajūta. Tilts kā tāds pārnesums starp mājām un sabiedrību).

Braucot pa Akmens tiltu, es vienmēr skatījos uz šo māju. Tā atšķīrās no citām. Viņai bija smuks tornītis un rozīga krāsa. Es ar šo māju sadraudzējos. Es domāju par to, kas tur notiek. Es viņu it kā vienmēr pasveicināju.

Un tad – gāja gadi, pienāca mans grūtais dzīves periods pirms laimes terapijas. Es toreiz jau dzīvoju Rīgā un kājām gāju uz darbu. Man bija jāšķērso Akmens tilts –un es atkal varēju skatīties uz šo māju. Interesanti, ka tai periodā mācījos sevi pildīt ar laimi un mīlestību un kā vienu no pieturvietām savā garajā ceļā es vienmēr iekļāvu „saskatīšanos ar šo māju”.

Vai Tev nekad nav bijis tā, ka ir īpašas ainavas vai īpaši nami, īpaši koki, vai vietas, ar kurām burtiski sveicinies?

Man ir. Man arī tagad tā ir. Tepat kāpās ir „mana priede” un „mans pakalniņš”, mans „skats uz jūru”. Un tā bija un ir arī Rīgā. Piemēram – es vienmēr sveicinos ar Rīgas Doma baznīcu. Viņa man šķiet tik īpaša, ka tad, kad Vecrīgā to ieraugu, tas ir kā satikt kādu savu mīļu radinieku (vecmāmiņu vai krustmāti). Vai, piemēram, Maritim viesnīca. Tur esmu strādājusi un ceļā uz darbu es to vienmēr piepildīju ar mīlestību (esmu par to aprakstījusi Laimes dienasgrāmatā).

Interesanti, ka tad, kad ar Tiju gribējām novembrī meklēt telpas, Tija ieteica šīs mājas mansardu. Un es vairs neatceros kāpēc mēs neaizgājām to apskatīt. Acīmredzot, ka toreiz tas telpu meklēšanas laiks bija saistīts ar tādu pārāk lielu iespringšanu.

Un tagad, kad vīrs man parādīja sludinājumu un teica, ka mums vajadzētu aizbraukt un apskatīt telpas, tad tas viss bija tā, it kā savādāk būt nevarētu. Protams, šī māja. Protams, šīs telpas. Un interesantākais, ka citām telpām es noteikti būtu atradusi n-tās nepilnības vai neatbilstības, bet šeit pat visi trūkumi šķiet mīļi.

Un ja ir tā – tad ir pa īstam. Tad zinu, ka man ir ceļavējš. Tad zinu, ka ir Dieva svētība un tā sajūta man ir tikpat viegla un laimīga kā rakstot grāmatu vai radot semināru tēmas.

Un tā mums ir sava vieta – mājīga, mīļa, maza un ļoti vienkārša, ar labu auru.

Ja Tu gribi atnākt pie mums ciemos, apskatīt mūsu mājvietu, satikties ar mani un ar Pavasara studijas lektoriem, pāršķirstīt vai iegādāties grāmatas vai kalendāru (ja Tev jau nav) vai cd, vai vienkārši sirsnīgi parunāties, tad aicinām Tevi uz

Atvērto durvju dienu mūsu birojā š.g.11.februārī no 12.00 līdz 16.00.

Nav iepriekš jāpiesakās. Vari vienkārši nākt.

Savukārt par jauno semināru ciklu, jaunajām tēmām un semināru grupām pastāstīšu Tev nākošā sarunā.

Ar mīlestību,

Inese

Komentāri (42)  |  2012-02-01 17:59  |  Skatīts: 7881x         Ieteikt draugiem       TweetMe   
Diāna* - 2012-02-01 18:18
Apsveicu no sirds, lai labi tur dzīvojas!:)

Vai tā ir tā māja labajā pusē, uzreiz nobraucot no akmens tilta, ja?

Ilze* - 2012-02-01 18:25
Interesanti... arī es šo māju gadiem vēroju... varbūt man tajā nonākt ir lemts caur Taviem semināriem, Inese? :) :) :) Apsveicu ar Jurģiem un jauno darba cēlienu Pavasara studijā. Tās noteikti ir būtiskas pārmaiņas, kas dara Tevi un daudzus citus laimīgākus!

Grieta* - 2012-02-01 18:39
Sirsnīgi apsveicu ar jaunajām telpām! Lai viss izdodas lieliski! :)
Interesanti ir tas, ka šai mājai uz jumta ar lieliem burtiem ir uzrakstīts (neatceros, vai krievu vai latviešu valodā): TU NEESI VIENS! :) Brīnišķīgā vietā jūs esat iemitinājušies, un pie kam tuvu pie manām mājām, kas ir ļoti jauki! Lai veicas! :))

Gunita* - 2012-02-01 18:47
Burviigi!Beidzot savas istaas majas,lai veicas un viss iet plasuma.Samiilojiens!!!(Busu Lv noteikti apciemosu)

Baiba* - 2012-02-01 19:14
No sirds apsveicu!

Inese* - 2012-02-01 19:27
Paldies!!!

Jā, tā ir tā māja, kas redzama labajā pusē, braucot pa Akmens tiltu no Vecrīgas. Piebraukšana no Radisson viesnīcas puses pagalmā un galvenais - mašīnu var novietot bez maksas :)))

Maija* - 2012-02-01 19:30
Beidzot Pavasarastudijai ir SAVAS mājas, ļoti priecājos par to!!!!!!! Lai jums izdodās tās piepildīt ar tādu pat mīļumu kā šo mājaslapu, par ko patiesībā nav šaubu :)))
Mājas ir tur, kur cilvēka sirds!

