Gunārs - redzīgais, dziedinātājs, viedais...


sadaļa: CITU AUTORU RAKSTI
autors: ANDRITA KRŪMIŅA 

 Jūs jau zināt, ka man patīk dalīties labajā, ko atklāju, ieraugu, dzirdu.. Un, iespējams, ka esat jau dzirdējušas, ka es ik pa laikam Sievišķības Skolas nodarbībās pieminu cilvēku, kurš palīdz man klupakmeņus nolasīt.. Viņu sauc Gunārs.

Gunāru satiku pirms vairāk kā gada. Un nu jau šķiet, ka viņš ir palīdzējis pus pasaulei man apkārt.

Kas ir Gunārs? Pirmās domformas, kas nāk prātā, ir redzīgais, viedais, gaismotājs, dziedinātājs, mezglu atsējējs..

Draudzenes vīrs Gunāru nodēvēja par garīgo sanitāru, pie kura der aiziet ik pa laikam uz dvēseles apkopēm.

Cēloņi dažādām kaitēm nereti meklējami agrīni piedzīvotās un nepārstrādātās psiholoģiskās traumās, kas veido tā saucamos blokus, mezglus jeb, kā Gunārs saka - klupakmeņus. Sadzīvotie mezgli pēcāk var izpausties fiziskā plānā kā mistiski vājumi, sāpes un dažādas neveselības, kas neļauj mums plaukt un zelt mīlestībā. Bet tam visam var atrast cēloņus, atsiet mezglus un iegūt jaunu dzīves elpu.

Lielākoties mēs paši sev esam labākie dziedinātāji, jo sevi zinām vislabāk. Bet ir situācijas, kuras pašam nereti grūti izprast, grūti ieraudzīt dziļākos cēloņus un atrisināt, jo prāta sargsuņi nelaiž klāt. Sargsuņi parasti parādās dažādos veidolos, piemēram, kā prātīgi attaisnojumi un argumenti, ko cenšamies sev un citiem iegalvot, kā bailes un agresija, kas iekšā klusi trīc vai skaļi laužas uz āru. Ja šos sargsuņus vēl varam pieķert paši un ierādīt tiem savu vietu, tad sevī visgrūtāk pieķeramais sargsuns ir ego viltība. Lai to noķertu, vajag palīgu! Un Gunārs ir viens no tādiem.

Viņš palīdz atjaunot fizisko un garīgo līdzsvaru, iespēju robežās samazinot vai likvidējot problēmu cēloņus, vienlīdz veicinot cilvēka spējas palīdzēt pašam sev.

Aizejot pie Gunāra, ir sajūta, ka viņš ir ļoti savējais, kā labais krusttēvs, kas palīdz nolīdzsvarot dzīves jahtu. Gunāram raksturīga ļoti augsta dziedinātāja ētika. Viņš nekad nepateiks par daudz, neliks justies vainīgam, nenosodīs. Viņš tikai izgaismos ceļu, noregulēs kompasu un varbūt iedos arī karti, nē, drīzāk norādes, lai cilvēks iegūtu jaunus spēkus savas dzīves dzīvošanai ar mīlestību, prieku un pateicību.

Pēdējā no tikšanās reizēm ar Gunāru viņš man uz rūtiņu papīra zīmēja jahtu ar mastu, burām, enkuriem, tauvām un svirām un gluži kā kuģniecības eksperts skaidroja, kas ir cilvēks, kāds ir mūsu dzīves kuģa virziens, kādi apstākļi to ietekmē un dažreiz novirza no ceļa. Un, kad zīmējums gatavs, viņš saka: „Redz, te pietiek tikai nomest vienu smago enkuru, ko cilvēks velk jau no dziļas bērnības sev līdzi kā sadzīvotu melnu mākoni, un viss nolīdzsvarojas, sastājas savās vietās.. un jahta pilnā jaudā smuki iet uz priekšu. Un, skat, pat laika apstākļi noskaidrojās, un saulīte uzspīdēja.”

Gunārs būs ciemos pie mums Pavasara Studijas Viesistabā 17. maijā no 11:00 -13:00. Parunāsimies par jahtām un vēl šo to... Tā būs kā kolektīva dziedināšana. Aicināts ikviens cilvēks, kurš jūt, ka jāatnāk..

Pieteikties dalībai variet pa telefona numuru: 26377390 vai e-pastu: andrita.krumina@gmail.com

Dalības maksa: 23 EUR

Ļoti sirsnībā –

&rita


 

Komentāri (0)  |  2014-05-19 22:14  |  Skatīts: 837x         Ieteikt draugiem       TweetMe   

Atpakaļ