14 soļi pretim laimei


TEKSTS: Solvita Velde

KONSULTĒ: pozitīvās domāšanas centra “Pavasara studija” vadītāja Inese Prisjolkova
 
Laimes terapija

Tu varbūt teiksi – tās ir muļķības! Bet izrādās ir iespējams trenēties katru dienu būt laimīgai, turklāt tāpēc nav obligāti jāiet pie psihologa, tu vari to darīt pati. Izlasi, kā kultivēt sevī mīlestības enerģiju un pastāvīgu apmierinājuma sajūtu?
 


Iedvesmo sevi!

 


Mums dažkārt kāds iesaka doties un savas problēmas risināt pie psihologa vai psihoterapeita, mums iesaka bērnus vest uz smilšu terapiju, un tas viss ir labi. Bet ja nu kāds tev teiktu – tev nepieciešama laimes terapija? Turklāt, lai kļūtu laimīga, tev nav jātērē milzu nauda un katru nedēļu jāsēž speciālista kabinetā. Laimes terapijas būtība ir vienkārša – izlem būt laimīgs un esi laimīgs; sāc mīlēt un būsi mīlēts, skaties uz bagātību un esi bagāts. Tā ir sava veida sevis iedvesmošana un tai pat laikā tā ir pilnīgi jauna pasaules uztvere caur skaisto un pozitīvo. Vizualizē savus sapņus, mēģini savās domās tos ieraudzīt jau reālus un skaties – tie jau piepildās tavā dzīvē.

 


Laimes terapija – tās ir rūpes par savas dvēseles higiēnu, un tā nepieciešama katrai no mums. Gan ģimenē, gan skolā tev mācīja, kā labā fiziskā formā uzturēt savu ķermeni, kā rūpēties par to, lai esi kopta. Nekoptai iziet sabiedrībā vai pat staigāt pa māju nav pieņemts. Ar domām ir tieši tas pats – tad, kad galvā ienāk kāda slikta doma, to tikpat ātri vajag nomainīt kā netīru apģērbu, jo to, ko tu domā, to arī piesaisti un dabū. Ja tu iemācīsies saskatīt labo, tad arī vairāk redzēsi labās iespējas, labos risinājumus, labos veidus, kā dzīvot. Tad arī atkrīt vēlme otru kritizēt, tad gribas uzslavēt, priecāties par otru.

 


Ko nozīmē būt laimīgai? Tas nozīmē būt visu laiku apmierinātai, turklāt tā nav tāda izrādīšanās citiem vai peldēšana savās labajās domās, kamēr apkārt notiek šausmu lietās. Nē, tajā pašā laikā tu skaidrām acīm redzi visu, kas notiek. Tev nav rozā briļļu. Tu esi apmierināta ar to, ka tas notiek tieši tā, jo zini, ka viss ir uz labu. Pat ja tā ir kāda slimība vai negadījums, tu saproti, ka varēja gadīties vēl trakāk. Ja reiz tev ir jāpiedzīvo šī mācība, jāiziet cauri šim negadījumam, tu tomēr esi dzīva, neesi sakropļota, neviens nav cietis vairāk, nekā tas bija nepieciešams. Un tieši tā var skatīties uz jebkuru situāciju, pat uz kāda tuvinieka nāvi. Var uz to skatīties caur reliģiju, varbūt dvēsele ir atvieglota, varbūt slimības dēļ šim cilvēkam bija grūti, bet tagad viņam ir vieglāk. Jā, palicējiem ir grūtāk, bet jūs varat apvienoties un viens otru stiprināt un bieži gadās, ka tieši negadījums ļoti satuvina ģimenes locekļus, draugus vai radiniekus. Šad tad tā ir laime nelaimē. Risinājumus katram gadījumam jāvar piemeklēt pašai, bet nevajag atrunāties – ir krīze un tāpēc es nevaru būt laimīga! Šodien visiem ir krīze. Tas būtu tikpat muļķīgi kā dusmoties, ka ir rudens un līst lietus vai ir ziema un ir sals. Jebkam centies pieiet ar domu, ka tas neizbojās tavu dienu un neatņems tev laimes sajūtu.

