veselīgs miegs - laimes un apmierinājuma pamats


 Šodien netīšām esmu spiesta pārliecināties par jau sen zināmo likumsakarību, ka laimes sākas no labas izgulēšanās.

 

Mums šonakt bija „Jāņu nakts” dēļ mazajiem kaķēniem. Viņi taisīja vienu blēņu pēc otras, un vienu blīkšķi pēc otra un tieši tad, kad katrreiz likās, ka šie ir piekusuši un nu liksies mierā, tad atkal uzradās kāda jauna aktivitāte, kas to gulēšanu izjauca. Un šodien ar visu to, ka tiešām esmu visnotaļ noskaņota uz lielu rakstīšanu un strādāšanu, tik laba sajūta kā vakar man tomēr nav.

 

Vai zināji, ka miegam ir ļoti liela nozīme.

Svarīgi ir aiziet gulēt ap 22.00, jo ir pierādīts, ka mūsu smadzenes atpūšas tikai no desmitiem vakarā līdz pusnaktij. Un ja nu šo laiku nokavē, skatās TV, strādā, lasa, vai dara jebkādu citu aktivitāti, tad mēs palaižam garām tieši to vērtīgo laiku, kad mūsu smadzenes varētu atpūsties. Un ja vēl līdz kādiem 20 vai 30 gadiem to varbūt ne tik ļoti var izjust, tad ap kādiem 40 vai 50 tas viennozīmīgi izpaužas kādā no diskomforta veidiem.

Par miega režīmu runājot – svarīgi ir iet gulēt līdz desmitiem vakarā un tikpat svarīgi ir mosties reizē ar saullēktu.

Kāpēc?

Tādēļ, ka visi mūsu iekšējie orgāni tad mostas un ir gatavi jaunai dienai. Savukārt ja mēs guļam un tie strādā tukšgaitā, tad tie nepilda tās funkcijas, kuras būtu jāpilda mūsu nomoda stāvoklī.

 

Kādēļ tas viss tik svarīgi?

 

Tādēļ, ka savā būtībā cilvēkam savas dzīves laikā būtu jāiet nepārtrauktā attīstībā uz augšu, un aizejot no šīs dzīves būtu jābūt visaugstākajā savā attīstības pakāpē.

Bet kā mēs esam pieraduši domāt?

Līdz 30 gadiem briedums, tad līdz kādiem 50 jāmēģina noturēties šajā pozīcijā un tad vienmērīgi uz leju. Nu – absurds. Nepareizi.

Ja vien mēs dzīvotu saskaņā ar dabas un garīgiem likumiem, mēs no jaunības pārietu briedumā – tātad fiziska spēka, zināšanu un izturības periodā. Savukārt pēc brieduma sekotu viedums ar ļoti lielu gudrību, gara izturību un izpratni par dzīvi.

 

Un mēs jau zinām, ka tā ir mūsu pašu atbildība kā veidojam savu dzīvi.

Vai kā sinusoīdu – augšā lejā, augšā lejā. Vai tomēr vienmērīgi, stabili, harmoniski, un visu laiku uz augšu savā attīstībā.

 

Ļoti jau gribētos uz augšu.

 

Lūk, kādas man pārdomas izraisīja pa pusei negulētā nakts.

Komentāri (0)  |  2010-06-28 05:37  |  Skatīts: 1663x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