Par mums pašām un ģimenes attiecībām


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šodien kā jau pie sestdienas kopjot māju, domāju par mūsu Internet-sarunām un nākošā tēma būs par mums pašām un ģimeni.

No vienas puses ļoti vienkārša tēma, jo skar mūsu ikdienu un katrai tur mums noteikti, ak ir ko teikt. Bet no otras puses – padomā, cik vienkārši ir izveidot harmoniskas ģimenes ilgstošas attiecības. Vai ir vienkārši? Vai varbūt tieši otrādi – grūti. Vai kāds teiks - neiespējami.

Jā. Katram sava pieredze.

Šodien sapratu, ka ģimenes lielākā vērtība ir spēja uzticēties viens otram. Ka visi kašķi rodas no tā, ka sieviete neuzticas, ka vīrietis pieņems to lēmumu, kas visiem būs labs. Un vīrietis neuzticas sievietei, ka viņa būs gana gudra un saprātīga, lai darītu saskaņā ar ģimenes kopējām vērtībām. Jā tieši šī uzticēšanās ir saskaņas pamatā. Nu, protams, varētu teikt, ka mīlestība. Jā. Protams. Es jau to nepašaubu. Bet gribu vēl papildināt ar šo uzticēšanos.
...
Komentāri (2)  |  2013-07-13 22:25  |  Skatīts: 2078x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sarunas turpinās


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Tas ir tik interesanti, ka faktiski visu laiku es sarunājos ar Tevi. Es runāju caur grāmatām, es runāju caur rakstiem, es runāju semināros un nu jau arī internet tikšanās reizēs. Būtībā mēs visu laiku sarunājamies. Un es jūtu kā mēs maināmies. Kā mēs kļūstam dziļākas, plašākas, gudrākas. Kā kopā augam.

Es to sajutu vakar, kad pēc būtības uzsākām tēmu „Es pati”, lai runātu par pašiem pamatiem. Bet tagad tie pamati ir tik milzīgi, ko nemaz pusotrā stundā nevar izrunāt. Mums tā sagatavotība pašām jau ir tik liela, ka uzreiz varam iet dziļumā. To jūtu gan pēc jautājumiem, gan čata, gan komentāriem un atsauksmju vēstulēm. Jā –ir sācies Jaunais Laikmets ar daudz ātrāku informācijas apmaiņu un informācijas pieejamību. Mēs daudz vairāk zinām un daudz vairāk jūtam to, ko nezinām. Tā tiešām ir laime.

Es vakardienas sarunu burtiski baudīju. Un pēc tam tās atsauksmes, ko saņēmu ar sākotnējo „paldies, par vakaru” vai „paldies, par siltumu” tagad vēl bija papildinātas ar „būs ko padomāt”, „mana apziņa paplašinās” un „tā ir vērtība”. Ir arī tādi personīgi un mīļi komentāri „Paldies, Inesīt, šovakar stāstīji ļoti skaisti un brīnišķīgi izskatījies baltajā tērpā” un „pateicībā par šo interesanto skološanos”.
...
Komentāri (0)  |  2013-07-09 17:54  |  Skatīts: 919x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Es pati


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Reiz māja lapā tika ievietots šāds stāsts:

"Kāds ķēniņš reiz iegājis dārzā un atradis tur novītušas un mirstošas puķes, krūmus un kokus. Uz jautājumu ”Kas noticis?” – ozols atbildēja, ka mirstot tāpēc, ka nespējot izaugt tik slaids kā egle. Kad ķēniņš jautājis eglei, kas vainas – tā sagumusi un teikusi – tas tāpēc, ka nespējot radīt vīnogas kā vīnogulājs. Bet vīnogulājs bijis bez spēka, jo nespējis ziedēt kā roze.

Beigās ķēniņš atrada vienu augu, kurš ziedēja un bija svaigs kā arvien. Tā bija saulespuķe. Viņa teica: „Kad tu mani stādīji, man bija skaidrs, ka tu vēlies saulespuķi. Ja tu gribētu ozolu, vīnogulāju vai rozi, tu tos arī būtu stādījis. Tāpēc es domāju, tā kā nevaru būt nekas cits, kā vien tas, kas esmu, es mēģinu no visas sirds būt es pati!”

...
Komentāri (1)  |  2013-07-07 19:19  |  Skatīts: 1646x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Ceturtdienas jautājumu un atbilžu vakars


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šodien saņemu jautājumus ceturtdienai un jūtu, ka lēnām pārejam no vienas tēmas otrā. Ir prieks sekot līdzi, kā tēmas pašas ievieš savas korekcijas un tieši klausītāji un dalībnieki ir tie, kas kūrē mūsu diskusijas gaitu. Protams, vēl arvien runāsim par attiecībām, un tomēr lēnām mēs pārejam pie jautājumiem par attiecībām pašai ar sevi.

