Kad jūties nekā


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Reiz man viena meitene teica: “Inese, vai tu vari uzrakstīt rakstu tieši tad, kad jūties slikti, vai jūties īgni, vai jūties nekā, lai var saprast kā tieši tu no tā tiec ārā. Savādāk vienmēr ir tikai tas gaišais un skaistais. Bet ko darīt, kad viss liekas bez iemesla grūti”.

Nu lūk, tad šodien ir tā diena, kad man jāraksta šis raksts. Un patiešām nav neviena iemesla nejusties gavilējoši laimīgai. Ir fantastiski skaists un saulains laiks. Ir vasara. Ir brīvdiena. Esmu izgulējusies un atpūties. Viss ir. Un tai pat laikā.... nu nav tā mirdzuma, kad jūti – entuziasms līst pāri malām.

Piedevām, ko es varu daudz sūroties, ja man no dabas tā optimisma deva ir iedalīta ar uzviju un parasti man i pašai pietiek motivācijas, i vēl citiem spēju palīdzēt iegriezt enerģiju.

Ir pustrīs pēcpusdienā un ja jāpasaka kā ar savu NEKĀ sajūtu esmu tikusi galā. Tad atbilde ir precīzi tāda pat – nekā.

...
Komentāri (0)  |  2015-08-24 22:56  |  Skatīts: 731x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīrišķais spēks


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Dēļ savas intereses par vīrišķo un sievišķo enerģiju tikko kā noskatījos fragmentu no filmas „Purva bridējs” https://www.youtube.com/watch?v=UG2CnjOtd2Y

Un aizdomājos par mūsu izvēlēm, par attiecībām, par mijiedarbošanos. Skatījos kā Uldis Pūcītis jeb Edgars savā ārkārtīgā vīrišķībā bauda pilnīgi visu – zirgu, ūdenskritumu, vēju, ātrumu. Viņš dzīvo. Viņš kā vīrišķīgs vīrietis dzīvo uz pilnu klapi. Un zinot to „Purva bridēja” stāstu, un zinot, ka blakus ir tā milzu tieksme uz alkoholu – domāju, nu kā tas iet kopā un kā tas notiek mūsdienās. Ticu, ka nav atšķirības. Ka vīrietis jebkuros laikos grib būt „ērglis” – brīvs, spēcīgs, visu varošs. Tāda ir vīrišķās enerģijas būtība. Un alkohols sākotnēji droši vien ir tikai kā vēl dopings, kā stimulators, lai vēl vairāk sajustu savu spēku, lai vērienīgāk baudītu dzīvi. Visu gribās daudz.

...
Komentāri (0)  |  2015-08-22 04:51  |  Skatīts: 868x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Vīrieši no Marsa, sievietes no Venēras


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šodien gatavoju Sievišķības skolas pirmo nodarbību (kas notiks rīt) un esmu paņēmusi pāršķirstīt grāmatu "Vīrieši ir no Marsa, sievietes no Venēras". Es teiktu, ka tā mums visām, kas grib apgūt attiecību mākslu, varētu būt kā obligātā literatūra.

Nebiju šo grāmatu lasījusi kopš 90tajiem gadiem un pilnīgi nespēju noticēt, ka viss, ko mācāmies, tur ir uzrakstīts jau toreiz. 

Jautājums man pašai sev - kāpēc toreiz neko no tā lasītā neiemācījos:)

Es pat atceros toreiz to savu nostāju, ka pilnīgi nemaz nesapratu kādēļ par vīriešiem runā tā, it kā viņi atšķirtos un nemaz nebūtu cilvēki:)

Ir pagājuši 20gadi un pilnīgi pa citiem ceļiem caur savu pieredzi un attiecībām es esmu nonākusi pie tā, ko toreiz lasīju un nu māju ar galvu līdzi katrai atziņai. Man pat vispār ir sajūtu – ja ir šāda grāmata, tad kāpēc vēl kaut ko vajag. Re kur – te viss ir.

...
Komentāri (0)  |  2015-08-19 16:43  |  Skatīts: 844x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ar ko sākas sievišķība?


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Pēc pāris dienām sākas mūsu Sievišķības skolas jaunais kurss un varbūt tieši tādēļ es šodien esmu aizdomājusies, diez ar ko tad sākas sievišķība jeb ar ko tad sākt sievišķības skolu.

