Nākotnē neiekāpsi


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šodien man sanāca brīnišķīga telefonsaruna, kuras laikā izskanēja
 teikums, kuru gribu ar Tevi pārrunāt. Es zinu, ka šis laiks mūsdienās ir ļoti steidzīgs, ka parasti pārmaiņas gribas ļoti strauji un ātri, ka taisām prakšalanas un tīram enerģētiku, ka savēlamies vēlēšanās un gribam, lai tās piepildās, ka mums uzrodas nepacietība, jo esam taču izdarījušas visu pēc labākiem priekšrakstiem.....bet...nekas nenotiek.

Un tad nu mums šķiet, ka varbūt jāattīrās vēl vairāk un jātaisa nevis 4 prakšalanas vienu reizi nedēļā, bet varbūt vēl 5. reizi vai varbūt vēl 6., jo gribas taču, lai viss notiek tūlīt un tagad. 

Un te nu man Tevi jālūdz nedaudz piebremzēt, jo nu ieejam nākošā fāzē, kura var izraisīt graujošas sekas, ja to nepareizi iziesim.

...
Komentāri (14)  |  2011-04-01 22:23  |  Skatīts: 5501x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Tukšums jūtās


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Ko darīt tad, ja dzīvo ar savu cilvēku, bet ikdienā mīlestību nemaz kaut kā neizjūti. Ja gribētos kaut ko kaislīgu un skaistu, bet...ne ar savu cilvēku. Ja domās iztēlojies visu kā būtu, ja būtu, bet šajās vizualizācijās cilvēka, ar kuru esi kopā, nav.
 

 

Ko darīt, ja esi kopā un tai pat laikā viena. Ja tev blakus ir brīnišķīgs vīrietis un kāda cita visticamāk, ka būtu laimes pārņemta, ja viņai būtu šāds vīrs, bet tu pret savu vīru nejūti neko. Ko darīt?

 

Un izjaukt to, kas ir - bail. Un atstāt tā, kā ir – negribas. Ko darīt?

 

Tad, manuprāt, te ir divi varianti, kas sākotnēji jāizšķir tev pašai. Pirmkārt ir jāsaprot vai tā iekšējā „nekā negribēšanas” sajūta attiecas tikai un vienīgi uz savu vīru, vai arī patiešām tu šajā dzīves periodā negribi neko un nevienu. Var jau būt, ka šobrīd esi pārņemta ar studijām, darbu, bērnu vai visu kopā un patiešām iekšēji esi piekususi un zaudējusi spēju dot un vēlmi kaut ko saņemt.

 

Šajā gadījumā ir jādomā par to kā atjaunot savu enerģētiku un sajusties atkal kā sievišķīgai sievietei. Sākt dzīvot saskaņā ar savu būtību un baudīt, ko dzīve spēj dot. 

 

Šis ir garš skaists periods, ko savā praksē saucu par laimes terapiju. Esmu par to uzrakstījusi grāmatu „Ieelpo laimi un mīlestību”, vadu seminārus un konsultācijas un esmu par to, ka šo iekšējo pašsajūtu var atjaunot un sākt dzīvot absolūti laimīgu un mīlestības piepildītu dzīvi, neatkarīgi no laika apstākļiem, sabiedrībā notiekošiem procesiem, laulības dzīves ilguma vai krīzēm savā un ģimenes dzīvē.

 

...
Komentāri (33)  |  2010-12-17 05:38  |  Skatīts: 8839x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Izkrāso attiecību pelēkumu


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Ko darīt ar pelēko krāsu? Ko darīt, ja dzīve liekas neinteresanta un attiecībās iestājusies rutīna?

 

Ko darīt, ja zini, ka šitā dzīvot tiešām negribi, bet kā gribi arī nezini.

 

Un tad uznāk niķi un iekšējas dusmas un aizvainojums – kāpēc Viņš izturas tik vienaldzīgi! Kāpēc Viņš nesagādā pārsteigumu vai rozīnīti attiecībās? Kāpēc atkal man ir jābūt tai, kas visu sariktēs, izpušķos, padarīs interesantu un mīlestības piepildītu?

