Pie sevis un no sevis


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Vai Tev arī tā ir, ka vienu dienu jūties liela, stipra un visu vari, bet citu dienu nekas nesanāk un pat domāt bail par lietām, kuras vakar vēl likās nieks?

Un dažreiz tas nemaz nenotiek tik strauji – tas ir periodiski un cikliski. Teiksi hormoni? Nu jā – nevar noliegt. Mēs esam ļoti ietekmētas dēļ procesiem mūsu ķermenī. Un tomēr – kāpēc vienam šie paisumi un bēgumi notiek kaut kādās saprotama komforta robežās, bet kādam citam pilnīgi galēji – ja labi, tad ir labi, bet ja ne, tad jālien zem segas.

Šodien saņēmu pāris vēstules apmēram ar šādiem jautājumiem, un nospriedu, ka jāuzraksta manas pārdomas par šo plašāk. Un secināju, ka viss atkarīgs no mūsu spēku un enerģijas uzkrājuma un informācijas, kas atrodas mūsu zemapziņā. Veselības ziņā mēs to varētu salīdzināt ar labu imunitāti – ka tiem, kam laba veselība, tie var atļauties riktīgi nosalt, neizgulēties vai izdzīvot kādu citu grūtumu, un tam nebūs graujošu seku, bet kāds, kuram ļoti vāja imunitāte, pēc tam būs spiests ilgāku laiku atveseļoties un atkopties.

...
Komentāri (5)  |  2014-07-02 18:24  |  Skatīts: 2050x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Jaunais kurss - Viņš un Viņa


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 2. jūlijā Kuldīgā un 9. jūlijā Rīgā būs pirmā tikšanās jaunajām grupām semināru ciklā „Viņš un Viņa”. Man pašai vēl arvien ir tik ļoti īpaša un vārdos neizteikta laimes sajūta, par to, ka esmu sākusi runāt par sievišķību un vīrišķību, par sievišķības pašapziņu, par sievišķības platformu, par to kādām tad mums būt un kādām varbūt, ka nevajadzētu būt.

Es pilnīgi godīgi varu pateikt, ja vien mēs apzinātos, ko nozīmē sievišķība, sievišķās enerģijas vērtība un ko visu ar to savā dzīvē varam izmainīt, mēs patiešām nedarītu pilnīgi neko citu, kā tikai vairotu šo savu spēku.

Pirmajā tikšanās reizē mēs izrunāsim ar ko atšķiras vīrišķība un sievišķība. Ka īstenībā nekad nav pa vidu – ir vai nu vīrišķīgi vai sievišķīgi. Vai nu Iņ vai Jan. Vai melnais vai baltais. Un attiecīgi mums -vai nu graujošais vai atbilstošais un radošais un tieši tāpat puišiem – vai nu spēku vairojošais vai degradējošais. Runāsim par to kā vispār atpazīt, kurā mirklī ieejam vīrišķajā, un kā varam to pamainīt uz sievišķo.

...
Komentāri (0)  |  2014-06-29 01:37  |  Skatīts: 957x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Šodienas fragmens no sievišķības dienasgrāmatas


28.06.2014

 Šodien esmu laimīga un jūtos sievišķīgi, jo visu rītu pavadīju kopā ar bērnu mierīgā plūstošā priekšpusdienas notikumu plūdumā. Un es tiešām pieskatīju, lai mani netraucē domas, ka jāskrien apskatīties ienākušie e-pasti un jaunumi mājas lapā. Es zinu, ka tie tur ir. Es zinu, ka tad, kad līdz tiem tikšu, es pavadīšu vairākas stundas, lai atbildēm un sarakstēm. Bet vēl ne. Vēl ir pirmspudienas sajūta, ka visa dienas vēl priekšā.

Es cepu maizi. Tā ir rupjā maize no ierauga, kurai mīklu iemīcīju jau vakar. Tā ir mana sazemēšanās un mana sievišķā pamatīguma audzēšana. Vēl es izgāju apravēt dārzu, jo katra saskaršanās ar zemi ir saskaršanās ar dabu, savukārt ziedošo puķu skaistums un tīrs dārzs rada sakoptības un samīļošanas sajūtu.

Ieliku mazgāties veļu, jo vienkārši ir sestdiena, kad parasti to daru. Un tāds nedēļas ritms mani nomierina un domas sakārto.