...
Komentāri (17)  |  2010-04-09 03:03  |  Skatīts: 8518x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kļūsti bagāta, darot to, kas tev patīk.


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šobrīd viena no svarīgākajām sabiedrībā apspriestajām tēmām tomēr ir un paliek viss, kas saistīts ar ekonomiskajiem jautājumiem un situāciju, kādā esam nonākuši, un kā iztikt, kā nopelnīt, kā būt ekonomiski nodrošinātai un, man jau vēl gribas piebilst – kā šajos apstākļos būt laimīgai, mierīgai un harmoniskai.

 

 

Sabiedrībā šis ir īpašs laiks. Un varbūt ir vērts sev pajautāt – kāpēc tieši man šis laiks dots? Kā lai es tieši šo pārmaiņu laiku izmantoju savā labā?
 

 

Varbūt, ka dzīve tev ir piespēlējusi šo iespēju tieši tādēļ, lai apstātos un ieklausītos sevī? Lai priekš sevis noskaidrotu – bet kas ir tas, ko es patiešām gribu darīt. Un kura ir tā joma, kurā darbojoties es būtu laimīga, cilvēki gūtu maksimālu labumu no tā, ko es daru, un es pēc tam milzīgu gandarījumu, par to, ko esmu sasniegusi?
 

 

Nu, piekritīsi, kamēr ir labi apmaksāts darbs, tikmēr neviens īpaši sev neuzdod liekus jautājumus -vai man tas patīk vai nepatīk. Bet, ja nu mūs situācija ir nolikusi bezdarbnieka statusā, vai arī, ja viss ir aizgājis tik milzīgā algas un līdzekļu samazinājumā, ka pietiek tikai transportam, lai aizbrauktu uz darbu un atpakaļ un sviestmaizei, ko līdzi paņemt?
 

...
Komentāri (8)  |  2010-03-30 06:35  |  Skatīts: 5087x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sievietes būtība, mīlestība un Ego


Cik laimīga tu esi šodien? Tieši šobrīd? Vai tu sevi mīli?

Bieži vien liela daļa sieviešu, kas dara laimīgu savu vīru vai draugu, savus bērnus, vecākus, varbūt pat kolēģus un radiniekus, bieži vien aizmirst šai sarakstā ierindot sevi.

Un kā ir ar Tevi?

...
Komentāri (2)  |  2010-03-11 00:21  |  Skatīts: 3339x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Viss, kas notiek – kā zīme TEV!


Vienā seminārā sākām sarunu, kuru gribu paturpināt arī šeit. Runājām par to, ka savā būtībā Visumam nav citas iespējas ar mums sarunāties, kā tikai caur citiem cilvēkiem, caur notikumiem, caur mūsu pašu atziņām un informāciju, ko saņemam no TV, radio, interneta, žurnāliem, avīzēm vai grāmatām. Un tālāk jau viss ir atkarīgs tikai no mums pašām- cik daudz no šīs informācijas mēs uztveram un izprotam kā atbildes uz šodienas jautājumiem, un cik palaižam garām.

 

Bet, ja nu tas, kas notiek ir kā zīme tieši tev?

...
Komentāri (36)  |  2010-03-08 20:53  |  Skatīts: 10047x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ko darīt, ja "dzīvē viss ir savādāk"?


 Ko darīt tad, ja esam izlasījušas daudz grāmatu un rakstu, dzirdējušas daudz ieteikumu kā dzīvot skaisti un laimīgi, bet tiklīdz to gribētu pielietot dzīvē, tā iestājās ļoti daudz „BET”, un pēkšņi šķiet, ka „dzīvē viss ir savādāk”?

 Zinu šo sajūtu. Tā tas ir, jo ieradumi negrib mūs atlaist vaļā. Ja gadiem esam pieradušas būt gan kritiskas, gan norūpējušās, gan perfektas, gan atbildīgas par visu, tad vienā dienā to pārmainīt nav tik viegli. Mēs instinktīvi darām visu tā, kā esam pieradušas darīt. 


Lai to izmainītu – ir jāsaprot kāpēc tas vispār ir vajadzīgs?