 

Brīžiem pat liekas, ja jau man tā mīlestība ir jāuzkurina, tad diez vai vispār man to vajag.

 

...
Komentāri (30)  |  2010-10-22 21:59  |  Skatīts: 10053x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Paldies krīzei!


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Tuvojas septembris un es mēģinu atcerēties pagājušo gadu un tās sajūtas, kad pirmo reizi pielavījās doma, ka vārdam „krīze” varētu būt reālas izpausmes dzīvē.


Atceros kā cilvēki kļuva arvien nedrošāki vai tieši otrādi agresīvāki, dusmīgāki un izmisuši, nespēdami uzreiz pieņemt situāciju un ar varu gribēdami noturēties iepriekšējās pozīcijās ar tiem pašiem paņēmieniem kā līdz šim.


Pēkšņi vajadzēja iemācīties noturēties pretim negatīvajam vilnim, kas vēlās pāri sabiedrībai, jo katrs savā sirdī mēs tik un tā gribējām būt laimīgi, veiksmīgi, mierīgi un harmoniski.


Pēkšņi visu vajadzēja darīt savādāk, jo situācija bija savādāka.


Un tieši tādēļ tagad – pēc gada – varam pavērtēt ko tas mums ir devis vai varbūt, ko atņēmis.


Vai esi domājis kādēļ gan mums bija jāpiedzīvo krīze un ko tas mums katram dod? Vai vari saskatīt to, ko labu šis periods tev devis?

...
Komentāri (19)  |  2010-08-15 07:27  |  Skatīts: 4165x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Kā satikt savu īsto un vienīgo


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Arvien biežāk man sanāk tikties ar meitenēm un sievietēm, kuras man jautā kā satikt savu īsto un vienīgo. Kā atpazīt viņu? Kā nenokļūdīties?


Un kā izdzīvot to periodu, kamēr esi viena un tik ļoti tā otra pusīte pietrūkst?


Sarežģīti.


Grūti.


Īpaši sievietēm.


Sievietes tiešām savu dzīves laimi saista ar ģimeni, ar attiecībām, ar vīru un bērniem. Un tas ir tikai dabiski. Lai kā mēs mēģinām iestāstīt sev pretējo un teikt, ka laimīgas varam būt arī vienas, tikt un tā mums ir jāatzīst, ka ne jau visu mūžu.


Es ļoti piekrītu teorijai, ka jāiemācās būt laimīgai vienai un tad, kad būsi divatā, tad šo laimi varēs dalīt ar otru. Un vēl es piekrītu tam, ka visu šo vienatnes periodu, mēs tomēr gaidām un domājam kā būs, kad satiksim viņu. Mūsu patiesā sievietes būtība līdz pilnībai laimīga var būt tikai tad, kad ir abpusēja mīlestība.

...
Komentāri (39)  |  2010-06-22 20:39  |  Skatīts: 11392x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Dzīvot ar garšu


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Ir pirmssvētku laiks. Brīvas dienas. Gadalaika maiņa. Varbūt īpašu rituālu un arī pārdomu laiks.


Un varbūt tieši šis laiks ir absolūti piemērots tam, lai sāktu ieklausīties savā patiesajā būtībā un sāktu dzīvot nevis kā pagadās, bet gan saturīgi un ar garšu.


Ja Tu tagad apsēstos un padomātu – ko gan es tā pa īstam šobrīd gribu? Ko jūtu? Par ko sapņoju? Kas man patiktu? Kā gribētu pavadīt savu dienu, ja šī diena būtu man īpaša.