...
Komentāri (13)  |  2014-06-28 22:52  |  Skatīts: 2622x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sievišķības dienasgrāmata


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Jau kādu laiku vēlos savā dzīvē ieviest vairāk sievišķības un savā ikdienā vairāk sievišķīgos paradumus, un tomēr tas nevedas tik vienkārši un viegli kā gribētos. Kā saka – zināt ir viens, bet darīt un tā dzīvot jau pilnīgi kas cits. Un tā nu domāju – kā sev palīdzēt mainīties. Kā vispār pierast ievērot, atpazīt un apzināties, ka atkal un atkal izvēlējos vai pašlaik izvēlos vīrišķo stilu, darbību vai izturēšanos veidu. Kā piefiksēt un izmainīties, lai nākošreiz uzreiz jau daru savādāk.

 Es ilgu laiku domāju nu, kā var palīdzēt noķert to brīdi, kad atkal un atkal izvēlos nesievišķīgo un šodien sajutu vēlēšanos sākt rakstīt savu SIEVIŠĶĪBAS DIENASGRĀMATU. 90. gadu sākumā esmu rakstījusi pateicības dienasgrāmatu, lai iemācītos dzīvot tagadnē un pateikties par to, kas ir, nevis nepārtraukti sevi dzīt un vēlēties vēl un vēl. Esmu rakstījusi laimes dienasgrāmatu jau Pavasara studijas laikā, lai palīdzētu sevī stiprināt veiksmes un prieka sajūtu. Un nu ir pienākusi kārta manai sievišķības dienasgrāmatai.

...
Komentāri (8)  |  2014-06-28 03:14  |  Skatīts: 2243x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sievišķība, Skaistums, Saulgrieži


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Nākošā nedēļā man ir paredzēti divi semināri, kuros gribu ielikt īpašu vēstījumu. Ja pirmais no tiem ir jau pirmdien un tā ir pilnīgi jauna ēra manā dzīvē un kā jauns pakāpiens jeb jauna platforma, jo pirmo reizi sāksim jaunu semināru ciklu „Viņš un Viņa” par partnerattiecībām, tad trešdienas seminārs ir noslēguma nodarbība esošajam praktiskajam Laimes terapijas kursam, kurā lielais uzsvars ir uz to kā izvirzīt vīziju katrai dzīves jomai, kā būt skaistai un kā būt skaistai tieši Viņam. Un šo trešdienas semināru gribu izveidot ļoti īpašu dēļ tā, ka tas iekrīt šajā pirms Jāņu periodā un tieši šī gada enerģētika ir īpaši svarīga, lai izmantojam to jauna iesākuma radīšanai.

Arī man pašai šis ir ļoti īpašs laiks, jo pielieku punktu savai trešajai grāmatai un nu pāris mēneši tiks doti vairs tikai tam, lai to izrediģētu, izveidotu vāku, samaketētu un palaistu uz tipogrāfiju. Un, lai arī tā iznāks augustā, īstenībā tā būs sasmēlusies tieši šo pirms Jāņu enerģētiku, kas ir ārkārtīgi spēcīga un stipra.

...
Komentāri (0)  |  2014-06-01 06:47  |  Skatīts: 1863x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Sievišķības pašapziņa


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Ja mēs patiešām apzinātos, cik milzīga vērtība ir sieviete, mēs pilnīgi neko citu nedarītu, kā tikai vairotu savu sievišķību.

Ja mūsu vīri apzinātos cik milzīgas vērtības ir viņu sievas sievišķība, viņi patiešām neko citu nedarītu, kā vien pūlētos, lai sieva ir sievišķīga un laimīga.

Ja sabiedrība apzinātos, cik noteicoša kopējai laimei, labklājībai, sasniegumiem un valsts augšupejai ir laimīgas un sievišķīgas sievietes vērtību sistēma, vīrieši censtos nodrošināt pa priekšu tieši to.

Un šādi es varētu turpināt vēl ilgi līdz mums pašām rastos jautājums – kā varēja tā notikt, ka mēs aizmirsām par savu sievišķīgo vērtību un sākām iekārot vīrišķību. Kurā brīdī (cik gadsimtus atpakaļ) tas sāka mainīties, līdz tagadējā paaudzē mums tiešām rodas sajūta, ka viss jāmaina un jāaudzē no jauna. Kurā brīdī mēs pārtraucām atbildīgi pildīt to, kas mūsos no dabas ir ielikts – nest un turēt savu vērtību sistēmu tik augstu, lai ģimenes un sabiedrības kopējās vērtības varētu tām līdzināties. Kurā mirklī mums sāka likties, ka vīrieši mūs apspiež vai ierobežo, un mums ir jāķeras pie vadības pults pašām? Kurā mirklī šis viss sagriezās?