Mēs taču katra esam tik dažādas. Mūsu paradumi ir dažādi. Mūsu zināšanas par šo tēmu ir dažādas. Bet ja jau grupa ir pilna (nu varbūt kādas pāris vietiņas vēl palikušas) un esam tik daudz, kam šī tēma interesē, tātad gribam sevī ko pilnveidot vai ko jaunu uzzināt.

Nu ir taču sievietes, kurām mīļākā vieta mājā ir virtuve. Viņas lieliski gatavo un viņām patīk noformēt skaisti galdu, viņām ir gaumīgi galda piederumi un brīnišķīgi trauki. Nu liekas – ko tur piebilst – tā ir īstenā sievišķība.

Un ir sievietes, kas tik ļoti labi prot izveidot attiecības. Kuras tiešām māk visu sakārtot tā, lai visas puses apmierināta, “vilks paēdis, kaza dzīva” un visi dzīvo laimē un mīlestībā.

...
Komentāri (0)  |  2015-08-18 17:18  |  Skatīts: 822x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Čakru enerģijas līdzsvarošana


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Vakar piedzīvoju tik skaistu un emocionāli bagātinošu mirkli, ka šodien gribās ar to padalīties.

Es atceros to brīdi, kad dziļi pavasarī individuālajās konsultācijās tikos ar meitenēm, kas nāca uz čakru diagnosticēšanu, un mums nācās secināt, ka liela daļa no dzīves jomām nekustās un ir iesprūdušas, ka enerģija ir kaut kā iesērējusi un vispār, ka “trūkst laimes un mīlestības”. Atceros, ka toreiz smaidot teicu – nu nekas, mēs vismaz zinām kā ir un nu varēsim dziedināties visas kopā.

Un es atceros to pakāpenību. Biklo sākumu un šaubas, un cik dabiski tās vērās vaļā un izmainījās pārtopot pārliecībā.

Vakar bija šīs grupas noslēguma nodarbība un, kad runājām par ieguvumiem, tad visbiežāk izskanēja – ka “tagad jūtos stabili un droši”, “esmu mierīga un protu ļauties”, “manī atvēries mīļums uz visu pasauli”. Un arī no lektora vietas skatoties – grupa bija tik harmoniska gaiša un laimīga, ka smejoties teicu – varu jūs droši palaist dzīvē. Mana sirds par jums mierīga.

...
Komentāri (1)  |  2015-08-12 18:37  |  Skatīts: 1324x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Nometnes sajūtās


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šodien dienu esmu iesākusi ar ciemošanos pie Ragaciema Agneses. Vai biju pie viņas mājās? Jā.

Vai klātienē? nē.

Bet toties varu ieaicināt arī Tevi pie viņas paviesoties.

Ir tāda brīnišķīgu TE raidījumu sērija, kuru varētu tiešām skatīties vienu pēc otras, bet es esmu izvēlējusies tieši to daļu, kur Gustavs un Marta viesojas pie Agneses Bērziņas.

https://vfs.lv/te-2015.-gada-sezonas-atklasana.-epizode-36/

Ar Agnesi esam pazīstamas jau vismaz 3-4 gadus, kopš viņas pirmā semināra Pavasara studijā. Pēc tam bija viens īss laiciņš, kad viņas konsultācijas notika pie mums ofisā, un nu esam pavisam tuvu tīri ģeogrāfiski, jo mūsu mājas atrodas viena no otras netālu.

...
Komentāri (0)  |  2015-08-11 18:16  |  Skatīts: 669x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pēdējā ceturtdienas meditācijas nodarbība


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Vakar salikām kalendāru jaunajam čakru vebināru kursam un secinājām, ka noslēgums sanāktu 2016.gada 1.janvārī. Protams, ka sariktēsim tā, lai varam pabeigt pirms Jaunā gada, bet tas fakts, ka savā kalendārā jau tiekam līdz 16tajam gadam, mani galīgi samulsināja.

Nu pilnīgi jājautā – kur paliek laiks.