Un tad nu der atcerēties, ka šī diena Tev ir īpaša. Šī diena ir vissvarīgākā Tavā dzīvē! Kāpēc? Tādēļ, ka tā ir tieši šobrīd. Tā nav ne pagātne, ne nākotne. Tā ir Tava tieši šobrīd. Šis laiks ir vienīgais, kas Tev pa īstam pieder. Laiks, kurā vari ko mainīt. Laiks, kurā vari sākt jaunu dzīvi, jaunu posmu dzīvē un pats svarīgākais, beidzot sākt dzīvot ar garšu atbilstoši savai patiesajai būtībai.


...
Komentāri (5)  |  2010-06-22 04:39  |  Skatīts: 3795x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Īpašs laiks


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA


 Laiks, kad it kā nekas nenotiek.Vai tas tiešām tā ir un kādēļ šādi periodi mums vajadzīgi?


Vai atskatoties uz savu dzīvi tev kādreiz nepārņem sajūta, ka ir bijuši posmi, kad ir sajūta, ka nekas notiek. Kad nav konkrēti izvirzīti mērķi, kad nav konkrēti nekādu vēlmju. Vai arī pat, ja ir, tad tādā kā globālā nozīmē – satikt savu īsto, sapelnīt naudu un bagātību, sakārtot veselību, uztaisīt karjeru utt. No vienas puses it kā lieli, skaisti un globāli mērķi, bet no otras tie it kā nav pa tiešo saistīti ar šodienu.

...
Komentāri (0)  |  2010-06-22 02:04  |  Skatīts: 1599x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Par pašapziņu un.......viltus pašapziņu.


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Pēdējā laikā jau vairākos semināros runājam, pētām un diskutējam par tēmu kas tas ir – laba pašapziņa un ko darīt ar viltus pašapziņu?


Vai esat padomājušas cik ļoti daudz laika veltām tam, lai vienkārši dzīvotu, lai baudītu dzīvi un darītu tiešām to, ko esam iecerējušas, un cik daudz laika iespringstam un dzenamies pēc tā, lai kādam patiktu, izpatiktu, darītu tā, kā ir labi vai pareizi?


Faktiski jau tie ir tie paši jautājumi vai esam patiesi laimīgas un sevi mīlam vai arī tēlojam labās, veiksmīgās, gudrās un skaistās.


Un tad ir labi sev pajautāt – vai man ir laba pašapziņa? Un uz ko balstīta tā balstīta? Uz sasniegumiem, uz veiksmes periodu, uz labu ģimeni vai paziņu loku, uz pietiekoši stabiliem ienākumiem, uz ticību – ka viss būs labi? Uz ko?


Interesanti, ka sieviešu pašapziņa parasti balstās uz emocijām, uz attiecībām, uz to vai ir sakārtojusies vai nav privātā dzīve. Savukārt vīrieša pašapziņa parasti balstās uz sasniegumiem un rezultātu. Un tad nu sanāk, ka ir tā – ir rezultāti, ir pašapziņa. Nav rezultātu un pašapziņas arī nav.


Bet ko tad dod laba pašapziņa? Ko tas nozīmē un kādēļ būtu labi, ja mums katram būtu laba pašapziņa.


Pašapziņa ir sevis novērtējums, sevis apzināšanās. Pašapziņa ļauj mums katram pašam izdarīt izvēli un netaisnoties kāpēc darām tieši tā. Pašapziņa mums ļauj būt laimīgiem, mīlēt sevi un citus. Pašapziņa ļauj vieglāk izdzīvot to periodu, kad viss nenotiek kā plānots. Pašapziņa ļauj mums vieglāk sasniegt izvirzītos mērķus, jo nav īpaši jātērē laiku, lai „spodrināt savu tēlu” kāda cita acīs, lai taisnotos un pierādītu, lai nodarbotos ar viltus pašapziņas vai mākslīgā prestiža uzturēšanu.


Ko tad nozīmē viltus prestižs?


Faktiski varētu teikt, ka viltus prestižs un viltus pašapziņa ir tas, ko tēlojam sev vai citiem. Kad centrējamies vairāk uz formu nevis uz saturu, kad piezagusies ir lepnība, augstprātība, kad dikti patīk tas kā izskatos citu acīs un nekādā gadījumā negribu šo tēlu zaudēt.