...
Komentāri (2)  |  2014-05-28 22:38  |  Skatīts: 2318x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Kur likt bailes?


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Arvien vairāk un vairāk domāju par sievišķības un vīrišķības tēmu un arī šodien, gatavojot semināru par sievišķību un naudu, šī tēma arvien labāk izkristalizējas manās domās. Gribu par to ar Tevi parunāt.

Un šoreiz paņemšu pilnīgi citu skatupunktu – gribu ar Tevi parunāt par bailēm būt sievišķīgām.

Vai domā, ka tas ir joks? Īstenībā nemaz. Es arvien biežāk saskaros ar meitenēm un sievietēm, kas tā arī saka, ka ir bail atgriezties pie savas īstenās būtības un būt sievišķīgām sievietēm, jo tās ir milzīgas pārmaiņas dzīvē un attiecībās. Un tiešām ienāk prātā doma, ka „mans vīrs vai draugs nesapratīs, ja turpmāk gribēšu paļauties uz viņu”, „ja es nepelnīšu, mēs nomirsim badā”, „ ja es nedarīšu, viņš noteikti nedarīs un tad tas (jebkas) paliks neizdarīts”. Un mēs secinām, ka pats lielākais šķērslis pārmaiņām, esam mēs pašas sev. Un bieži vien mēs izvēlamies iet uz nepatīkamu darbu, dzīvot necienīgās attiecībās, paciest apvainojumus vai pāridarījumus tikai dēļ tā, ka baidāmies kādu zaudēt, vai baidāmies no pārmaiņām. Un tad pārņem izmisums un uztraukums un liekas, ka vispār nekam nav jēgas, jo ..... ir sākusies dzīve dēļ bailēm.

...
Komentāri (0)  |  2014-05-21 23:14  |  Skatīts: 1518x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Par Lauru un Uguns pasākumu


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Šoreiz gribu Tev izstāstīt ko tādu, kas man (atkal) neietilpst nekādos vārdos. Es zinu, zinu, ka ir jau daudzas reizes bijušas, kad gribu aprakstīt neaprakstāmo, bet šoreiz es patiešām gribu izstāstīt Tev brīnumu, kuru esmu piedzīvojusi pēdējās nedēļās, un kas vainagojās ar bezgalskaistu, dziļu, vienreizēju notikumu tikko kā. Un zinu, ka tas ir tikai sākums.

Kas notika pirms pāris nedēļām?

Bija „parasta” diena, kad kaut ko klikšķinoties netā, pēkšņi, facebook.com izlasu rakstu, kurš tik ļoti mani ievibrē, ka sāku skatīties tālāk – kas to raksta, kādi ir vēl citi šī autora raksti. Rakstīts bija tik ļoti manā stilā – ar sajūtām, ar problēmām, kuras var atrisināt ar ticību, paļāvību un došanos iekšā situācijā. Es lasīju un baudīju. Es māju līdzi ar galvu, ka jā –es to saprotu, es arī tā daru. Man vispār bija sajūta, ka tā meitene raksta maniem vārdiem. Es gribēju viņai pateikties par tik brīnišķīgu situācijas un sajūtu aprakstu un tā arī ierakstīju komentārā. Un man bija liels pārsteigums un prieks vienlaicīgi, ka viņa man pēc kāda laiciņa tai pašā dienā uzrakstīja vēstulīti. Un tā es iepazinos ar Lauru.

...
Komentāri (2)  |  2014-05-07 01:44  |  Skatīts: 3213x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Pavasara sajūtās


sadaļa: SARUNAS
autors: PAVASARA STUDIJA

 Šodien man ir sajūta, kā senās dienās, kad gribu ar Tevi vienkārši parunāt. Es ļoti labi atceros tos laikus pirms 3 vai 4 gadiem, kad vienkārši rakstīju par visu, kas man likās svarīgs un ar ko labprāt dalos ar Tevi. Rakstīju, jo tas bija mans ikdienas rituāls un mana labsajūta. Arī tagad – rakstu un smaidu. Jā, atpazīstu šo sajūtu.

Es Tev varu izstāstīt, ka esmu kļuvusi zaļo kokteiļu fane un tiešām pati par sevi brīnos, ka šo brīnumu esmu atklājusi tikai tagad. Arī šorīt esmu saplūkusi gārsu jaunos dzinumiņus, nātres, pienenes (ar visiem ziediem), aveņu lapiņas un pat vārpatas asnus –nu tā, lai pilnas divas saujas. To visu noskalo, blenderī iekšā, pa virsu vienu apelsīnu un ja grib, tad pielej drusku ūdeni vai sulu, lai šķidrāks – un kokteilis gatavs. Šādus dzeru jau mēnesi un sajūta fantastiska. Spēka pietiek. Enerģijas arī. Tā kā visi tie, kas man jautā kā tikt pie spēka – šis ir pirmais, ar ko var sevi pabarot.

