Gatavošanās Saulgriežu svinēšanai ir sākusies


sadaļa: SARUNAS
autors: INESE PRISJOLKOVA

 Biju pie mammas un tas man ir kā sākums gatavošanās laikam, lai tad, kad būs Saulgrieži un svētki, es būtu pabarojusi gan savas saknes, gan pavadījusi iepriekšējo pieredzes bagāto laiku, gan sagatavojusies jaunam skaistam ciklam. Tu jau zini, ka pilnā krūzē neko ieliet nevar. Tātad ir jāiztīra un jāpalaiž iepriekšējā enerģija, lai varētu ienākt jaunā.

Šai gadā jo īpaši gribu iztīrīt bijušo, palaist notikumus, palaist cilvēkus, pateikties par pieredzi. Rīt seminārā runāsim un man jau šķiet, ka arī praktiski kādu daļu izdarīsim, lai mūsu domas, enerģija un dzīves telpa būtu gatava jaunam skaistam auglīgam laikam.

Piektdienas vebinārā (19. jūnijā) runāsim un izmēģināsim attīrīšanās, aizsardzības uzlikšanas un auglības rituālus, ko izmantot gan tagad pāris nedēļas jau gatavojoties svētkiem un pārejai uz jauno, gan pašos svētkos un pēc tiem.

Parunāsim, kas mums der no dabas un kādu attieksmi, gudrību un viedumu katrā no šiem rituāliem ielikt.

Es kaut kā nekad agrāk nebiju aizdomājusies, cik ļoti nozīmīga ir šī pavadošā doma. Nu no vienas puses es to zināju, bet kaut kā nebiju sasaistījusi tieši ar svētku svinēšanu, ar ugunskura kuršanu, vainaga pīšanu vai dziesmu dziedāšanu.

Lai arī ar katru gadu šai ziņā augu un mēs katru gadu cenšamies arvien dziļāk izprast ko un kāpēc darām, tad šogad man atkal un atkal ir jauni atklājumi, ko no šī gada gribu darīt pilnīgi savādāk.

Ja līdz šim vairāk domāju par dižkoku klātbūtni – ozoliem, liepām, tad šai reizē vairāk esmu pievērsusies pīlādžiem, papardēm. Un izrādās, tam ir pilnīgi cita jēga un nozīme.

Es šo visu rakstu un smaidu. Nu it kā taču sevi jūtu kā 100% latvieti, un uzskatu, ka esmu gana nopietns cilvēks, bet ja jāsaka, ka Jāņu un Saulgriežu svinēšana man būtu iepriekš atbildējusi uz daudziem jautājumiem – tā nebija bijis. Šogad ir. Šogad jau tagad ir tik daudz kas savādāk.

Nu piemēram, tas ko daru jau kādu laiku (3šo dienu) – palīdzu sev attīrīties no citu uzliktām programmām un svešām domām. Aprēķināju, lai sanāk tieši divas nedēļas pirms Saulgriežiem un sāku šo rituālu pirmdien, lai ņemtu nost kārtu pa kārtai. Un it kā jau es neesmu no tiem cilvēkiem, kas dikti iespaidojas no pārējiem, bet...tomēr, tomēr. Ir gana sakrājies un nu jau tagad apzinos, cik šim rituālam ir liels spēks.

Ko es daru? Ņemu mazu pīlādžu zaru slotiņu vai buntīti un katru dienu nomazgāju savu augumu. Tas izskatās kā pirtī pēršanās, tikai es to daru ar sausiem zariņiem. Un katru dienu pēc dušas es sevi šādi notīru, attīru un noslauku ar pīlādžu zariem, lai viss sliktais, kas nevilšus man varētu būt uzkrājies vai no manis pašas domām vai citu padomāto, lai slaukās prom.

Pirmā dienā tas viss bija tik amizanti, ka daudz neko domās nejutu. Bija jābauda ķermeniskās sajūtas. Nākošā dienā jau zināju, ko domāt un ko darīt, vairs tas process tik ļoti neaizņēma manu prātu, vairāk es varēju nodoties domām, no kurām gribu atbrīvoties. Viss kopā šis rituāls varbūt aizņem 5-7 minūtes, bet tas, ka to daru katru dienu un regulāri, tas mani maina. Es pilnīgi izjūtu kā maina.

No sākuma man gribējās iekšēji protestēt un atcerēties, kas man šai gadā vai pusgadā nepatika, traucēja vai būtu jāpalaiž, bet tagad es to daru pilnīgi bez domām kā meditējot.

Ticu, ka ar katru dienu tas kļūs jo stiprāk un jaudīgāk.

Un tā ir tikai viena lieta, ko esmu sākusi darīt. Citu jau aprakstīju iepriekšējā rakstā par Saulgriežiem. Bet nu....ir taču vēl tik daudz kā vēl. To nevaru visu aprakstīt. Centīšos klātienē izstāstīt un nodemonstrēt.

Lūk – par šādām tehnikām un praksēm un mēs parunāsim rīt seminārā. Un, protams, par daudz ko citu, ko darīt gan vienatnē, gan visiem kopā. Ko darīt gatavošanās periodā, ko svētkos. Kā sagatavot māju (pat ja mājās nesvinam). Kā pīt vainagu vai kroni. Kā sagatavot svētku ugunskuru.

Kā izveidot aizsardzību sev, ģimenei, dzimtai. Kā palaist jauno periodu vai pat visu gadu. Kā iegriezt, kā ieskandināt, kā iebungot, kā iedimdināt.

Ja Tu gribi pievienoties mūsu vebināram, tad aizraksti uz ineses.vebinari@gmail.com.

Mēs savu gatavošanos Līgo svētkiem esam jau sākuši:)

 

ar mīļumu, Inese


Vebinārs notiks 19. jūnijā no plkst. 20:00-21:30. 

Lektore: Inese Prisjolkova

Dalības maksa: EUR 10,00 (t.sk. PVN)

Pieteikšanās: ineses.vebinari@gmail.com

 

 

 

Komentāri (0)  |  2015-06-12 04:45  |  Skatīts: 922x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