Piemēram, viena no tēmām būs par dusmošanos. Par to, ko darīt, ja esam sastrīdējušies paši to negribot? Ko darīt, ja palicis uztraukums un rūgtums sirdī. Kā tālāk dzīvot, kā iziet tam cauri, kā atjaunot attiecības un mieru sevī. Kā piedod sev, ka nenoturējos, kā piedot otram par šerpumu un pateiktiem vārdiem. Vārdu sakot – parunāsim par piedošanu.

Cits jautājums būs par draudzību un intīmu tuvību. Ko darīt, ja meitene labprāt ar puisi tikai draudzētos, bet neko vairāk uzsākt negribētu. Vai ir godīgi viņam to sākumā pateikt? Un vai tad ar to arī viss nebeigsies? Vai tomēr mēģināt mānīties? Savukārt kā tad ar godīgām, tīrām jūtām un atklātām attiecībām....?
...
Komentāri (0)  |  2013-07-03 19:55  |  Skatīts: 1090x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Darīt kopā


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Ir rīts. Dzeru jasmīnu tēju un baudu mirkli. Esmu piepildīta un laimīga. Lasu atsauksmes un komentārus par vakardienu un jūtos tā, ka varētu murrāt. Vakar mums bija vebinārs. Nu varētu teikt  - kā jau pierasts pirmdienu vakarā. Runājām par mīļošanos un mīlēšanos, kas kā tēma mums aktualizējusies jau otro nedēļu, bet tad pēkšņi meitenes sāk teikt, ka viņas vebināru klausās kopā ar vīriem. Un man mājās vīrs arī klausījās kopā ar draugu. Un tas ir tik interesanti, ka īstenībā jau puišiem interesē tieši tās pašas tēmas un ir aktuāli tie paši jautājumi un viņi labprāt piedalās. Un nu jau ir ieinteresējušies tik tālu, ka labprāt kopā ar sievu nāks uz semināriem klātienē. Esmu laimīga. Pilnīgi godīgi varu pateikt, ka jebkurai izaugsmei un jebkurām pārmaiņām divatā iziet cauri ir daudz vieglāk.

Kāpēc?

...
Komentāri (0)  |  2013-07-02 18:11  |  Skatīts: 1170x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par nometni, par vebināriem un semināriem


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Ak, mīļā, šobrīd tik daudz, kas notiek, ka īstenībā rakstīšanai paliek arvien mazāk laika. Nu pirmkārt jau ir vasara un gatavošanās Saulgriežiem, kad tik ļoti gribas darboties pa lauku, ka tā datoru būšana būtu jāsamazina līdz minimumam. Tas, ko gribēju Tev paspēt atgādināt vēl pirms Jāņiem – ka arī datora iztīrīšana piederas pie sava lauka (un domu, un failu) sakārtošanas. Kaut kā aizmirsu to pieminēt vebinārā, bet pati šobrīd ķeros klāt pie dokumentu caurskatīšanas un kā vienmēr atklājas, ka ir kaudžu kaudzes, kuras vajadzētu vienkārši izdzēst vai sagrupēt vai pārgrupēt, lai kādā vajadzīgā brīdī to vispār spētu atrast. Un vispār – lai mūsu virtuālajā pasaulē (un tā tomēr ir liela daļa mūsu domu un ikdienas) būtu kārtībiņa. Kā saka –lai neaplīgo : )))

Cita lieta, kas arī saistās ar Saulgriežiem ir nākotnes plāni. Un runājot par mūsu kopējiem nākotnes plāniem, gribu Tev pastāstīt par pieteikšanos uz Pavasara studijas pirmo nometni, kas notiks septembrī. Vakar seminārā ar meitenēm runājām, ka ir sajūta, ka septembris vēl gana tālu un ka par to nemaz vēl nav ko domāt. Un meitenes bija godīgi samulsušas, kad uzzināja, ka lielākā daļa dalībnieču jau ir piereģistrējušās un lielākā daļa mājiņu un gultas vietu jau aizņemtas. Tā kā – laipni aicinu Tevi sazināties ar Santu un uzzināt par brīvajām pieejamām vietām un varbūt, ka vari savu pieteikšanos veikt tuvākā laikā, lai nav jāpiedzīvo lieka stresa situācija ar pēdējā brīža sindromu : ))
...
Komentāri (0)  |  2013-06-19 19:15  |  Skatīts: 869x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Noķertā laimes sajūta


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Jā, vakar tas notika. Es beidzot sajutu to fantastisko sajūtu, kad jūti Dabas un cilvēku spēku, savu enerģiju un iekļaušanos kopējā veselumā. Sajutu, kā ir būs Dievam rokās un vienkārši ļauties.