Viltus prestižs ir tad, kad smaidām un sakām, kad viss ir labi, bet īstenībā jūtam kamolu kaklā un kožam sev vaigā, lai tūlīt neapraudātos. Viltus prestižs ir tad, kad līdz pēdējam esi gatavs citus un sevi mānīt un neatzīt, ka arī tavā dzīvē ir radusies kāda problēma. Kad turpini uzskatīt, ka viss ir kārtībā. Kad visiem spēkiem centies noturēt to dzīves līmeni, kurš tev ir iepaticies, bet kurš neatbilst patiesībai. Kad saturs ir sen jau mainījies, bet forma tiek koši spodrināta savam un citu apmānam.

...
Komentāri (4)  |  2010-06-21 00:59  |  Skatīts: 3128x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Parunāsim par laimi


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 

Kas ir laime?

 


Un kas laime nav?

 

Es ikdienā vadu seminārus par to, kā paši varam ietekmēt notikumus savā dzīvē, un viens no maniem uzdotākajiem jautājumiem semināru dalībniekiem ir – vai tu esi laimīgs?

 

Interesanti ir tas, ka vispierastākā atbilde ir – es nezinu vai esmu laimīgs, bet zinu, ka neesmu nelaimīgs.Man šķiet, ka tad mēs mēģinām iegrozīties it kā tā „lai vilks paēdis, bet kaza dzīva”.

 

 

No vienas puses ir pilnīgi skaidrs, ka grēks žēloties, ka vairāk vai mazāk viss ir kārtībā, bet no otras puses kaut kas līdz pilnai laimes sajūtai pietrūkst. Vai arī ir bail skaļi pateikt – „Jā, es esmu laimīgs!”, jo tad šķiet, ka kaut kas tūlīt notiks un šī laimes sajūta pazudīs.
 

 

Kādēļ par to tik gari runāju un kādēļ tas vispār ir svarīgi?
...
Komentāri (8)  |  2010-05-01 00:55  |  Skatīts: 4694x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.


Vai es jūtos tā kā izskatos?


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Cik bieži sev uzdodam jautājumu „kā es izskatos?” un cik bieži „kā es jūtos?”

 

Es domāju, ka ļoti, ļoti bieži.

 

 

Bet šoreiz gribu parunāt par to vai šie abi saskan?
 

 

Garus gadus esam mācījušās un trenējušās kā ar sevis pasniegšanas māku, ģērbšanās stilu, make-up,  frizūru, runas manieri un izturēšanos veidot veiksmīgas sievietes tēlu.


Veiksmīga darbā, veiksmīga ģimenē, veiksmīga ar draudzenēm, veiksmīga, lai visi redz, ka viss ir kārtībā. Piekrīti, ka tas, kā sevi pasniedzam mēs pašas, un kā sevi pasniedz citi, ir ļoti nozīmīgi sabiedrībā un mūsu pašu dzīvē.

 

 

Gribu tev pajautāt – ko tas tev prasa? Vai tavas iekšējās sajūtas atbilst tam, ko dari? Tam, kā izskaties?


Cik lielu enerģiju tu tērē tam, lai radītu par sevi tādu priekšstatu un tēlu, kādu tu vēlies rādīt citiem?

 


Vai tas tev izdodas? Un par kādu cenu? Un cik tas saskan ar tevi pašu? Ar tavu patieso būtību?

 

 

Ir tik daudz priekšnoteikumu, kuri it kā ir jāievēro, lai būtu saskaņā ar sabiedrības noteiktām gaidām- stils un mode, un sezonas aktualitātes, un sabiedrības pieprasījums, un tas viss vēl jāsaskaņo ar darba, ģimenes un pašas vēlmēm un iespējām.
 

 

...
Komentāri (0)  |  2010-04-15 21:04  |  Skatīts: 1904x         Ieteikt draugiem       TweetMe    

Lasīt tālāk.Lapa | [1] 2 [3] [4] [5] |