Vai es jūtos tā kā izskatos?


sadaļa: DAŽĀDI INESES RAKSTI
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Cik bieži sev uzdodam jautājumu „kā es izskatos?” un cik bieži „kā es jūtos?”

 

Es domāju, ka ļoti, ļoti bieži.

 

 

Bet šoreiz gribu parunāt par to vai šie abi saskan?
 

 

Garus gadus esam mācījušās un trenējušās kā ar sevis pasniegšanas māku, ģērbšanās stilu, make-up,  frizūru, runas manieri un izturēšanos veidot veiksmīgas sievietes tēlu.


Veiksmīga darbā, veiksmīga ģimenē, veiksmīga ar draudzenēm, veiksmīga, lai visi redz, ka viss ir kārtībā. Piekrīti, ka tas, kā sevi pasniedzam mēs pašas, un kā sevi pasniedz citi, ir ļoti nozīmīgi sabiedrībā un mūsu pašu dzīvē.

 

 

Gribu tev pajautāt – ko tas tev prasa? Vai tavas iekšējās sajūtas atbilst tam, ko dari? Tam, kā izskaties?


Cik lielu enerģiju tu tērē tam, lai radītu par sevi tādu priekšstatu un tēlu, kādu tu vēlies rādīt citiem?

 


Vai tas tev izdodas? Un par kādu cenu? Un cik tas saskan ar tevi pašu? Ar tavu patieso būtību?

 

 

Ir tik daudz priekšnoteikumu, kuri it kā ir jāievēro, lai būtu saskaņā ar sabiedrības noteiktām gaidām- stils un mode, un sezonas aktualitātes, un sabiedrības pieprasījums, un tas viss vēl jāsaskaņo ar darba, ģimenes un pašas vēlmēm un iespējām.
 

 

Vai tev ir gadījies novērot, ka ienāk cilvēks telpā, tu uz viņu paskaties un izdari secinājumus, un tad viņš sāk runāt un atveras pilnīgi cita aina. Dažreiz tie ir divi dažādi, pilnīgi pretēji tēli. Un var būt abējādi – gan, ka skaistā formā ir neatbilstošs saturs, gan, ka no skata pelēcīgā ietērpā ir īsts briljants.Kā to sabalansēt?

 


Kā saskaņot savu būtību ar tēlu un otrādi?

 

 
Kā kļūt par iekšēji pārliecinātu un veiksmīgu sievieti, kura visai pasaulei ar savu tēlu un izturēšanos ziņo, ka tāda ir?

 


Un atbilde ir tikai viena – nevis saģērbjoties par tādu, bet par tādu kļūstot.

 

 

Protams, ka ietērpjoties īpašā tērpā, arī sajūtas uzlabojas un garastāvoklis kļūst labāks, bet parasti tas nav uz ilgu laiku. Ja saturs neatbilst formai, tad sanāk tāda kā mānīšanās. Ja domā, ka vari apmānīt citus, tad visticamāk, ka sevi tomēr ne. Un dažreiz ir tā, ka novelkot skaistās drānas, pašai pielavās tukšuma sajūta.
 


Darot kaut ko, kas nav saskaņā ar mūsu iekšējo patieso būtību, mēs sevi laužam un iztukšojam.

 


Mēs tērējam milzu laiku, lai veidotu tēlu, kādas gribētu būt, kur varētu šo pašu laiku patērēt, lai tādas kļūtu.

 


Savukārt, ja viss mūsu tēls ataino to, kādas esam, tad mēs ļoti viegli un ar patiesu prieku sasniedzam visefektīgāko rezultātu. Esam skaistas, ziedošas, starojam un radam prieku sev un citiem

Kā kļūt par sievieti, kas ir laimīga pati un iedvesmo citus. Kā vairot sevī pašapziņu un pašpaļāvību. Kā to parādīt un dot citiem.

  • Velti sev laiku – pasapņo, padomā, iedziļinies sevī. Atceries savus sapņus un ideālus, padomā cik daudz no tā, ko kādreiz gribēji, tagad dari. Pieņem visu, kā ir, un tieši uz šī pamata izveido vīziju, kādu dzīvi tu gribētu un kāda tu pati tajā dzīvē izskatītos un justos.
  • Paņem žurnālu kaudzi. Izpēti modes un stila piedāvājumus un paseko savai gaumei, izgriez tās fotogrāfijas un bildes, kas varētu veidot tavu garderobi. Paspēlējies. Izveido kolāžu. Domās pielaiko to sev. Pārdomā ko un kā vari pamainīt savā esošajā tērpu klāstā un seko šim savam stilam.
  • Izvēlies no savām drēbēm to, kas atbilst tavai stila kolāžai. Uzvelc šodien šo tērpu.
  • Šodien izturies kā sieviete, kuras dvēselē valda miers. Velti laiku sev un citiem. Lai arī cik steidzīga esi, ieklausies citos. Runā klusu un mierīgi. Vēro.
  • Izturies tā, it kā šī diena, saruna un mirklis ir vissvarīgākais visā tavā dzīvē.
  • Skaties cilvēkiem acīs. Mierīgi un liegi. Apzinies, ka tu izlīdzini situāciju, ka tu radi mieru un harmoniju.
  • Velti mīlestību ikvienai dzīvai būtnei, ko satiec.

Sievietes būtība ir dot mīlestību, mieru un harmoniju pasaulei. Pašapziņa rodas no iekšēja miera un no tā, ka esi stāvokļa noteicēja. Noteicējs ir tas, kurš dod. Ņēmējs ir atkarīgs no devēja. Šīs ir vienkāršas formulas, kuras iemācoties un izprotot, mēs kļūstam stabilas, laimīgas, pašapzinīgas, cienām sevi un citus.

 

 

Es no sirds novēlu Tev atrast savu patieso būtību, un lai Tavs tēls atspoguļo to, cik laimīga esi.
 

 

Komentāri (0)  |  2010-04-15 21:04  |  Skatīts: 1908x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