...
Komentāri (11)  |  2010-03-03 23:43  |  Skatīts: 4886x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sievietes sievišķība un spēks


 Kad naudas ir daudz, pasaule pieder vīriešiem. Kad naudas ir maz, pasaule pieder sievietēm. Kad liekas, ka viss pārējais nelīdz, pie darba ķeras sievietes intuīcija. „Ladies Home Journal” 1932.gada oktobrī

   

Klāt marts. Marta sākums, neatkarīgi no laika apstākļiem, iezīmējas ar pavasari, ar pirmajiem sniegpulksteņiem, ar narcisēm un tulpēm, ar putnu čivināšanu, ar sajūtu, ka būs arvien vairāk saules, kas atnesīs laimes sajūtu un labu garastāvokli.

...
Komentāri (3)  |  2010-03-02 04:49  |  Skatīts: 4107x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par vērtībām un naudu


Vai esat domājuši cik lielu nozīmi jūsu dzīvē aizņem domas par naudu? Un cik daudz tas ir proporcionāli citām vērtībām?

 

Nu, paskaitīsim. Padomāsim par situāciju, kas šobrīd varētu būt izveidojusies mūsu valstī. Piemēram, cilvēks atrodas darbā un strādā kādas 8 stundas. Tad vēl ceļš uz darbu un atpakaļ. Tad vēl iepirkšanās, kas atkal ir ciešā saistībā ar naudu un naudas izdošanu. Un tad vēl pieskaitām to laiku, kad maksājam rēķinus, plānojam, skaitām, rēķinam, vai apsveram ko kurā brīdī varam atļauties, ko nē.


...
Komentāri (1)  |  2010-02-16 02:28  |  Skatīts: 2095x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Brīvdienu pārdomas par svētkiem, rezultātiem un novērtējumu.


Šīs brīvdienas ir tik bagātas ar dažādu virzienu globāliem notikumiem un svētkiem, ka nevilšus aizdomājos par prioritātēm, un ko man pašai kas nozīmē. Nu, kaut kā ir tā, ka Valentīna diena mūsu ģimenē nav ienākusi kā īpaši svinama un atzīmējama diena. Lai gan, es tiešām un labprāt atzīmēju visu, kas saistīts ar mīlestību un mīlestības stiprināšanu. Vai tas tā arī notiek šo svētku kontekstā? – nu tas katram pašam labāk zināms. Katrā ziņā- lai jauki svētki visiem, kas to svin un atzīmē!

 

...
Komentāri (0)  |  2010-02-15 01:18  |  Skatīts: 1205x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kā sevi pasargāt :)


Gadās, ka cilvēki savstarpēji iekarstot, pasaka viens otram ārkārtīgi nepatīkamas lietas. Var pat gadīties, ka noformulē tās kā programmas dažādu noskaudumu, lādējumu un lāstu veidā. 

Var būt vēl smagāka situācija, kad šīs programmas tiek uzliktas speciāli.

Tad nu šoreiz gribu parunāt par to, kā sevi pasargāt, lai pats nejauši tā neizdarītu, gan ko darīt tad, ja kāds cits apzināti vai neapzināti tā ir izrīkojies.

 

...
Komentāri (66)  |  2010-02-10 23:23  |  Skatīts: 9389x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mīlēt un būt mīlētam


Klāt februāris, un dēļ Valentīndienas tas kādu laiku jau neviļus ir kļuvis par mīlestības mēnesi. 

Skaisti. No vienas puses - kas gan varētu būt iebilstams pret vēl vieniem svētkiem, kas veltīti mīlestībai? It sevišķi, ja šobrīd esam kopā ar savu mīļoto, un šos svētkus varam svinēt kā vēl vienu romantisku pasākumu mūsu kopīgā īpašo dienu klāstā.

 

Bet, ja esam vieni, tad šie svētki iegūst pavisam citu nokrāsu. Var gadīties, ka šis kļūst par vēl vienu atgādinājumu tam, cik ļoti sen jau ilgojamies satikt savu cilvēku. Cik esam izslāpuši pēc mīlestības, pēc mīļuma, pēc siltuma, ko dod sajūta, ka kāds tevi sagaida mājās, ka kāds pēc tevis ilgojas.

...
Komentāri (4)  |  2010-02-02 05:31  |  Skatīts: 3187x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.Lapa | [1] [2] 3 [4] [5] |