Otrs, ko esmu sākusi darīt – ir pavasara ieelpošana. Nu, es jau arī dzīvoju tādos apstākļos, kur nevar neieelpot – te ir jūras gaiss un kāpu zona, bet ticu, ka Tev arī ir vietas, kur vienkārši jūti kā tas pavasaris ienāk Tevī. Interesanti ir vērot, ka mūsu mazajā Latvijā ir tik daudz „laika joslu”. Mums pie jūras te viss ir drusku vēsāks un tā salapošana un uzziedēšana notiek daudz vēlāk. Nu, piemēram, kļava pamodās vakar un tikai vakar parādījās pirmie ziediņi. Kur pretim Jelgavā redzēju, ka lielie koki zied pilnā sparā, kastaņas jau lielām lapām un pumpuriem, ķirši, plūmītes un citi augļukoki zied. Fantastiski. Man patīk izbaudīt šo laiku. Jau kādu periodu šis salapošanas laiks man ir pats mīļākais. Varbūt, kopš ir Pavasara studija un vārdu „Pavasaris” es lietoju katru dienu visu gadu. Varbūt tādēļ, ka mūsu ģimenes dzimšanas diena ir pavasarī un aprīlī svinam savu kāzu jubileju. Sasmējos, ka pat pēc socionikas sanāku pavasara cilvēks, kas nu jau man likās pilnīgi likumsakarīgi.

...
Komentāri (0)  |  2014-04-26 19:37  |  Skatīts: 1194x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.


Mīlēšanās, kaislība un socionika


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Vakar vakarā mums bija socionikas kursa noslēgums internet sarunās un tēma bija mīlēšanās, sekss, saderība, nesaderība. Nu, es varu teikt tā – cik daudz sirdsdēstu un sāpju cilvēki viens otram aiztaupītu, ja zinātu to, ko vakar Evija mums stāstīja un par ko mēs varējām tikai māt ar galvu līdzi, ka tā tiešām ir.

Nu mēs katra tikai pati sev varam atzīties, cik bieži esam domājušies, „diez kāpēc viņš nevarētu darīt tā?” un „kāpēc viņš tik bieži (ne) grib mīlēties, bet es tieši otrādi (ne) gribu?”. Nu kāpēc šai ziņā man vienmēr jābūt iniciatorei?/ jebšu – kāpēc viņš grib tik bieži :)

Un izrādās, tiklīdz papēti savu attieksmi pret dzīvi un līdz ar to uzzini savu tipu, tā atklājas, ka liela daļa no mums vienkārši ir vairāk ķermeniski, un tiešām lielāki iniciatori, un otra liela daļa tieši otrādi ir ļoti lēni iekustināmi faktiski jau visās lietās, bet tai skaitā arī uz mīlēšanos. Un tad – ja nu Tev trāpās pretim tas aktīvais cilvēks, kurš ķermeniski tver lietas un ir ar sensoro attieksmi, tad pilnīgi dabiski, ka mīlēties viņš gribēs bieži, daudz, intensīvi un tas viņam sagādās prieku un apmierinājumu. Un ja tieši otrādi – Tu esi izvēlējusies un dzīvo ar intuitīvo tipu, tad viņam šī ķermeniskā enerģijas iekustināšana nav tik aktuāla un viņš vairākas reizes padomās vai tiešām vērts to darīt un kā tieši. Un tad ir tik vērtīgi, ja tieši Tu esi tā, kas šo enerģiju var iekustināt. Un šo zinot, vairs nerodas jautājums – jā, bet vīrietim taču ir jāmedī, vīrietim ir jābūt iekarotājam. Protams, ka tā tas arī ir. Tikai priekš tā intuitīvā tipa vīrieša tam medījumam jābūt īpaši kārdinošam, aktīvam un apetetlīgam (kādas viennozīmīgi mēs arī esam :) ) Un tad mums tiešām vajag vairāk triku un vairāk joku „vai es neskrienu pa ātru” līmenī. Un tām sievietēm, kurām tas sanāk dabiski, nebūs jautājumu, kāpēc to darīt un kādēļ vienmēr man.

...
Komentāri (0)  |  2014-04-16 20:49  |  Skatīts: 1819x         Ieteikt draugiem       TweetMe        Dalīties

Lasīt tālāk.