Inese* - 2012-02-01 19:56
Interesanti, ka runājot par mājām - es vienmēr esmu domājusi, ka varu dzīvot tikai mājā (nevis dzīvoklī) un vakar, esot mūsu birojā un kopā ar vīru iekārtojot telpas, sapratu, ka īstenībā patiešām varētu tur dzīvot un būt laimīga. Tas priekš manis bija ļoti liels pārsteigums.

Ticu, ka cilvēkiem un vietām ir saderības.
Un man vienkārši ir ļoti laba saderība ar šo māju :)

Elīza* - 2012-02-01 20:03
Inesīt, ļoti jauki, lai Pavasara Studijai labi iet jaunajās mājās :) Centīšos 11.februārī ierasties ciemos! :)

Zuze* - 2012-02-01 20:05
Oooo, forši! No sirds apsveicu, es šajā mājā vedu savu meitiņu uz mūzikas nodarbībām, tad jau tagad arī pašai būs pa ceļam.Un galvenais, ka tuvu manām mājām.Forši, forši, forši!

Inese* - 2012-02-01 20:56
Kad mēs nācām apskatit telpas, kāpņu telpā bija daudz mazu bērniņu - un tā bija tik laba zīme, ka pat neredzot telpas, es jau zināju, ka būs dikti labi:)

Elīzīt -gaidīsim 11.februārī ciemos:)

saulcerite - 2012-02-01 21:05
No sirds sveicu.

Dace* - 2012-02-01 21:51
Inese, no sirsnīgi sveicieni - uz pavasari arī "Pavasara studijai" jaunas mājas!!! :) brīnišķīgi!!! Ļoti laba ziņa :) :) :)

Inese* - 2012-02-01 22:19
Cik interesanti, ka 1.februārī saki - uz pavasari:))
Es šodien izeju laukā un kaut arī ir taču tik ļoti auksts, bet saule spīd tik spoži un ir tik gaiši, ka patiešām ir pavasara sajūta.
Man viennozīīgi, ka arī šogad tumšais laiks nav bijis:)))

Tomēr ir bijis mierīgais plūšanas un atpūtas laiks. Un tagad laikam, ka lēnām sāku mosties un darboties:))

Žaka saimniece* - 2012-02-01 22:22
Nama sienas vēl glabā RPS auru... psiholoģijas un pedagoģijas pamati, dažādās metodikas un jauno meiteņu čalas...Tās bija manas mājas četrus gadus, jo reiz, tieši šajā namā, bija Rīgas pedagoģiskā skola!
Lai radoši piepildīts laiks jaunajās mājās!

litalita - 2012-02-01 22:36
Mīļi, mīļi sveicu ar jaunajām mājām! Inesīt, Tev ir piepildījies domu spēks...Kā šajā Šri Činmoja teicienā; "Ja mums kaut kas netiek dots šodien, mēs zinām, ka tam ir kāds īpašs iemesls, kāpēc Dievs nav mums to devis. Dievs nav ļauns. Dievs zina, ka šodien Dieva doto mēs varam izmantot nepareizi, turpretim rīt to izmantosim pareizi."
Lai jauka dzīvošana jaunajās telpās un viesmīlīgi mājas gariņi! :)


Anna* - 2012-02-01 22:40
Apsveicu! Lai viss iecerētais izdodas!

Inese* - 2012-02-01 22:50
Paldies!

Tad re kā -pedagoģiskā skola. Man kā pedagogam, tas ir ļoti pa prātam:))))

Silva* - 2012-02-01 23:49
Caur Tevi,Inese es sajutos ļoti ļoti laimīga,nebiju tādas izjūtas bez sava iemesla sastapusi. Mīļi apsveikumi,un radošu garu jaunajās mājās!!!!!!!

Inese* - 2012-02-02 01:25
Mīļš paldies :)
Un - uz tikšanos!
Telpas jāiedzīvina ar mūsu kopējo enerģiju:)

Baiba* - 2012-02-02 03:17
Jā, es agrāk tur arī vedu meitu uz mūzikas skoliņu. Patiešām jauki! Un mūzikas skoliņa arī bija (un tagad arī droši vien ir) brīnišķīga!

Inese* - 2012-02-02 03:46
Orff mūzikas studija?
Ir, ir. Stāvu zem mums :)

Velta* - 2012-02-02 04:51
Vēlu veiksmīti jaunā mājvietā!

Baiba* - 2012-02-02 05:00
Jā, tā pati Orff studija :)

Līguce* - 2012-02-02 05:27
Inesīt, Brīnišķīgs stāsts...un kārtējo reizi apstiprinās, ka nekas dzīvē nenotiek tā pat vien... katrs elpas vilciens, katrs solis, katra mūsu iekšējā sajūta ko piedzīvojam ir ar KĀDU NOTEIKTU VĒSTĪJUMU MUMS...
... es arī diezgan lielu gabaliņu staigāju, ejot uz darbu... un tik manī ir tā iekšējā sajūta, ka šobrīd un tagad šis ir mans tagadējais ceļš... un šobrīd man viņš ir jāiet...lai augtu, attīstītos, pilnveidotos Dievišķā Mīlestībā (pret sevi un citiem)...

Es priecājos kopā ar Tevi!
Lapa | 1 [2] |

Atpakaļ