Vakar bija vairāku notikumu virkne, kuru nekā nevarēju iespaidot, bet viss sanāca tik ļoti labi.

Piemēram, vakar, kad Pavasara studijai bija pirmais e-skolas seminārs un pirmā tikšanās internet-vietnē, izrādās mums te visam kvartālam ir pazudusi elektrība. Izsaukti Latvenergo cilvēki, neviens nevar saprast, kas noticis un pagājusi gandrīz stunda, līdz visu saveduši kārtībā. Un izrādās vienīgā māja (no 21 ), kurai tai brīdī bija netraucēta elektrības padeve – bija tā, no kuras raidījām un vadījām semināru. Vai nav kaut kas fantastisks?

...
Komentāri (4)  |  2013-06-18 18:58  |  Skatīts: 1925x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Saulgrieži sievišķās vīrišķās enerģijas līdzsvarošanai


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Līdz šim savā dzīvē nekad nebiju skatījusies un Jāņiem un Saulgriežiem kā uz vīrišķās / sievišķās enerģijas sabalansēšanas svētkiem. Es gluži vienkārši tos biju svinējusi kā jau lielais vairums – ar ugunskuru, ar klātiem galdiem, ar vainagiem un dziedāšanu. Tas bija jautri un vienmēr jau gadījās kāda īpaša vieta un laba kompānija, lai pasākums būtu izdevies. Parasti daudz vairāk par sievišķo/vīrišķo, esmu domājusi par ģimenisko un tautisko.

Pirmo reizi, kad Jāņiem pievērsu īpašu nozīmi, bija tai gadā, kad vēl biju viena, bet tik ļoti gribēju satikt savu vīru un veidot ģimeni, ka sapratu – jādara kaut kas īpašs. Toreiz mēs bijām vairākas meitenes, kas izgājām rituālus – mīlestībai, sievietes laimei un attiecībām par godu. Tas gads man vispār bija īpašs un arī Jāņi toreiz bija īpaši. Toreiz man bija konkrēts mērķis un ļoti skaidri sapņi. Tas viss ir piepildījies dzīvē un nu jau 5 gadus to baudu.

...
Komentāri (9)  |  2013-06-17 02:34  |  Skatīts: 2793x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


20.jūnijs – jautājumi un atbildes


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Meitenes, paldies – sāku saņemt jautājumu priekš nākošās ceturtdienas vebināra un izskatās, ka mums būs ļoti interesantas sarunas.

Pirmais, jautājums, ko saņēmu skar ļoti interesantu tēmu un tas būs par to – kāpēc puiši piesakās un aktīvi darbojas iepazīšanās portālos kopdzīves laikā un kā uz to reaģēt sievai. Kā arī – ko darīt, ja vīrs nepievērs pietiekoši daudz uzmanību, bet tai pat laikā skatās uz citām meitenēm.

Tātad pirmais sarunu bloks mums būs par attiecībām – par sievišķo un vīrišķo, par greizsirdību, uzticību, sadzīvi un laimi. Pie šī paša parunāsim arī par to, kā veidot attiecības tā, lai lielākā vīra vai drauga uzmanība tiek tieši Tev pašai. Kādai būt, lai saņemtu komplimentus, dāvanas, ziedus un romantiskus mirkļus no mīļotā cilvēka.

...
Komentāri (10)  |  2013-06-14 20:16  |  Skatīts: 2403x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Saulgriežu laiks


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Saulgrieži priekš manis ir īpaši. Un gribās jau domāt, ka katram tā ir, jo apzināti vai neapzināti mūsu enerģētika tiešām ir saistīta ar Zemes griešanos un Saules devumu, daudzumu, gaismu un siltumu.

Šis gads man ir īpašs, jo vasara man sākās jau reizē ar viesošanos Krimā kopš maija sākuma, un kad atgriezos -  tad pie mums tas laiks visu laiku nu ir tik brīnišķīgs, ka savādāk kā par vasaru šo periodu grūti nosaukt.

Un tomēr, tomēr – enerģētika ir gudrāka un sevī burtiski jūtu kā spēki tikai vēl aug. Vēl veras vaļā un tuvojas savam maksimumam. Gluži tāpat kā sazaļo zāle un lapas ( ne pa dienām, bet pa stundām) jūtu, kā pildos ar enerģiju. Un nu jau gadiem šo vilni pastiprinu.

Kā?

...
Komentāri (11)  |  2013-06-10 18:39  |  Skatīts: 2594x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.