Un līdzīgi man ir ar meditāciju praktisko nodarbību kursu, kuru šķiet iesāku tikai tikko, jo gribējās izveidot meditāciju komplektu jaunajai grāmatai, bet skat jau augusts klāt un nu jāizsludina pēdējā vasaras nodarbība, lai pēc tam dotu vietu Sievišķības skolas jaunajam kursam.

Tā kā mēs visas šīs nodarbības veltījām tam, lai kaut ko sevī tīrītu un pārveidotu, no kaut kā tiktu vaļā un lai izmainītu savu enerģētiku, tad noslēgumā uztaisīsim skaistu atvadīšanās tēmu “Kā ļaut piepildīties saviem mērķiem un sapņiem”.

...
Komentāri (2)  |  2015-08-09 01:05  |  Skatīts: 1276x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pašapziņa


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Imants Ziedonis teicis fantastisku atziņu, kas stāv pāri laikiem, bet, kas manā dzīvē tā skaidri iezīmējusies šobrīd:

“Šausmīgi daudz taisnību – nojukt var, ja nav savējās”.

Es par šo domāju, savas pagātnes kontekstā, un atceros, cik tomēr garš un ilgs bja tas periods, kamēr nonāc līdz tai savai stabilitātei, kad tiešām jebkuru svešu atziņu vari izmantot tikai tik daudz, cik tā sakrīt un paplašina tavu vērtību sistēmu.

Atceros skolas laiku, kad katrs harizmātiskāks skolotājs likās kā absolūts guru un man šķita, ka tas, ko viņš saka, ir tik milzīga vērtība. Un tad nāca studiju gadi un toreiz satiktās personības, un atkal likās – ak, kungs, cik citi cilvēki ir gudri. Un vispār – nu kā viņi to zina.

...
Komentāri (0)  |  2015-08-06 18:00  |  Skatīts: 843x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Iemācīties mīlēt sevi


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Kad veicu čakru eneģijas diagnostiku un stāstu, ko nozīmē katra čakra, par kurām jomām tā atbild, un tad nonāku līdz 4.čakrai un saku, ka tā ir atbildīga par mīlestību. Pirmām kārtām – par mīlestību uz sevi. Un tad lielākā daļa meiteņu uzreiz saka, ka ar šo būs problēma. Ka mīlēt pasauli un citus nav nekādu grūtību, bet kā iemīlēt sevi – tas nav tik saprotams.

Tādēļ ceturtdienas praktisko nodarbību un meditāciju nolēmām veltīt tēmai – kā iemācīties iemīlēt sevi.

Ko tas vispār nozīmē un kā to atšķirt no narcisisma, egocentrisma, un vispār – pārāk lielas uzmanības pievēršanas tikai sev.

Ko nozīmē mīlestība, kad runājam par sevi un savu Ego?

...
Komentāri (0)  |  2015-08-04 00:02  |  Skatīts: 980x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Īpašais vebināru šarms


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Vakar kārtējo reizi sajutu, cik tomēr ārkārtīgi kaifīga ir tā vebināru padarīšana. Tās mūsu tikšanās onlinā ir tik piesātinātas, tik vērtīgas un ar tik labu pēcgaršu, ka vēl šodien vienkārši pie sevis smaidu un jūtos ļoti, ļoti labi.

Nu jau varu teikt, ka manī pašā no vebināriem ienāk tikpat milzīga jauda enerģijas, kā tas ir no klātienes semināriem.

Vakar tikāmies stundu iepriekš un tas čats bija tik vērtīgs, ka jāsaka – nu burtiski otrs vebinārs. Un tiešām priecājos, kā mēs kopā augam un ka jautājumi, kurus man meitenes uzdod, brīžiem ir tik dziļi un pamatīgi, ka man nopietni jāpiedomā, pirms atbildēt. Tas riktīgi priecē.

Un tagad mums ir jaunums, kuru pirmo reizi iztestējām pirms pāri nedēļām. Tā ir kopīga meditēšana onlinā. No sākumā domāju, ka būs grūti. Ka taču nav tik viegli izveidot kopīgu vienoto lauku, lai atvērtos kanāls un mēs katra tiktu pie jaudīgas enerģijas. Bet izrādās, ka ir. Izrādās, ka varam.

...
Komentāri (0)  |  2015-07-28 20:43  |  Skatīts: 628x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.